Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

zahvaljujem :smiley:

1 Like

Kampanja pokrenuta pre nesto vise od sat vremena, izgleda da ulazim u stos :slight_smile:
Na slici se ne vidi nisma lepo slikao, ima i oko 40 komentara.

1 Like

Ovo si sliku uplatio ili post ? Meni za sada ide dobro objava slika, ali postovi malo slabije. Za 1$ dobijem 60-100 klikova na post, a reach bude par hiljada, zavisi od teme.

Bustao sam post sa slikom ako si na to mislio?

Postavio si sliku, a u opisu stavio link na post ?

Ma ne

bre, post na FB sam mislio. Bez izlaznih linkova sa FBa.

Mozes li malo pomoci oko fb kampanje, i odgovoriti na sljedece stvari, jer jos uvijek nismo vidjeli u cemu je fol na tvojoj slici :slight_smile:

  1. Da li ta slika ima malo “blage” erotike
  2. Ima li neki text na slici
  3. Koju emociju izaziva ta slika, jer emocija pokrece reakciju
  4. U cemu je caka kod fb oglasavanja, jer imam mali dnevni reach oko 200-1200 od potencijalnih 45.000.000 US auidence, a budzet mi je 1$/dnevno. Ima li jos neka mogucnost za povecanje tog dnevnog reach-a osim povecanja budzeta?

Hvala!

  1. Ne nema nikako erotike
  2. Nema teksta na samoj slici
  3. Gledaj ja sam dao ljudima da biraju izmedju lajka i srca pa kako sam uspio animirati i jedne i druge tako je i kampanja dobro prosla
  4. Istu kampanju testiraj na vise nacina pa ces skontati sta ti bolje pali, da li reach, engagement…

Napravio sam kampanju za traffic i to je sherani link na fanpage. E sad imam 700 clickova, a kad odem na google analytics nevidim tih 700 ljudi, vidim u 3 dana po 50 ljudi, sto ispadne 150, a ne 700. Jel moze entko objasniti sto se dogodilo? Dali mi code ne radi kak trebana webstranici ili je nesto drugo u pitanju?

Ljudi da vas pitam
isplati li se pravit domaci sajt sa vijestima,video klipovima i slikama za 2 fb stranice koje su dosta dugo neaktivne i imaju svaka po 8-9k lajkova i odnose se na video klipove.

Ne!

Hvala AMG na odgovorima.
Da li bi mogao reci a da ne otkrivas tvoju nišu iz koje je ta tvoja slika, nego onako širu oblast, da li je to sport, muzika, lifestyle, relationship, love, smiješna slika …?

Negdje izmedju fitness/lifestyle/moda

Da napravim Update pa da zavrsim sa ovom stranicom :slight_smile:

U medjuvremenu sam testirao jos par nisa, izmedju ostalog i Balkan i moglo bi se u periodu od nekih 6 mjeseci doci do ogromnog broja lajkova na stranicama za relativno mali novac pa portal oko toga napraviti, samo ima tu dosta posla ali eto moglo bi se pokusati sa nekom ekipom, jedan covjek sve to da radi mislim da nema sanse da sve moze stici, jednostavno previse posla.

I nisam napomenuo da sam vec presao 10.000 lajkova na stranici, tacnije trenutno imam oko 14.560 i sam vise ne znam koliko sam pozvao ljudi sa one objave ali nema sanse da mogu pozvati svih 100.000 ljudi :slight_smile:

Sljedeci put cu vec imati spremnu mrezu profila sa kojih cu pozivati ljude pa tako da ne bi bio problem iako sam na prosloj kampanji imao nekih 11.000 lajkova dnevno za 1$ (minimalan budjet) i to je i dalje prevelika kolicina za pozvati sve te ljude da lajkaju stranicu ali nesto cu vec da smislim :slight_smile:

Reach i engagement odlicni sto me dosta raduje i pokazuje da je ovo trenutno mozda i najbolji nacin gradja FB stranica od nule.

Da, ja sam zainteresiran. Para za investicije nemam, ali imam znanje napraviti high quality wordpress site, i pogoniti ga na high quality NGINX server custom made.

Znaci 2 SEO prepreke sam odmah preskocio:

  1. high quality website
  2. High speed site
  3. imam jos znanje engleskog pa mogu pisat high quality clanke, te isto tako praviti high quality contzent s high quality slikama.
  4. Imam pristup i SEO alatima razno raznima, pa spijuniranje konkurencije i odredjivanje keyworda mi nije problem…

Eto to sam ja, dadaas

1 Like

Pratim tvoju tematiku, nemam sta dodati, super radis… do prije 3-4 godine sve se radilo drugacije, ali u svakom slucaju treba “zagrijat stolicu” pa raditi :slight_smile:

Jos i ovo… jednom je jedan pametan covjek rekao:

“zasto pravite portale za govorno podrucje od 20-ak miliona ljudi, imate ako nista englesko od dvije milijarde”

1 Like

Posle duzeg vremena rekoh da napravim jednu kampanju za post. Pade mi jedna lepa ideja na pamet i odradih cas u canvi i pustih je juce, a ono samo sibaju lajkici :smiley:

Moram malo vise da se angazujem oko ovakvih promocija.

EDIT: Ovo sam slikao oko 2h i bilo je oko 1.5k lajkova na objavi, a sada je vec 2k…Izginuh sa invajtovanjem…Pa me interesuje ima li neki autoinvite a da je free? Ove sto ste postavljali su placene verzije, a realno ne daju mi se pare na takve stvari.

4 Likeova

Ja sam upravo dobio kupon od FB u vrijednosti od 30$. Cetiri puta vise nego sto sam ulozio u stranicu :slight_smile:

Imam ti ja Imacros code koji sam koristio da se automatski inviteaju ljudi

Koristi ovaj prvi kod da ti prikaze ono ‘See more’ da ucita sve ljude koji su lajkali post:

VERSION BUILD=8961227 RECORDER=FX
TAB T=1
TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:SeeMore

Koristi ovaj drugi kod da ‘Invite’-a ljude da lajkaju tvoju stranicu
VERSION BUILD=8961227 RECORDER=FX
TAB T=1
TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Invite

Moj thread na BHW-u

3 Likeova

A kako koristim ovo? Slab sam ja sa codovima :smiley: Tj en slab, nego ne znam nista :smiley:

Također, da li bi mogao objasniti kako se korisit pomoću ovog Imacrosa