Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Evo ovako mi se pokazalo najisplativije do sada.

1 Like

Samo problem je sto je ogranicen broj koliko mozes poslati invitea u 1 danu. Mislim da je 400. Ovo ako je kod tebe 30% to je strašan broj, kod mene 5%.

Evo ja sam sada kopirao ovo tvoje, no ne ocekujem ovakve rezultate jer koliko sam skuzio kod tebe se radi o entertainment nichi, a kod mene je nicha do bola dosadna.

Ali ako bude i samo 20% ovog sto ti radis ja sretan.
Stavio sam test 7 dana po 1$.
Javim ovdje ako smijem kako je proslo.

Ajde javi kako je proslo.

Da, to jeste mana, sto je igranicen broj dnevnih pozivnica ali gledaj to sa druge strane ispucaj jednu reklamu i onda kad zavesi normalno vodi stranicu sa sto boljim sadrzajem i ne ukkjucuj drugu dok ne pozoves sve sa prve. Stranica ce solidno rasti za male pare :slight_smile:

Evo vrti se zasad izgleda obecavajuce. A koliko je tebi relevance score? Meni ej sad 3, neznam jel to dobro, jer ako ide do 10 onda bas i nije…

A kod mene je 10.
Probaj jos malo dodatno targetirati ljude.

Da ih jos vise dodam ili da maknem ove koje mislim nisu bas u mojoj nichi, jer ovo je jako uska nicha…

Evo UPDATE kod mene, juce sam pustio kampanju za stranicu koju imam. I nista mi se ne svidja jer je reach ocajan (u odnosu kad pogledam kod AMG-a za istu zemlju).

Slika koju sam postavio i natpis su sledeci :

Dobio sam nekih 70 Lajkova slike i nekih 30tak lajkova stranice, ali to je dosta slabo. Reach mi se nista ne svidja. Kada sam postavljao AD pisalo je da ce da dnevni bude od 13k do 70K a ono za 20H je svega oko 4.5 (pisem sa placeni reach). Targetirao sam ljude koji vole “fishing”, “angling” itd. 8 je skor relevantnosti. Ne znam kako da povecam taj reach… Sad cu da zaustavim kampanju pa cu ponovo da podesavam pa cemo da vidimo sta ce da kaze nova kampanja. Pokusacu da vidim neki presek ko je najvise reagovao na ovo pa cu da se potrudim da njih targetiram u sledecoj kampanji.

@AMG kako kod tebe bude toliki reach za samo 1$ a ja na 5$ nemam toliki placeni reach? Jel ti kampanju pravis sa stranice ili ides na AD manager?

1 Like

A vidi, teoretski bi se trebalo popraviti da jos vise dodatno targetiras nisu, da se smanji broj ljudi jer ces imati grupu koja je strastvenija oko neceg i oni ce ostaviti procentualno vise impresina u odnosu na sami reach pa ce tako i relevance score biti veci ali kod ovog posla nikad se ne zna dok se ne testira her ne radi sve bas isto za sve nise.

Zavisno od toga kako ljudi reaguju na tvoju reklamu taj relevanace score bi se trebao promijeniti tako dako da je tebi najbolje da testiras mada po meni mozda ako je uska nisa da pokusas sto vise da ih animiras sadrzajem kojeg reklamiras da pokusas sto vise potaknuti ljude na interakciju. Ja to potenciram u svojoj nisi, samo interakciju.

1 Like

A koliko gledas da je onaj potential reach? Maksimum i minimum? I koliko voaj daily reach?

evo kako je to kod mene

Kod mene je potential reach na postu kojeg reklamiram 4.400.000 i onako nisam bas isao neku veliki targeting ali je ono sto sam reklamirao je 100% relevantno za te ljude, znam sigurno da im se svidja.

Samo sto ti je uza nisa imas manje prostora za manevrisanje.

Gde ti pravis ads-e? Manager ili post? Koje zemlje ciljas? I kako podesavas kampanju (na koju opciju ides, page like, reach, post engagment itd? )

Ja sam sada pustio novu kampanju, isti post isto sve, samo sam dodatno “dociljao” publiku i smanjio budzet na 1$ 7 dana. Prosli put sam imao 5$ dnevno i nista dobio nisam u odnosu na ovo sto vidim kod vas. Vi za 1$ dobijete reach po skoro 10k.

Da, da vecam potencijalni reach sam morao dodat neke grupe koje nisu bas u mojoj nichi onak 100%. Sad sam ih maknuo i sa 2 000 000 pao potential reach na 240 000. Al sad cu vidjet dali ce se relevance score dici.

Ah sad vidim da ti je cilj “post engagment” a sta si stavio kao cilj? (like post, page ili nesto trece)

EDIT: Sad sam video u menageru sta si ciljao. Sad cu da nastelujem jos jednu kampanju sa tim ciljem.

Post engagement, tako je AMG napisao prije, daj si skrolaj nejgove slike gore je napisao kako je postavio.

Posto se ja bas ne razumijem u ribolov ali kod sljedece reklame probaj da nadjes nekako dvije grupacije u ribolovu koje su skroz oprecne, znaci da jedni vole jedno a drugi drugo i da oko toga moze biti zustra rasprava.

Pogkedaj u AD manageru po godina koliko ih je lajkalo i kako koja dobna skupina reaguje na reklamu pa iskljuci one koji nisu zainteresovani npr. kod te nise ne mozes ocekivati broj impresija kao kod neke zabavnije za sire narodne mase.

Evo kad nastelujem sve (godine, interesovanja itd) i stavim 1$ dnevno, ovo mi pokazuje. Cini mi se kao mali reach?

Ovo je enka greska? Potential reach ti je 41 000 000 a daily po 1100, pa sta, kako je doslo do toga?

EDIT:
Kod mene je isto slika sa dvije grupacije ali nije nas da sam pogodio veliku razliku. Ali imam neke ideje za sljedeci AD, za drugi site jer za ovaj mislim da ova metoda nece sljakat, moram nesto drugo smislit.

Ne bih znao, zato i pitam. Malo se zbunjujem jos uvek oko ovoga :smiley:
Nastelovao sam sve ono sto zelim da targetiram, ali kad sve to nastelujem ono mi smanji drasticno Daily reach.