Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Moras reklamu da pustis da bi to pratio. Ja od pocetka ponavljam a mozda sam i dosadan sa ovim da je najbitnije navesti ljude da se raspravljaju oko tvoje reklame u komentarima i sl. Ja to zovem poznavanje nise u dubinu.

Da to i je problem, sto je moja nicha takva da je ja uopce ne poznam. Odnosno ne poznam nikog offline niti online tko je u toj nichi. To i je problem, zato cu se prebaciti na drugi site. Ali mislio sam da isprobam sto ce se desiti s ovom nichom koja vjerojatno ni nije abs na facebooku.

Kad podesis reklamu, koliki je procenjeni reach i koliki je procenjeni post engagment?

U bogte. Ali dobro jel tvoja nicha neka entertainment?

Ali kako pobogu imas potencijalni reach 4 300 000 i onda po danu imas 68 000, a ja imao 2 000 000 a po danu 11 000.

EDIT:

Mora da slika nevalja, imam dobar reach, ali post engagment je slab?

Pa i ti ides samo na “reach” a ne na post engagment. To je to.

Evo ja sam sada podesio reklamu na opciju “REACH” i daje mi daleko veli potencijal odnosno predvidjeni reach za 1$ dnevno. Pusticu ovo 7 dana po 1$ pa cemo da vidimo kako ce da ide. Targetirao sam ljude koji vole svaku od ponudjene 4 vrste ne bi li ih naterao na utrkivanje. Nadam se da cu posle ove kampanje da imam neku jasniju sliku o tome sta dalje targetirati u daljim kampanjama.

@dadaas ima toliki reach zato sto nije podeseno na “post engagment” nego na “reach”.

Da napravim novi update vezano za stranicu.

Trenutno stanje: (30-35h od kreiranja stranice)

do sada je potroseno 1.46$ od ukupnih 7$
doslo je 500 lajkova na samu stranicu
slika koju sam reklamirao ima 16000+ lajkova, 403 komentara,

Vjerovatno cu pustiti reklamu do kraja i onda kad zavrsi vjerovatno necu ukljucivati novu vec su normalno voditi stranicu a uredno cu imati veliku bazu ljudi koje cu pozivati na stranicu. Kad to iscrpim onda ide nova reklma na stranici i novi ljudi, tako u ciklusima.
Trebala bi stranica fino i postepeno rasti kao i engagement :smiley:

2 Likeova

Zato ti je relevance score slab, problem je sto nisi uspio da zainteresujes svoju publiku za reklamu.

Ja sam optimizovao reklamu za post engagement a najbolje je na pocetku da testiras sve dok ne vidis sta najbolje prolazi.

A vi svi znate za Audience Insights od FB gdje mozete da planirate svoje kampanje i bukvalno mozete da saznate sve o ljudima iz svoje nise, sta vole, sta ne vole, sta lajkaju, obrazovanje, koliko trose…i jos 1000 stvari?

Preko toga bukvalno ljude mozete da gadjate u trepavcu, eto toliko precizno.

3 Likeova

Meni ne pokazuje ovako kad udjem u ads manager, ma nema veze, probacu ovako kao sto sam nastelovao pa cemo da vidimo. Korigovacu ovih dana dok ne izvucem maksimum.

Odmah da recem da neznam, a pitanje je kako zaradujes na fb stranici?

Pa imas vise opcija. Adsense, FB IA, affiliate neki, CPA. Bukvalno dobijas ciljani trafic koji kasnije u zavisnosti sta zelis pretaces u $.

Odlican thread i hrpa korisnih informacija pa evo samo da se zahvalim @AMG na djeljenju informacija. :slight_smile:

Meni je reach premail, uspio sam ih dosta zainteresirat, al reach nikako da pogodim velik za malo para, ne znam di je greska. Mozda da se smanji ovaj maksimalni doseg, pa na temelju toga poveca reach?

Takodjer hvala @AMG, vidim da nas ima vise koji pokusavamo, pa je zato svako dijeljenje informacija u pocetku vazno.

Onda sta je bolje na kraju stavit optimizaciju za veci reach ili za angažman? Jer meni za angažman ispada jako skupo + problem mi je što taj njihov sistem ne funkcionira najbolje teško je pogodit da je strelica u sredini tj. na onom zelenom. Ako idem preciznije onda mi je ili pre široko ili pre konkretno pa mi je cijena oglasavanja radi toga velika.

Da se nadovežem na ovo da ste ograničeni na oko 400 pozivnica. Napravite više profila i te profile postavite za admine i to vam još od svakog profila po 400 novih pozivanja.

2 Likeova

Cekaj ja jos neshvacam, evo npr imam veliku fb stranicu kako ja tu zaradujem od te stranice?

Mislite da reklamiram svoj sajt na kojem su reklame, da reklamiram affilate linkove. Jeronimo kazes adsense, kako? Moze malo opsirniji odgovor jer se stvarno nikada nisma bavio ovako necim, a znam samo za zaradu i to pod velikim navodnicima kada se reklamira affilate link.

Koristis facebook page da dovodis traffic na svoju stranicu. E sad sto koristis kao izvor zarade an toj stranici je opet drugi par cipela.

Nego evo moj update i sad mi je sve jos manje jasno:

Pola dolara za 42 reach a od toga 22 post engamenet. Tu nesto ne stima jel tak? Mislim post engament je super, mada nevidim sta su oni tu napravili. Ajd brzo javite sto je sada tu opet greska? Dobro ad je poceo runat u 3 u noci a targetiram vise aziju i dio europe. pa mozda tu je problem, pricekat cu jos. Ali kako mi naplatili pola dolara za 42 reach?

Evo, updejtao sam, istina kad maknes sa engagment to impresion reach se poveca i to jako. Sad me zanima jesam li konacno pronasao formulu da barem u pola slozim AD kao @AMG