Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

A ti boostaj, jasta ces, pogotovo sada kada su Marku “slucajno pobjegli” podaci za 50 miliona korisnika, a on izgubio par milijardi na berzi + kaze da nije do njeg + omg :slight_smile:

Ma dzaba brate veruj mi, bar kod mene. Ne mogu da pogodim ni jedan ad set. Sve ispada preskupo i reach mizerija. Ranije je to sve mnogo lakse bilo, sa dobrim postom sam znao da napravim lom za jako male pare. Ono ima i u ovoj temi ranijih rezultata, sada je sve debelo teze…

Pa to nije loša fora, ali koliko se time dobija novih posjetilaca. To su već posjetioci koji prate naš rad na postojećoj stranici.

Probam, testiram, pa ti javim ovo oglašavanje.

Dobijaju se i novi fanovi, ali s’obzirom na situaciju sa FBom gde je reach od nekih 10 do 30% prosek, lakse dodjes do tih istih fanova koje imas, a svakako dolaze i novi. Mozda je nekih 50-50 omer novih starih prilikom ove metode.

Hteo bih te pitati nesto za boostovanje,posto mnogo novca sam potrosio na domace fanove… da li bih mogao nekako da stupim u kontakt sa tobom? Hvala

Pitaj ovde sta te zanima, nema potrebe na private, pa ako neko moze da pomogne pisace ovde.

1 Like

Uglavnom boostujem 20$ i stavim da mi se trosi na 6 dana to znaci dnevno 3.33$ tako boostujem za domace fanove.
Hteo bih da pocnem da boostujem za top drzave USA,UK,AU,NZ,CA, a za njih stvarno ne znam da boostujem. Hteo bih neko da mi da instrukcije koliko mi je potrebno dnevno da trosim da bih dostigao neku normalnu vidljivost za ove drzave.

Ja sam odavno prestao da bustujem za jace zemlje jer je postalo preskupo. Mora mnogo kockica da se slozi da bi ti post dobro prosao sada za tier 1 zemlje. Uglavn suluda akcija ako nemas mnogo para i naravno plan kako da kvalitetno kasnije naplatis te fanove.

ja juče neku ko smješnu sliku sliku na moj fb page za amazon aff sajt bustovah sa 2 dolara, ni sam ne znam zašto bustovah, nikakav ni opis slici nisam dodao, targetovane zemlje usa uk kanada ne znam jesam još koji filter stavio, evo rezultata ako koga zanima, večeras nekad završava
image
jedan lajk je moj sa profila i jedno srce sam sebi :slight_smile:

dobio sam jedan lajk na stranicu direktno

sad pozvah ovijeh 14 ljudi da lajkuju

nemam pojma oko fb i što bustovah bezveze. eno na, bustovah članak sa 3$, ne da djao mira. mogo sam djeci 7 kaprija kupit

1 Like

Zavisi kako si podesio kampanju, ako si isao na klikove na sajt kao target to je to, mada je malo i nezgodna nicha da bi je gurao na FB. Ne bacaj pare na to, nema svrhe.

ma znam da nema svrhe, bezveze, čistom malo da se poigram

Jedno pitanje vezano za Facebook Ads i porez:

“European Union Customers: Facebook needs to ensure your tax information is correct in order to properly determine the application of Irish Value Added Tax (“VAT”).”

“Svrha oglašavanja
Yes, I am buying ads for business purposes
No, I am not buying ads for business purposes”

Šta ste tu stavili? Dali mogu staviti ovo zadnje da ne platim porez? Šta ako prodajem stvari preko te stranice? Jer moram im dostaviti neki VAT?

Doseg objave nista posebno potroseno manje od $1.

Engagement opcija sto veci reach samo 16 klikova na link, nesto sam fulo.

Oznacio sam samo desktop i islo je worldwide

1 Like

Pa ovo je odlican reach za malo para, kod mene nema šanse za ovako nesto, za 10$ max nudi 20k reach

I dalje isto opet nema nista od oglasa samo neki jadni reach, uopce niko ne reagira na post

I sta ti to govori o ovoj kampanji?

A nemam pojma negdje sam fulo i to dobro jer nema interkacije na oglas, ovo 7 to je samo klik na link

Ili si promasio interese prilikom targetiranja ili ti je naslov zajedno sa featuerd slikom los. Mada pre ce ovo prvo, kakav god da je naslov zajedno sa slikom trebalo bi bar 1-2% da bude broj klikova ako je interes dobar.

Napravio sam 1 fb ad worldwide za $1 i uspio sam na jedan radnom video sa yt kao test da isprobam oglas dobiti preko 100k pregleda u 2 dana s tim da je vjerovatno video otisao malo viralno zbog pregleda i lajkova

ali nikako mi ne uspjeva da navucem ljude da pocnu komentirat fb reklamu

Ne kuzim sta opet ne valja svaki ad par lajkova ne dobije nist pregleda a komentara nema