Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Za IA sam vec aplicirao, potrebno mi je zbog povrata investicije. Bustovacu i jedan clanak dnevno, donosice zaradu i nove lajkove na stranici a i od samog pocetka cu da ih navikavam na to. Dok ne dodjem do jedno 20k necu da pustam vise od jednog.

Juce nista nisam radio, bilo je nekih 300+ lajkova stranice. Danas cu da pojacam rad pa da se priblizim i broju od 4k, ko zna mozda i predjem 4 k :slight_smile:
Sto se tice page like kampanje za sada ima 330 lajkova za 1.8$. Trebalo bi vremenom da se smanjuje cena lajka kako FB kapira kome da servira reklamu. Generalno i ovo je dobra cena, nesto malo preko 0.05$ po page lajku.

Svaka ti cast, vidi se da postajes ekspert za ovo :slight_smile:

Evo jedno pocetnicko pitanje - iz koje oblasti kreiras Facebook stranicu? I koja kategorija? Zabava, proizvod, web stranica? Da li imas originalan sadrzaj na IA sajtu, odakle uzimas slike?

1 Like

Na sve to je vec odgovorio druze, citaj malo forum :wink:

2 Likeova

Vec sam pisao, nicha je animal a stranica je “zajednica”. Sadrzaj ce da bude polu unikatan za sada. Uzimacu ideje sa stranih sajtova pa cu svojim recima da ih napisem. Uglavnom ce da bude nesto vezano za video snimke. Naravno gledacu da to budu viralni snimci kako bi dobio sto vise serova clanka.

Evo da updejtujem sa slikom. Ovako je bilo juce bez invajtovanja, danas cu da aktiviram sve kapacitete za invajt pa cemo da vidimo sta ce sutra d ame doceka.

Screenshot_9

Inace stranica ima sada
Screenshot_10

Aktivnost je i dalje odlicna, prosecan reach je za sada oko 1.2k, sto je skoro 50%, iskreno bio bih zadovoljan da se tako i nastavi.

1 Like

Da, da, znam da je o zivotinjama, samo mi nije bilo jasno to kad kreiras stranicu, vidim da ima brend, proizvod, zajednica…dakle - zajednica :slight_smile:

Neka moja logika je da je “zajednica” nesto sto je najjeftinije za reklame :smiley:
Imam neke moje fix teorije kako FB funkcionise. Npr ako stavim da je “Brand” onda FB misli da sam ja neka firma koja ima love da ulaze pa ce da mi smanjuje reach i da me tera da reklamiram brend, isto tako gledam i na proizvod, jer zasto bi me FB pustio da dzaba imam reach za proizvod i zaradjujem. Zajednica mu dodje kao neki najmanje profitabilan oblik.
Mozda tripujem, ali ja na to tako gledam :slight_smile:

3 Likeova

Ima smisla :slight_smile:

I znaci, uploadujes i objavljujes slike i klipove? Bez dozvole se to radi, jel’ da?
To mi je malo “siva” oblast. Da li postavljas neka pitanja uz sliku, tipa “Da li zelis da me pomazis” ili tako nesto, hahaha

Pa kad budem imao adult stranicu mozda i krenem sa takvim pitanjima :smiley:
Od skoro su poceli da zajebavaju za takve stvari, racunaju kao navodjenje korisnika na engagement, tako da to izbegavam.

Da li placas boost preko Paypal-a ili kartice? Jel’ moze da se ode u minus? :slight_smile:

Koliko postova na dan objavljujes, i koliko planiras na dan linkova ka glavnom sajtu? Neko je spomenuo gore da mora minimum 10 clanaka da bi se prijavio za FB IA?

‘Ajd’ da pitam sto vise mogu dok si raspolozen :slight_smile:

Nebitno je kako placas, pustas onoliko koliko imas da platis i ne razmisljas.

Vrati se post iznat pa pročitaj koliko članaka planiram da puštam. Ako je neko spomenuo, jel treb opet da spomenem i ja?

Stvarno mi nije problem da delim ono sto znam, i volim da pomognem ljudima. (Radost je u darivnju, tako me učiše), ali kad neko neće da pročita šta je pisano, stvarno me iznervira…

Naravno Jeronimo, :angel:
vidiš, on opet govori o sebi:

Ne može. :smile: Provalili su te svuda. A neće te ni na WM Forumu još dugo trpjeti. :blush: :o:

1 Like

Ne razumem :slight_smile: Ko me provalio, ko me trpi, ne trpi? Mozak mi ne funkcionise nesto danas :slight_smile:

Znam da su neki ostajali duzni za FB oglasavanje, zato pitam…

Pljuni me tebra ali ne vidim gde to pise :slight_smile:

Ma i ovaj scroll gore mi ide na zivce, reci broj posta pa da pogledam, trenutno sam na 611 :slight_smile:

Vidim samo da pise da ces da boostas jedan clanak dnevno, a koliko ces ukupno dnevno postova? Naprimer, 1 link dnevno, i 10 slika/snimaka dnevno?

Svaka čast kolega. I ja sam krenuo u lagano boostanje postova i slika i lagano punjenje nove stranice, kao dodatni izvor za IA.

Malo kočim, dok sve pohvatam i dok skontam kako mi je najbolje da to radim, tako da će mi nekih 5-6$ dolara otiči niz vodu. Ali ne žalim, jer sam prvo napravio široku bazu, pa ću vidjeti kako će proći slika, pa onda usku bazu. Pa onda nešto srednje. Dok ne skontam gdje je ustvari najbolje investirati.

Kakva su tvoja iskustva, jer vidim da ti ideš na usku bazu iz određene oblasti. Dobro ide i procjene, a i računica ti je dosta dobra.

Trenutno je neisplativo, bar ja nisam nasao model po kom bi mi se isplatilo. Ovo pricam za strane stranice. Postalo je preskupo punjenje stranica na ovaj nacin. Po onome sto sada vidim da ide je da serujes sa nove stranice na vec postojece i tako ih punis. Evo ja sam jednu stranicu digao vec na 3k za 4 dana na taj fazon. Ono sto je bitno je da pustas bas dobre postove i stranica ce da raste. Mozes da probas i sa oglasavanjem, mozda ubodes neki ad set, meni za sada ne polazi za rukom. Mada se i ne trudim nesto.

video, VIDEO, vide0, V|d3o :slight_smile:

Probao, probao , probao :smiley:
Daj malo vise detalja, sta gadjas, koliko usko, godine, pol, koji iznos dnevno i naravno rezultate.
Da li ides na engagement, reach itd

P.S. Ne mislim na nichu koju gadjas nego koliko uopsteno.

1 Like

Sheram praktično sve viralno što je “uokolo” po FB dobro prošlo … praktično šta god… već sam pisao o tome na forumu, na nečiju temu “ja skino video s YT, hoce li me ganjat za copyright” :slight_smile:

Ma ja sam mislio na boostanje, to za serovanje je ok.

1 Like