Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

pokrenuo sam sinoć oglas i evo sad sam išao baciti oko da vidim što se događa

prema slici, vidim da mi se oglas prikazivao samo na Instagramu (gdje nije moguće reagirati na objavu, osim lajka)… ne vidim nigdje opciju da to izbacim (instagram), pa da mi ostane samo facebook news feed kao mjesto gdje će se oglasi prikazivati…

može mala pomoć? :smiley:

UPDATE: rješeno!

  • ono što me zanima je da li vi ostavljate Instagram kao jedno od potencijalnih mjesta gdje će se oglas prikazivati ili ga u potpunosti mičete?

Ja sam ga ostavio vjerojatno jer sam noob. Ali evo sad cu ostaviti neka se runa. Imam osjecaj da bi ovaj sad moj ad mogao dat jako dobre rezultate, drzim si fige.

Jel i vama ponekad treba malo duze da stoji na pending review AD?

P.S. izgleda da je @c3po sad na mukama sta da napravi s ovim topicom. istina da mi tu sad pisemo svoje, a OP ima svoj kao topic s tutorialom i ni meni se ovo sad ne svidja sto smo mi sad tu njemu prakticki hijackali topic, pa mozda da njegove postove ako moze ubaci u novi topic pa neka on pise tamo tutorial, a ovdje neka bude opcenito o facebook ads da mi noobsi bacama svoje screenshotove i postavljamo noob pitanja… neznam, nadam se da @AMG nece odustat jer smo mi noobsi jos daleko od cilja.

Sto si tocno napravio? Ja sam probao sad to sto si rekao, al je reach isti, ne promijeni mi se nista.

Već sam i ovu temu izdvojio iz druge teme o Facebooku. :blush:
Mislim da je u redu da mu postavljate razna pitanja, tema se i zove “Kako krenuti od 0 i korištenje istog (FB-a)” , tako ste tražili a i AMG sudjeluje, hvala mu. :o:

2 Likeova

Tamo kod optimizatio Ad sam maknuo sa engament na impressions.

Ja Instagram iskljucim, ostavim samo Facebook i to Mobile devices.

Kolika ti Audience size, da nije premali?

Da nisi stavio da ti naplacuje za post engagement i ti imaas 22 i ako to pomnozis za cost per engagement dobijes taj neki rezultat a ako nisi onda je moguce da je Fb uzeo novac a jos nije isporucio svima pa jedno vrijeme nece uzimati novac sa balance a reklamu ce da isporucuje.

Sano vi postavljajte screenschotove pa da pomognemo jedni drugima koliko mozemo a ova tema nije svakako zamisljena da bude “moja” i nisam ja nikakav expert vec se i ja jos ucim sta i kako i trazim nacine, vec sam eto podjelio moj nacin na koji radi za mene a putem kojeg mogu za kratko vrijeme i jako malo novca da od nule podignem Fb stranicu.

1 Like

Budem sve provjerio, sad cu pustiti nek ovo vrti bar jedan dan, jer mislim da me vec malo sigurno preko oka gledaju sto sam toliko puta editirao ad. Treba im po 2-3 sata da mi odobre ad.

Neki moj update za stranicu.

Trenutno stanje:

  • do sada je potroseno 2,67$
  • doslo je 842 lajka na samu stranicu (direktno lajkali stranicu)
  • slika koju sam reklamirao ima 30.000+ lajkova, 676 komentara, (ogromna baza za pozvati)

Eh ovo su postovi koje sam objavljivao na stranici i stranica lagano raste i danas cu objaviti novi posta pa cu bas da pratim napredak iz dana u dan. Jos i kad budem imao vise ljudi na stranici onda skontati kad su najaktivniji pa tad objavljivati postove na samu stranicu.

Da ne stavljas slike ja bi mislio da nas trolas.

Evo kod mene je dnevni estimated reach 6700 - 36000 a doslo jedva 200 reach. A potencijalni reach je 23 000 000.

neznam sta je sad, da me nisu kaznilis to rpevise editiram ad?

Nije mi jasno kakav objava to može biti da ima takve rezultate, evo ja sam kopirao onu tvoju sliku mačke i psa za test na page od 11k lajkova čisto da vidim uzorak, doseg 2500 korisnika, 0 lajkova, 0 komentara.

Možeš li dati malo više informacija o objavi?

Kaj ste stavili kao cilj, post engagements ili? Meni je bilo estimated reach za post engagements nekih 1000 max, potencijalni reach oko 20 milijuna, pa sam edital, povećal potencijalni reach na 76m i delivery optimization stavil na impressions, estimated reach mi je 10k-27k, al opet ni lajkova, a ni nije skoro nitko vidio objavu… Stavljeno da troši 1$ dnevno… u čem griješim? I da, koje države imate uključene, samo US ili?

Evo ga kod mene update posto je proslo 24h od pokretanja oglasa. Generalno sam zadovoljan odzivom ljudi, ali reach je blagi uzas! Nista mi nije jasno zasto je toliko mali.
Ovo je objava


Kada sam pokretao kampanju za 1$ je predvidjeni reach bio mnogooo veci (ima slika iznad) a sada sam za 24h i za cenu od 0.50$ dobio svega 400+ reach. Prosto neverovatno.
Ovo je izvestaj iz managera :

Nije mi jasno gde gresim sa ovim reachom, kada bi uspeo njega da povecam bilo bi ekstra jer je reakcija na post sasvim zadovoljavajuca. Cilj kampanje je bio “reach” a tamo pise da ce oni (FB) da dostave najveci moguci doseg za ulozeni novac, sto se iz prilozenog ne slaze…

Ova objava ti deluje toliko monotono da jednostavno treba preskočiti, a pogotovo naslov “Izjasnite se”, ako je to cilj interakcije sa korisnikom onda je pogrešno. Treba malo zanimljivije da bude, jednostavno da navodiš korisnika na interakciju.

Primer: Maca kaže da je ona lepša, psić kaže da je on lepši, a šta Vi mislite?
Primer 2: Maca kaže da ne voli da se kupa, psić kaže da voli da se kupa, šta o tome misle vaši ljubimci? - Ovo ti je samo mali primer igre reči gde možeš imati i komentare i lajkove.

Takođe pored statusa koristi na slici neke zanimljive i šaljive fore, slengove, čak ako vam “fali” ideja imate BuzzFeed i njemu slične sajtove, pa tu možete pokupiti inspiraciju za marketing i neku zanimljivu sliku kreirati.

Ključ svega jeste i korišćenje “AD Manager” što je korisnik @AMG i naveo, tu do sitnih detalja sređujte i uređujte kampanju, a usputno i pratite kako i u kom smeru se odvija kampanja.

@Jeronimo034 Imam pitanje za tebe povodom ovog statusa - Pitaš korisnike za omiljenu ribu? Znaš koje je pod pitanje - Šta je tačno pisac i u kom smeru hteo da ovo vodi? Omiljena za kuvanje, prženje, pecanje, gajenje, lov… mislim jedino ako nisi gađao korisnike koje imaju fetiš prema ribama :smiley: Ako ti je stranica “Ribolov”, onda treba da gađaš nešto što je jako zastupljeno u tom svetu, navodim primer “Omiljena riba za pecanje” - ovde moraš paziti jer neko npr. peca i morsku ribu, a pogleda tvoj status i ode, gađaš korisnike koji su blizu reka i jezera (tvoja slika o tome govori)… ponudi im neke top destinacije (isto ovo što si uradio), vezuj se ne samo za sliku, nego idi u dubinu materije za Ribolov i izvlači ono što korisnika interesuje.

5 Likeova

Odnosilo se na to koju ribu volite da pecate :smiley:
Ali generalno dosta je dobar odziv, za 24h na reach od 400 je bilo nekih 30+ reakcija plus 27 lajkova stranice i sve to sa reachom od 400

E sada zamisli da mi je reach kao kod AMG-a (11k) dodjes do proste racunice (11k/400=27.5*27=740 lajkova) sto dovodi do identicnih rezultata. Znaci moram da poradim na reach-u. A to ne znam kako…Sada cu da pokrenem jos jednu kampanju pa cemo da vidimo sta ona kaze, a ovu cu da ostavim jos 24h da vidim da li ce nesto da se promeni.

Jos jedna stvar koju sam zaboravio, u kampanji su gadjani ljudi koji su ljubitelji Bass Fishinga, Catfishing-a, Crappie fishinga i Pike fishing-a tako da je zamisao da oni reakcijom daju glas svojoj “ribi” koja ima je omiljena za pecanje.

Hehehehehe, to ti znaš a korisnik koji treba da klikne na to :slight_smile:

Evo ti malo “tjunirano”, jer korisnik što prvo zapazi na FB jeste slika, status ti je sporedna stavka ali ne i manje bitna ako je neki prodajni sajt u pitanju.

[quote=“Jeronimo034, post:76, topic:37398”]
A to ne znam kako…
[/quote]

Odvojiš par dana i dobro istražiš temu koju oglašavaš i onda ćeš shvatiti šta i u kom smeru treba da radiš, isto je kao i kod pisanja tekstova, i ono što je svakako najbitnije "Gledaj druge stranice o ribolovu na FB, komentare i reakcije na određeni članak i polako usmeravaju kampanju na određeni deo područja, određene teme i slično…

Ne znam da li si video ovo posto sam posle editovao. Hvala na usmeravanju, svakako cu da probam i ovakvu varijantu, samo sto cu da napravim drugaci post sada da ne dupliram jer vise volim kad bustujem post koji je vec na stranici. Sada cu da napravim npr koja je vasa omiljena tehnika pecanja.

Da bi imali lajkove na ‘organic’ objavama ono što trebate uraditi jeste vremenom stvoriti neku hemiju između vas i fanova. Pričam za ovaj primjer od bugi-a, ne možeš ti na stranici koja se zove igrice888 objavljivati slike tog tipa. Ti si sebe odmah ograničio nazivom stranice. Greška koju mnogi prave, ne razmišljaju šta će raditi u budućnosti, ne razmišljaju puno o imenu tj. koliku će slobodu imati sa objavama. Danas većina ljudi koji lajkaju nešto, gledaju prvo ko je to objavio pa onda bacaju reakciju. Ime mora biti u domenu tvojih objava.

To se podrazumeva, treba bar povrsinski poznavati nichu (u mom slucaju je poznajem dosta dobro) i treba imati plan za kasnije jer dzaba pravis stranicu ako kasnije nemas nacin da je monetizujes.