Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Eto prostudiraj i pogledaj rezultat za Italiju 0.00003 i zamislis kad reklamu prilagodim samo za Italiju sta ce da bude :smile:

2 Likeova

Meni je u svemu ovome najinteresantnije sto ti kazes da jos ucis i da si nov u svemu ovome. Onda se zapitam gdje sam tu ja.

Jel bi ti radio ove oglase za druge?
Znaci da nam kazes kako da podesimo i da bude dobro, pa ti mi platimo neku cifru. Recimo ovo testing od po 7$ nema smisla da ti placamo, jer ako platim oglas 7$ pa necu tebe vise paltiti. Ali recimo da mi andjes oglas koji je upola dobar kao ovaj sa slike za moju nichu i ja na njemu runam 1000$ kampanju i pri tome zaradim neku lovu, ja sam voljan dobar postotak platiti.

Ma mogu ja to studirat do imendana. Ima neka caka koju nam ne govoris ili smo mi ostali munjeni, ne znam iskreno bacio sam 200 $ na hrpu razlicitih oglasa i uvijek mi je isto a takav paid reach za te zemlje je doslovno nevjerojatan.

Ovo sta dadaas kaze jeftinije mi je tebi platit za informaciju nego faceu i potrosit hrpu love na testiranje.

@AMG stvarno bi mogao da otkrijes foru koju radis :slight_smile: Ovo je ebeno nemoguce! Znaci ubi se danima sa podesavanjima i idalje ni izbliza ovome…

Mnogo je bitno da content bude viral po mogucnosti video ja sam imao isto ovakvih iskustava dok sam radio cpa + fb ads npr spusti mi se cena na 0.0001 za US pritom ne od prvog dana nego npr drugog treceg dana dodje na tu cenu viewa…
Nemam sta reci osim da stavite dobru sliku za pocetak video klipa i mogu reci da je tekst jako bitan al ja sam imao reach preko milion ipo po prilicno niskoj ceni a kampanja mi je bila oko 25 miliona potencijalnih ljudi :slight_smile:

i mogu dodati da mi je kampanja bila od 13 do 28 godina, i da su bili samo muskarci :slight_smile:
I sto vise share-ova smanjuje se cena :slight_smile: ja sam imao na tom video klipu preko 1500 shareova

Nema @AMG nikakve cake, nego je jednostavno objasnio da poznaje nišu u kojoj radi, što implicira da već unapred ima predefinisano šta i gde upali, ako je radio nešto slično sa interakcijom ljudi onda to samo prenosi na FB reklamu.

AMG: Moras reklamu da pustis da bi to pratio. Ja od pocetka ponavljam a mozda sam i dosadan sa ovim da je najbitnije navesti ljude da se raspravljaju oko tvoje reklame u komentarima i sl. Ja to zovem poznavanje nise u dubinu.

Mali savet: Oni koji prate svoje stranice znaju da FB nagrađuje “post” kada ima veliki broj lajkova, što algoritmu govori da su pratioci stranice zainteresovani za sadržaj koji je objavio, a onda i sam gura to prema ostalima, jer algoritam smatra da je tema relevantna kao i sam sadržaj. Koliko ima stranica npr. sa 10000 sviđanja, a post dostigne preko 250 hiljada ljudi, zar vam to nešto ne govori :slight_smile:

Evo i @Makica isto govori kao i AMG u prvim postovima, sadržaj koji se plasira je najbitniji, a to se ne postiže preko noći, pa i AMG da nije poznavao materiju mogao je da doživi “fail” i da nema takav “reach” koji sada ima, sve je jasno ovde, plus na sve to je “post” otišao viral…

Možda se čini da je lako osmisliti sadržaj, ali čak ni iskusni stručnjaci neće moći da vam granatuju da će vaša reklama na FB postati viralna i da će imati zainteresovanost ljudi, to je irelevatno, kao i kada birate niše za Amazon.

2 Likeova

Sad sam pustio reklamu za domace fanove. Jeftinije mi je da tu eksperimentisem. Pustio sam jednu za “reach” a drugu za “post engagment” pa cemo da uporedimo. Ono sto sam odmah primetio je da je post engagment daleko manji predvidjeni doseg objave, ali da ne pricam napamet da sacekamo 24h pa da uporedimo. I jedna i druga varijanta ciljaju istu skupinu i isti post pa ce tako ja mislim najlakse da se podvuce paralela sta je bolje.

Moje su dosad kampanje biel slabe, sad sam pustio novu, napravio sam solidan image koji bi trebao uznemiriti gledateljstvo i potaknuti ih na reakciju, samos e nadam da reakcija nebude X u kutu nego like, love ili nadam se share, a mozda i koji comment padne.

Pustit cu je 3 dana, to je 3 dolara. Pa cu onda edit, problem je sto nemam pojma koje drzave da oznacim pa sam oznacio europu, aziju i sjevernu ameriku.

Kad odem na insights pa na people da vidim svoje fanove onda mi facebook to loada stoljecima i nikad ne prikaze statse… slucajnost ili namjerno?

Ja sam izabrao ja mislim najvreliju temu trenutno u SRB, fudbal odnosno vote ko ce biti sampion i poziv da lajkuju page. Ako tu ne izvucem veliki engagment onda ne zna gde cu…
Napravio sam page “Fudbalske Vesti Balkan”, tako da za kasnije ako krene stranica da raste brzo ima ihahaj materijala za monetizaciju. Od prodaje na samoj stranici pa sve do mozda i nekog mini portala. A ako krene kako treba da raste moze da se odradi i jos 5 takvim stranica sto generalno nije problem.

@dadaas @Jeronimo034 @petarcro Nema nikakvih skrivenih finti. Ovo je manje vise dobro poznavanje nise i pokusaj da iz nje izvucem sto vise mogu.

Pokusajte za pocetak sa slabijim zemljama da malo udjete u fazon, da vidite kako radi, sta radi… kao ove nase sa Balkana onda USA.

I ja planiram jednu kampanju da testiram malo Balkan posto nisam radio za nase podrucje.

Da, onda bi mozda trebali malo poceti raspravljati kako upoznati svoju nichu, koji process da skuzimo koje zemlje su nam najpovoljnije i tako.

Ja sam sad stvarno oznacio cijele kontinente, pa se nadam da cu onda za 3 dana dobiti siru sliku pa oznaciti samo odredjene zemlje. Jel to dobra taktika?

Ali dosad mi je anjveci problem sto nikako da pogodim image ad koji je IMO izgleda najvazniji za uspjeh kampanje.

A da ne kazem da imam tu na raspolaganju masu tih ad spy programa…

Ovo bi se moglo probiti na Balkanu, nisam nikad testirao ali vjerujm da bi mogao napraviti bum za male pare.

Videcemo, napravicu sutra update kad bude proslo 24h. I ja mislim da bi trebalo da bude kako treba jer po atmosferi koja je stvorena ovo je TOP tema, ali videcemo, nekada ono u sta polazes velike nade izneveri a ono u sta se ne nadas napravi bum.

Najvaznije da pogodis sa slikom i da potaknes ljude na raspravu.
Moras imati neku ideju gdje bi tvojabreklama prosla najbolje, sta jos lajkaju ti ljudi, koliko godina imaju, sta rade, i sl… moras znati 1000 stvari (istrazi u Audience Insights) i kad kazem istrazi ne mislim udjes 5 minuta i izadjes vec ne ukljucij reklamu dok ne izadjes sa 3-4 vrste reklame koju ces da testiras i onda fino podesiti u AD manageru sve to i pustis reklamu.

1 Like

I ja cu nesto slicno da testiram uskoro pa da vidim kako ce proci Balkan, u svakom slucaju izvjestavaj nas da vidimo kako ide.

Koliko sam do sada testirao cini mi se da je onda tajna jeftinog reacha ili u komentarima ili u broju djeljenja jer iako imam hrpu lajkova i reakcija reach mi je i dalje jako skup. Šta vi mislite?

Neznam, ali evo ova moja sad slika je stvarno onak na granici da svatko od moje targetirane niche mora reagirati na nju nekako i sad se pokazuje dobro, sad me samo znaima kolikoc e para uzet.

Gdje mogu vidjeti iz kojih drzava su ljudi dosli i da su najzainteresiraniji pa da onda mogu njima vise servirat?

Ako si vec ukljuci rwklamu i ako je krenula odes u AD Manager kliknes na reklamu koju si pustio i trazi tamo opciju Breakdown i tu izaberi presjek po drzavama.

1 Like

Da napravim novi update za stranicu. Danas je cetvrti dan od kreiranja stranice i objavljivanja prvog posta pa idemo da vidimo koliko ce mi trebati za 10.000 lajkova na stranici.

Trenutno stanje:

  • do sada je potroseno 3,83$
  • doslo je 1.200 lajkova na samu stranicu
  • slika koju sam reklamirao ima 43.000+ lajkova, 935 komentara, (ogromna baza za pozvati)

Statisticki za 1$ dobijem:

  • 313 lajkova na stranicu
  • 11.227 lajkova na post (baza za pozvati)
  • 244 komentara
  • 57.340 reach

Objavljujem postove i osjeti se postepeni rast stranice iz posta u post. Mjesam slike sa videima pa mi treba malo veci uzorak da vidim sta ce najbolje prolaziti i jos nisam dobro tempirao vrijeme kad da objavljujem.

Lajkovi na stranici po drzavama ali jos nije ucitano svih 1.200 koliko ih ima na stranici.

3 Likeova