Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Svaka čast,iskreno nisam nikad do sad vidia ovako dobre rezultate za Američko tržište

1 Like

Ovo si ga zestoko ubo i samo cepaj! Svaka cast!

Ovo je trenutno stanje kod mene za domacu publiku, generalno nisam nezadovoljan aktivnoscu na postu koliko je mali odziv za lajk stranice. To ne znam kako da povecam… Svakog sam invite ali je svega 6 lajkova stranice doslo…

Prvo uradi kvalitetnu profilnu i cover za stranicu i tek kad stranicu napunis postovima onda ljude pozivaj da ti lajkaju stranicu kad budu imali sta vidjeti na stranici a ne tako odmah na samom pocetku kad je stranica bukvalno prazna.

@Jeronimo034 ti radis gresku ko i ja. Moras se postaviti da su oni idioti. Pa im bukvalno moras u tekstu reci i staviti ikonicu:
kazes Da vidimo Sta Vi mislite?
Sad on misli sta on misli… Trebao si im napisat:
Like (Y) = Crvna Zvezda
Love (<3) = Partizan
Ajmo delije, ajmo grobari!!!

2 Likeova

Nije prazna, danas sam gotovo ceo dan dodavao poneku vest.
@U pravu si Dadas to ce svakako ici u sledecem postu. Generalno dobio sam dosta malu cenu za engagment sto mi je bilo bitno. Hvala na sugestijama obojici!

Kod mene opet failure. moram napraviti bolje covere i bolji page profil i bolje targirat ljude, ali sad ovo s imageom sam donekle skuzio.

Ali svejedno to je daleko od ovog sto AMG radi. Mene sada samo zanima jel on to monetizirao ili sto? Jer ako to mozes monetizirat ti bi se trebao samo ovim baviti.

Ne, nisam nista monetizovao sto se tice FB-a ali lagano, bice i to.

@Jeronimo034

Nasao sam tvoju stranicu i ako zelis odmah ti mogu naci stotinu primjedbi i pokazati kako ne treba voditi FB stranicu.

1 Like

Svakako, daj odmah sta mislis da treba se ispravlja. Svaka kritika je dobrodosla. Mozes ovde mozes na pp kako god zelis.
Inace stranica je danas napravljena, nista se nesto nisam zalagao oko nje, vise je bila test da vidim kako ce da ide. Ali ako krene da raste zadrzacu je :slight_smile:

Hvala na ne sebičnoj pomoći koju pružaš.
Da li bi mogao da daš primer neke Fb stranice koja se isparvno vodi i neke ko pokušava da je vodi, a pravi greške.
Mnogo uspeha u daljem radu.

  • moras napraviti bolju profilnu sliku (ono je dosta lose, amaterski)
  • cover slika isto tako s tim da ne mozes staviti sliku nekog kluba (dosta drugih potencijalnih lajkaca nece zbog toga lajkati + imas kao amaterski logo koji si dodao na coveru)
  • slike koje objavljujes moraju biti u HD rezoluciji, jasne i ciste, a ne da se desi da ti slika ima rezoluciju od 258x371 u 2017 godini
  • nabacana hrpa postova koji nisu nikako povezani i koji imaju 0 lajkova i koji su tu samo eto onako bez nekog cilja i svrhe, nezanimljivi…

-bolje da si ubacio 2-3 posta ali potrudio se oko njih i odradio da sve izgleda profesionalno. Jos sam htio par stvari navesti ali ne mogu se sjetiti

1 Like

Slazem se sa tobom u potpunosti.
Stim da se ogradim kao sto rekoh da je ono danas bilo postavljeno kao test tako da cu da vidim ovih dana da probam malo lepse to da odradim. Sutra cu imati vremena na pretek pa cu da sklepam nesto lepse :slight_smile: Hvala na savetima, a ako se setis i drugih stvari koje si hteo da kazes, pisi :slight_smile:

1 Like

Moze li savjet jedan?

  • Gdje nalazite takve slike u boljoj rezoluciji ili videe, da li je to ono sa googla, nekog portala ili se mora placati stock photo i slicno?
1 Like

Pa sa googla moraš naći sliku kao npr. ćevapi…ne možeš to naći na sajtovima kao što su www.pixabay.com ili www.pexels.com dok možeš dosta ostalih korisnih slika naći na ova dva sajta, zavisi šta ti treba…

Gugl ima sve sto ti je potrebno + neki editor za slike i to je to.

Evo UPDATE za domacu kampanju. Skoro 300 lajkova, 12 komentara i 27 page lajkova. S’obzirom da je tek juce ofrlje napravljena stranica, vise kao neki test i nije toliko lose. Mislim da sada kad se malo uozbiljim narednih dana da ce to da bude daleko bolje.

Cena za akciju na postu mi je 0.003$ sto je po mom misljenju super. Za ovo do sada je potroseno 0.87$.

2 Likeova

Evo ti uspio, jedino ja imam problem, ali kada ja pokusavam gurat nichu koja vjerojano nemoze bas dobro ic na facebooku.

Probaj da nadjes dve grupacije, kao sto je gore primer (pas i macka, ili Samsung i Apple). Odradi sliku kao sto su primeri iznad i tako ih targetiraj.Idi obavezno na post engagmen jer koliko ja provaljujem kad se ide na “reach” ne pokazuje bas targetiranoj skupini vec ide na to da ti dostavi “reach”, dok je za engagment koliko ja vidim drugacije.

Evo jel mogu s ovim pageom sto napraviti. ideja mi je bila sherati vruce topice opcenito koji zanimaju opcenito ljude.
E sad znamd a to niej dobro jer je tesko svu publiku zadovoljit, ali dali bi tu mogao ensto iskombinirat? isto tako ako bacite oko dajte neki savjet gdje grijesim, dali je cover OK, sta sa profilom?

Ono sto prvo ne valja je sto izbacujes linkove koji vode sa FBa i tako ubijas reach na pocetku. Sa linkovima tek kasnije treba da ides kad napravis aktivnu stranicu. E sada sto se tice reklame, nista mi ne pada na pamet kako bi mogao da izazoves reakcije. Mozda da pratis dnevne aktivnosti pa npr. kao sto su bili sada izbori za predsednika u FR pa vote neki, posto koliko kapiram stranica je namenjena za vruce stvari tj aktuelne teme. Moras da pratis desavanja u svetu i da brzo reagujes.

Od jutros do sada 150 lajkova objave i stranica je duplirala broj lajkova, sada imam 50!
Produzicu reklamu za jos jedan dan.

Ti si ga dobro slozio sad vidim imas i komentare. A ovo moje nitko nista ne trza.