Facebook video zapisi, malo muljam sa tuđim videima sa Youtubea

Dakle sam naziv teme je jasan. Pošto posjedujem stranicu kada god objavim nekakav smiješan recimo video dobijam jako puno reach-a. Nenormalno puno. Eh da li postoji opcija zarade putem tih klipova. Evo recimo jedan od mojih video klipova. https://prnt.sc/iqtgwp
Recimo za adsense nije baš pogodno jer je facebook totalno smanjio poveznica da to nije normalno

1 Like

Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali ti je reach fenomenalan. Koliko lajkova ti broji FB stranica?

EDIT: Mislim da možeš monetizovati putem FB Audience Network

Oko 50k… Ali tih 50k sam digao za mjesec i po dana. Bez promocija i ičega. Znam da zvuči nevjerovatno ali tako je. Inače sam prešao na adsense i derao objave ali one skroz loše prolaze za razliku od videa. Stranica se bazira na ludim video snimcima ( smiješni padovi ) i tako te stvari - uglavnom gluposti. Uglavnom kada god objavim neki video on će imati minimalno 40-50k pregleda. Evo nešto svježijih objava ( od prije petnestak dana )



Ako ima neko stručan što se tiče toga volio bih da se obrati na fejsu.

Za takvu vrstu zarade fb je odabrao par stranica jakih na kojima testira oglasanje kroz video zapise. Mislim da ce morati imat autorska prava na vide’e za takvu vrstu monetizacije.

Da ali ovo što objavljujem skidam sa youtube-a i nemam nikakve veze sa tim ljudima. Stariji su snimci tako da ne vjerujem da postoji neko da me prijavi… Ili kako se već to gleda ako neko zna

Izvinjavam se zbog duplog posta. Evo statistike dok objavljujem slike i videje.
Dnevni reach bi bio 4 miliona dnevno da sam nastavio baš sam siguran. Evo reach sa videima

A evo kada kombinujem s objavama

A stranica je ??
Mislim da li su balkanci ili world ?

70% naših te oko 30% ostalih( većinom Njemaca)

Eto te, još malo i stižeš moj :smiley:

Trenutno je ‘Ad break’ u beta verziji, kao što je @Zdenga napisao, samo velike ribe imaju pristup tom načinu zarade. Naravno klipovi će morati biti tvoji, jer će prolaziti kroz neku vrstu pregleda.

1

Stati će Youtube na kraj takvima poput tebe, ne brini. Već jeste. :+1: A ni nama na Forumu nisi omiljen. :blush:
Ne znam čemu služi ovaj topic? Želiš se samo pohvaliti kako zarađuješ krađom tuđih autorskih djela? :frowning:
U svakom slučaju, promijenio sam title tvog topica, tako da se odmah zna o čemu je riječ. :o:

5 Likeova

Haj objasni mi ti što praviš članke, da li ih praviš ti ili ih skidaš i stavljaš izvor? Naravno da stavljaš, a i skidaš TUĐE postove. Ja cinim uslugu tim ljudima te ukoliko skinem njihov sadržaj naglasim da sam skinuo. Sve je legalnim putem. Praviš se previše pametan kada ne znaš šta radim i zato je glupo da stavljaš takav naslov

1 Like

Varalice misle da svi varaju, ne znam odakle ti ideja da npr on to radi, ocito nikad nisi cuo da ljudi KUPUJU tekstove. I to poprilicne cifre se vrte, sigurno vise nego sto ti ukrades sa pop-upom hehe

3 Likeova

Ma naravno svi vi pravite svoje postove i pratite sva pravila. Daj molim te nemoj mi tih lovačkih priča za malu djecu. Koliko plaćaš po postu? Htio bih zakupiti 12 postova za sutra ako nije problem.

Edine, kako može biti legalnim putem? Šta vlasnik ima od toga? NIŠTA. Pošalji nekada vlasnicima poruku, da vidiš šta misle o tome :wink:

1 Like

je li ovo onaj edin sto je pisao da je clickbait clickjack ili se varam

1 Like

Pa recimo korisnike usmjerim ka njegovom youtube link-u recimo. Dok polovica vas ni to ne uradi kada skida nekakav video. Ja makar to uradim, već me iznervirala lovačka priča kako vi radite sve legalnim putem. A siguran sam da čak ni ti ne radiš legalnim putem.
@korisnik9758789
ne znam na koga misliš, javi se u inbox pa ti kažem ime i prezime

pogriješio sam ne zamjeri

1 Like

Molim adminstratore da vrate naslov teme onakav kakav je bio. Objašnjeno je sve

To je Edin koji najvjerojatnije neće još dugo biti ovdje, pa mu se javi na PP što prije, kako je tražio. :smile: :o:

1 Like

Da li si siguran da neću još dugo bit? Il’ ti je krivo što sam na lakši način došao do pregleda što ti očigledno ne možeš? Popusti me dijete drago i zaobiđi temu. Ako nemaš više šta pametno da kažeš zaključaj temu i da završimo s diskusijom