FB IA od 0 do uspeha za 6 meseci. Bez placanja reklama Facebooku

Pozdrav svim clanovima foruma. Od kako sam poceo pratiti vas forum i saznao za FB IA, odlucio sam se da se upustim u te vode.

Prvo sam zeleo da kupim neku vecu Facebook stranicu ali svremenom sam shvatio da ljudi traze po 1000 eura za stranicu od nekih 100k fanova i shvatio da je to prvo veliki rizik kupiti jer je to macka u dzaku sto bi nasi ljudi rekli. Ne znas kakve fanove dobijas, kako su dovodjeni itd. Onda sam odlucio da 1 Semptebra napravim 5 potpuno nove stranice sa tematikom koju sam ja zeleo. Sta sam sledece uradio.

Odradio sam verovali ili ne 25 000 slika sa mojom tematikom, mojim zigom na slikama i naravno na svakoj slici se nalazi moj sajt. Sada imam materijala i previse za skupljanje fanova moje tematike koje ce kasnije da zanimaju moji tekstovi koje cu objavljivati.

Za ova dva meseca, od 1 Semptebra do 1 Novembra stranice su dobile u proseku svaka ima po 1000 lajkova. Bez i jedne promocije. Dakle sve ovo sto radim i sto cu raditi bice bez promocija i placanje reklama Facebooku.

U medjuvremenu za ova dva meseca sam zakazao na svih 5 stranica po 12 objava za narednih 6 meseci. Da, dobro ste procitali, za narednih 6 meseci. To je preko 2000 zakazanih objava po stranici. Bilo je to dosta posla ali danas je sve zavrseno. Sta ja sada trenutno Imam ?

  1. Imam 5 stranica sa po 1000 fanova.

  2. Imam bazu od 25 000 slika koje su iskljucivo vezane za moju tematiku.

  3. Imam na svim stranicama zakazane objave za narednih 6 meseci. Objave ce ici na svakih sat vremena, 12 slika dnevno.

  4. Imam zenu koju sam upoznao sasvim slucajno preko facebook grupe gde redovno posta objave i slike bas vezane za moju tematiku. Ona ce redovno pratiti i samnom odrzavati stranice.

  5. Sve 5 stranice su razlicitog imena ali strikno i usko vezane za istu tematiku.

  6. Imam Facebook grupu od 10 000 clanova vezanu za moju tematiku koja je spojena sa svih 5 stranica.

  7. Imam vec spreman sajt za moju tematiku, odnosno domenu zakupljenu. Sledi spremanje clanaka za Maj mesec.

  8. Imam sasvim dovoljno vremena. Ceo posao sam odradio za ova dva meseca i sada cekam rezultate svega.

Za ova dva meseca koliko su slike isle, u proseku imam po objavi nekih 20 lajkova, po nekoliko deljenja i desetine komentara. Ponavljam, bez ikakve promocije. Smatram da ce na kraju Aprila 2018 to biti mnogo bolje.

Eto, hteo sam da sa vama svima podelim moj plan i moju ideju, pa svaki komentar je dobrodosao. Tesko je reci koliko lajkova ocekujem da skupim za ovih 6 meseci ali koliko god da skupim to ce biti ne samo pravi fanovi vec fanovi koje zanima moja tematika.

Kada se na kraju Aprila zavrsi ovaj test, onda cu od 1 Maja postovati po 6 slika i 6 clanaka dnevno na stranicu. Takodje cu onda poceti da dajem po 1$ na promociju clanaka. Dakle 6$ dnevno po stranici. Tako planiram raditi mesec dana pa onda mogu objaviti vama ovde rezultate celog ovog testa. Test ce trajati 6 meseci bez promocije i placanje Facebooku i onda jedan mesec sa promocijama.

Smatram da treba jedni sa drugima da delimo planove i ideje. Sto bi stariji ljudi rekli, ni tebi iz dzepa ni meni iz novcanika. Ovo nije nacin da odmah zaradite novac ali je nacin da napravite dobar materijal koji cete za 7 meseci da cedite kao drenovinu. :slight_smile:

3 Likeova

Svaka cast! Svaki trud se DOBRO isplati na kraju. Sve najbolje i furaj dalje care! :muscle::+1:

1 Like

Hvala. Takodje sve najbolje. :sunny:

1 Like

Kako su krenuli prvi likeovi na stranicama?
Dijeljenjem u grupi?

Da i zvao sam moje prijatelje na fb da lajkuju stranice. Posle 100 lajkova na stranicama nisam vise objavljivao u grupi uopste sad sami svaki dan dolaze fanovi. U proseku dodje po 100 lajkova dnevno. :slight_smile:

na svih 5 stranica ukupno ili? ako je pojedinačno svaka čast onda

1 Like

Fb je nekad ka google, bitno j samo pogoditi sto ljudi traze. Ja iman jedan page, napravljen nekad na lito, bukvalno nikada nisam nikoga pozva da like, share u grupe ili slicno. A ima 8 tisuca lajkova…

A autoru sricno!

1 Like

Sve pohvale za projekt, nadam se da ćeš imati dosljednosti i odraditi ovo do kraja. Da li radiš taj projekt za strano tržište (neko ciljano)?

1 Like

Ovo mi se vec u startu ne svidja sto se tiče zakazanih objava, neka greskica, prijava slike ili slicno, gubis sve zakazane objave :smiley:

1 Like

ma bitno da ne forsira tj. spama sa objavama i neće tu biti problema… nek ti je sretno sa ovim projektom :slight_smile:

1 Like

Imam osjecaj da vise testas FB, nego sebe samog, ali sve djeluje zanimljivo da to pratimo iz “prvog reda”… :slight_smile:

1 Like

@korisnik9758789 Na svakoj dodje po 100 lajkova dnevno. Da kazemo izmedju 80-100 fanova dnevno dodje.

@hzg Projekat radim za nase trziste. Engleski jezik ne znam, znam nemacki posto zivim u Austriji ali ne pada mi napamet da radim za Nemacko trziste. Da placam nekome da pise clanke na ENG koje ja uopste ne razumem, to ne zelim da radim. Tako da sam se odlucio za nase trziste. Balkan. :slight_smile:

@Zdenga Nadam se da do toga nece doci. :slight_smile:

@Q_Line Imas za pravo. Ali ako pogledas da je ovo jedan besplatan test i da me nista za sada ne kosta, sto ne probati. :slight_smile:

1 Like

@Aleksandar.Innsbruck

Dobro si poceo sa ovim, normalno da neces otkrivati oblast kojom se bavis, ali mozes li odgovoriti samo sa “da” ili “ne” na ova pitanja:

  1. je li publika uglavnom zene ili muskarci?
  2. je li tematika neko zanimanje, neka ljudska aktivnost itd.
  3. je li tema o nekoj stvari, predmetu…
  4. ili o poznatim licnostima

I ja krecem od nule, pa bi mi ovo pomoglo na neki nacin,
Hvala

1 Like

Sigurno da će ti se trud isplatiti… Svaka čast i sretno :slight_smile:

1 Like

Mislim da je glavno pitanje - kako si uspeo da odradis 25000 slika? U kom programu, da li si koristio tudje slike pa ih kombinovao? Ako imas 12 objava na dan, koliko od toga su slike, a koliko linkovi? Pretpostavljam da samo jedan ili dva linka?

3 Likeova

@mago
Necu otkrivati bas u detalje ali recicu temu,sto da ne.

  1. Uglavnom zene.
  2. Tema je lifestyle.
  3. Ne
  4. Ne

@Adulterer
Slika su sve skidane tudje sa par vecih fb stranica, zatim preradjivanje po mom ukusu, sa mojim zigom i domenom. Sve 12 objave su slike na koje publika odlicno reagira za sada. Bilo je to dosta dosta posla ali zavrsi nekako. :slight_smile:

Dakle napisao sam cak i tematiku, ne mora da budu klik naslovi kao sto mnogi rade, ovo sto ja radim zene dobro reagiraju. Cak sam probao, postavio jedan clanak i imao 22 lajkova na clanku isto kao i na slikama. Ono sto sam primetio, dosta klikcu ljudi na web lokaciju. Imam nedeljno oko 70 klikova sto mesecno dodje oko 250 klikova na moj sajt. ( sa jedne fb stranice). Ko pocinje moj neki mali savet, batalite gluposti umro ovaj i onaj, kratkog je to veka. Postoje tematike gde mozete da pisete i po 12 clanaka dnevno, kao sto je moja tematika. :slight_smile:

Hvala na odgovoru, znaci mogu da se koriste tudje slike, nije problem zbog kopirajta?

1 Like

Mnogo si lud @Aleksandar.Innsbruck zato ces i uspjeti. Jedan mali savjet, pripremi mnogo novca za fb oglasavanje ako hoces da napravis pravu pricu. Ili radi na principu, da sto zaradis sve ulozis nazad u oglasavanje. Oglasavanje ce ti MNOGO skratiri pricu i ubrzati je.

Mi smo prije sa minornim budzetima za oglasavanje pravili strasne pare, sada to bas i ne moze vise. I dalje pravimo strasne pare ali nam isto tako treba 5x vise za oglasavanje. :slight_smile:

I ovi sto se boje explore feeda i kao fejsbuk ce propastiti, unistiti reach na nulu i slicne price su nasa balkanska posla. Kolac na trzistu uvijek postoji. Samo je pitanje ko ce ga i kako uzeti.

Sretno.

2 Likeova

Nece na nulu, to je suludo govoriti. Ali je problen sto ce se to minimizirati, i dio kolaca ce uzimati oni sa 500k stranicama i slicno. I sto kazes, za nekoga novog ce trebati enormno velike pare za povratak i uzimanje kolacica

1 Like

@Aleksandar.Innsbruck vidi se da si stvarno puno truda uložio u materijal za svoje fb stranice ali taj toliki trud si trebao uložiti u gradnju svog “brenda”, svoje stranice, znači u startu si napravio VELIKU GREŠKU, u potpunosti si kopirao 10ak popularnijih stranica, znači uzeo si potpuno isti naziv, potpuno istu profilnu i cover, watermark si prikrio svojim watermark-om, a prve lajkove na stranicama si dobio na derogativan i neprimjeren način, spamanjem u komentarima tih popularnih stranica pozivajući da lajkuju tvoju stranicu, u svakom slučaj sretno

2 Likeova