Football stars - to do moon

Fasciniran sam gluposti današnje ekonomije i općenito načinom funkcioniranja svijeta. Odmah na početku da istaknem: ja nemam pojma o crypto svijetu, ne znam kako to funkcionira; i ne zanima me.

Ali, tu na forumu sam naletio na novi coin football stars… I odmah sam ga kupio.
Smatram da ima sav potrebni potencijal da dođe do vrijednosti od npr. 0,1, 1 ili 10$

  • projekt glup da gluplji ne može bit
  • ima marketing priču glupu da gluplja ne može bit

Ide na 0.1$ minimalno!

Ajmo, kojeg sve igrača ste za sada upratili da je podržao projekt?
Ja znam za Marcela Brozovica koji siluje instagram, Arturo Vidal je objavio na društvenim mrežama da ulazi u investiciju… Ima li još tko?

ja ne znam šta je vama tu čudno

sve što se radi sada sa cryptom radilo se decenijama unazad sa dionicama

isti princip

crypto = dionice

neko je izmislio taj coin, pustio fudbalerima priču da ga trebaju kupiti i onda ga trebaju promovisati na sve načine kako bi mu skočila cijena i kako bi ga onda mogli prodat za veće pare

kupiš jeftino, promovišeš, prodaš skupo

isto musk radi sa bitcoinom a sada sa dogeom

to je moguće raditi zato što crypto valute nisu centralizovane, decentralizacija koliko je dobra toliko je i loša i zato crypto nikad neće zamijeniti standardni novac bez obzira koliko su neki zaljubljeni u crypto

ko ima para neka iskoristi priliku

1 Like

Ivan Perišić, Marcelo Brozović, Radja Nainggolan, Achraf Hakimi, Mateo Kovačić, Ashley Young

tako vele ovdje

Daj ove što objave na društvenim mrežama… :sweat_smile:

Ne možeš reći da nemaš pojma o kriptu ali da smatraš da ima potencijal da dođe do 10$.

Nećemo ulaziti u tu raspravu. Odmah se možemo složiti da se ne slažemo :slight_smile:

Nema to veze s pravim dionicama… jedino sa onim “penny stocks” sto se ne trejduju na burzama pa se odradi pump-dump… Jordan Belford je zbog toga zavrsio u zatvoru i duzan 100+ m$

jeste eto ne dižu preko medija vrijednost kompanija pa ih kasnije obaraju :smiley:

Ma kažem ti, nema matematičkog pokrića da dođe do te cijene. A da ne pričam da nemaju svoj blokchain i tako te stvari koje se tiču kripta. Koliko se Doge pumpa pa nije još uvijek došao do 1€ a pumpa ga najmoćniji čovjek na svijetu.

Jeste, al ne mozes uzet dionicu amazona i napumpat 1000x puta… il uzet neki penny stock i napravit da je firma vrijedna 100 milijardi dolara

1 Like

Ode tema u krivi smijer… Koji nogometaš je objavio na društvenim mrežama - to do moon :money_mouth_face:

Brozovic, Sensi i Vidal. Danas bi trebao neko iz Barce da objavi, pretpostavljam Pjanić.

99.99% stvari je pump & dump, u kripto cu uloziti pare samo koje sam spreman izgubiti.
Jos nesto - u zavisnosti od vrste coina i walleta koji podrzava, zna se desiti da coin skoci 3x, ali zbog nenormalnih provizija, vracanje novca u fiat (USD, BAM, HRK, etc) ili BNB zapravo znaci gubitak novca.

Upalite sva cula ako ulazite u ovo, pratite, citajte gledajte, nemojte napamet kupovati. Bio pump & dump ili ne uvijek mozete izaci u plusu. Srecno

Ma jao, nas 5 prijatelja uložili po 500 kn i kvalitetno se zajebajemo… Što se mene tiče, može večeras past na 0,00000, nije me briga :rofl:

Al eto, ja mislim da nogometaši imaju dovoljno kapitala i dobre menadzere koji će ovo dovest na minimalno 0.1$

Kod određivanja cijene neke kriptovalute u obzir treba uzeti market cap, tj. ukupnu vrijednost tokena s obzirom na njihov broj i cijenu.

Vrijednost ovog tokena je $0.0000685988, no ukupni market cap je $68,634,940.

Ukupni broj tokena je 1,000,000,000,000

Kada bi vrijednost došla do $0.1, onda bi ovaj projekt bio na 3. mjestu od svih kriptovaluta, stoga je to nerealno za očekivati.

Potpuno nerealno, isto kao i cijeli crypo svijet (nemojte me uvjeravati u suprotno, molim vas :sweat_smile:)

Bitno je malo dublje ući u cijeli svijet blockchaina. Nije to samo igranje s novcima i kriptovalutama.

Kriptovalute su samo prvi produkt blockchaina i trenutno su u centru pažnje ljudi, a ponajviše onih koji traže bržu zaradu. Stvar je ipak malo kompleksnija i kriptovalute, tj. blockchain, nisu zamišljene u svrhu rasta cijene i investiranja.

Događaju se stvari poput dotcom bubblea, ali to je uvijek tako s novim tehnologijama.

No, kada se s strane ulaganja gleda, teško da će ovaj projekt dugo potrajati i da može doseći takav hype da dođe do 0.1$. Svakako bi bilo dobro staviti granice na kojima se vade profiti, da se ne dogodi kakav rugpull veći u jednom trenu i sve izgubi.

Govorim ovo čisto iz perspektive jer će neki ulagači vaditi tako novac i nije dobro držati se ovako nekog projekta i nikada ne izvući profit, jer obično se onda završi na nuli.

Kao što rekoh :smiley:

2 Likeova

Dosta poznatih imena je uslo u ovo, bas ce da bude interesantno kako ce da se razvija sve.
@d1namic kako npr PSG token vredi 27-28$? Na osnovu cega oni npr napumpaju cenu kad im je token isto kao i ovo?