Freelance projekti - da li ima zainteresiranih?

Da li ima zainteresiranih za udruzivanje za zajednicki rad na projektima preko upworka i za druge freelance projekte?

Posto se sad na upwork-u mogu registrirati i agencije.

Ako bi se okupilo nas 5-8 ljudi, zasto ne probat.

Tim bi se trebao sastojati od:

  1. Project managera – osoba za trazenje posla, prodaju i komunikaciju sa klijentima
  2. Web dizajner, jedna do dvije osobe
  3. Fronted developer - html, css, js(reactjs, vuejs i sl.), jedna do tri osobe
  4. Minimalno dva backend php developera

Pet do osam ljudi u timu.
Od php frameworka: phalconphp, codeigniter i symfony, a moze i jos po koji.

Ja sam slobodan negdje od pocetka 2. mj.

Koje su sve pogodnosti agencije?

Veci broj prijava i dobivanje boljih poslova, a time i veca zarada za svakog clana tima u odnosu da svaki radi sam.

Naravno, pojedinac se moze prijavit kao agencija , ali tada je u prekrsaju dok ga ne uhvate, a i pojedinac ne moze odradjivat vece projekte sam.

Zanimljiva ideja :slight_smile:
Koliko bi dnevno morao član tima odrađivati, ili bi bilo samo bitno da je njegov dio isporučen u zadanom roku? Pitam jer bih se možda priključio i radio u vrijeme nakon posla.

Bitno je samo da se odradi posao na vrijeme u zadanom roku.

1 Like

Count me in.
(i dvajstznakova)

Ok mogu i ja, ali ja mogu jedino biti glavni odnosno project manager!!!

Slucajno sma naletio ovdje, ja sam mislio otvoriti nesto slicno ali sa piscima, jer koliko vidim ima ovdje i okolo pisaca koji pisu za kikiriki, a nedavno sam dosao do podatka da top web stranice znaju platiti i 1$ za 1 rijec, a znamo da se ovdje po forumu pise 100 rijeci za 1 dollar, odnosno ako bi skupio tim, pronasao klijente mislim da bi se to moglo dici na barem 10% ovog.

A sto se tice upworka… Nije to tako jednostavno, plus jos si oni uzimaju pinku…
No za pocetak je dobro.

Ja kao Project manager bi koristio savrsen engleski i pisao ultra kvalitetne prijave za posao i vrsio svu komunikaciju na najvisem mogucem nivou…
plus jos bi trazio klijente van upworka jer imam par kanala gdje bi se mogli naci.

No neznam sto je sa ovim drugim stavkama, da ne ispadne da ja rijesim posao pa onda web dizajner, front end developer i php developer zakazu…

P.S. imam i ja php developera iz Nizozemske koji bi bio zainteresiran vjerujem za ovo…

@dadaas

Super, bas bi dobro dosao takav project manager.

Upwork uzima u prosjeku 13% po klijentu, ako se sa klijentom radi vise od $1000, tako da to i nije nesto sto bi trebalo utjecati na ukupnu lovu.

Javim se na pm danas ili sutra.

@dadaas Da neko plati 1000$ za tekst od 1000 rijeci?

Yep, 1000$, ima ih vise, ali naravno to mora biti clanak…

Zanimljivo zvuci. Iako bi bio dostupan relativno malo vremena tjedno, za frontend sam tu. CSS, HTML, JS, TypeScript, Angular2. Ako je manji projekt ili pomoc oko veceg projekta.

Sam da kazem kako funkcionir aupwork za one koji neznaju.

Na Upworku a i svim drugim slicnim webstranicama gdje se prodaje kredibilitet usluge je itekako vazno krenut kako treba.

Kredibilitet na samom pocetku je itekako vazan i jako ga je tesko steci. Pa neki servisi imaju testove koje onda moras proci, i ako ih prodjes onda steces kakav takav krediblitet, ali najbolji kredibilitet je uspjesno obavljen posao za koji je stranka stavila ocjenu 5 i pozitivan review ili komentar.

Da bi se uopce dobio posao na pocetku moras raditi ispod svake cijene, da dobijes posao kao najeftiniji, a onda taj posao moras odraditi iznad cijene da bi nakraju klijent bio ultra zadovoljan i dao nam kredibilitet.

Nakon nekoliko takvih mukotrpnih poslova, na kojima se moze reci da gubis, ali u biti dobijas brend koji ce prije ili poslije biti prepoznat na upworku a i sire ako naravno ne zeznes nesto.

Nakon toga mozes dobijat poslove koji su na razini tezine onih tvojih prvotnih poslova ali su placeni i do 10 pa vidio sam i vise puta nego je tvoja cijena…

Ako je to cilj ovog upwork tima ja sam zainteresiran, ako je to samo jedan jos pokusaj pa kad se krene onda se poslovi oduze ili se odrade slampavo odna me nezanima jer ce to prije ili poslije propast, ili ako je to onako usput nekome, ne mislim usput da on zapostavlja svoj pravi posao, nego mislim usput da ako kaze da ima sat ili dva da radi dnevno a onda neradi mjesec dana na tome onda se to zove usput neozbiljno…

Moja ideja sa piscima:
Imam u glavi razradjeno sve kako, i za pisce i za link building, ali prvo idem sa piscima, jos ih trazim. Uglavnom pisci ce prvo pisat ultra jeftino ispod svake cjene, ja cu isto tako ultra jeftino editirat tekst, kad se skupi kredibilitet i baza sretnih klijenata onda cemo se polako mjenjat sa pisanja jedne vrste clanaka na pisanje druge vrste clanaka. @Gadafi se cudi 1$ za 1 rijec, nije to tako veliko ako malo prosiris gledanje pisanja. Pisci koji pisu knjige, ovu zadnju koju sad citam je ili ce postat bestseller i tu je 1 rijec odprilike 315$, sto ako usporedis sa 1 rijeci za 1$ abnormalno. No da dodjes do toga moras napisat besteselling knjigu odnosno ima puno prostora za napredak ako sad pises za 1 cent.

Tako se s vremenom treba presaltat s jedne vrste pisanja na druge vrste, ako samo pravis article bez obzira na kvalitetu i bez obzira za njihovu upotrebu onda se dalje od dollar dva neces maknut…

2 Likeova

@dadaas

Ovo je samo za ozbiljne ljude koji mogu mj raditi minimum 60 sati.

Ja mogu radit 60 sati bez problema, prebacio sam to lagano u 2018oj

Imam slobodnog vremena, zaintersovan sam za ucesce u projetku! Kontaktiraj me za vise detalja.

@anja1

imaš pm, 20 bla bla bla bla

@dadaas

još jedna stvar, uopće ne moramo ići preko freelance site-ova, nego direktno i u ovome sam 100 ozbiljan. Strano tržište.

Zanimljivo zvuči, UI&UX designer ovde, pa pošalji PM ako bude mjesta.

Bez obzira dali cu ja biti u projektu ali mislim da je za pocetak bitno krenut kroz upwork. Jer ako steknes na upworku kredibilitet onda mozes taj kredibilitet koristiti i van upworka, sto znaci da mozes klijentima van upworka rec vecu cjenu i oni ce je prihvatiti.

Ja sam svasta nesto razmisljao kako da se ovo sredi.
Po meni bi trebalo mjerit vrijeme koliko koji partner provede u radu i trebalo bi koristiti neke koeficijente tipa neznam tocno kako ali vjerujem da je programiranje u necemu vise placeno nego u necem drugom i tako. I onda svu zaradu podjeliti medju partnerima s obzirom na njihovo vrijeme provedeno i koeficijent.
Mislim da bi to bilo najvise fer.

I cak si mislim, zasto limitirat na par ljudi. Uzet sve ljude, nadju se par njih vise ozbiljnijih koji ce sve to vodit i samo sibaj.

Sad se opet povlaci i meni a i vama kroz glavu, zasto nebi sami pokrenuli upwork pa outsourcali ovdje ljude i uzeli zaradu sebi a njima dali fiksno…

Mislim mozete i tako probat, ali mene to ne zanima, znam kako ljudi funkcioniraju i covjek da se necemu preda i da sve najbolje mora biti sretan tokom rada, prije rada i poslije rada… Ako je fer placen onda je to korak ka tome…

Meni odgovara zbog iskustva rada u timu (stjecanja iskustva). Zato mi je kao ideja - super :slight_smile: