Gde narucujete backlinkove za Amazon sajtove

Jao ljudi pomagajte za ove Amazon backlinkove, gde ih vi narucujete, probao sam sve i sve je gore od goreg. Rezultata ima, ali znam da su kratkorocni. Cim vidim backlink sa buynikerunningcheapshoes dot com, a moj sajt je o gradjevini, pripadne mi muka.
Gde narucujete, koliko placate, koliko cesto narucujete, kako rasporedjujete backlinkove, koliko na homepage, koliko na post koji zelite da rangirate, koliko na ostale postove?

Zasto bi narucivao linkove? Gradis ih sam. Svi ti linkovi koji se narucuju su njesra, zato sto ih dobijas sa uglavnom nerelevantnih stranica, koje linkuje na brdo sajtova. Nadjes blogove na kojima zelis link i kontaktiras vlasnike i trazis back link. Bolje je tako platiti i znas za sta si platio nego neke sumnjive linkove za koje i ne znas odakle su.
Nadjes slicne sajtove, odradis explore njihovih linkove i samo prepisujes i vidis sta je dobro a sta ne. A ujedno dobijes i ideje kako sam da gradis linkove.

Pa da, gradim rucno ove standardne linkove, ali kvalitetne guest postove tesko nalazim, kontaktirao sam na stotine blogera ali bez uspeha.

Kucaj npr. na google “guest post websites” ili tako nesto, i izacice ti liste sajtova koje dozvoljavaju guest postove. Neki cak imaju i free opcije ali mora tekst da bude onakav kakav oni traze.

Malo da potaknem razmislajnje:

Zar stvarno zelite backlink sa stranice koja rangira prva po “Guest Post Websites” ?

Ili kako OP pita gdje nabavljate linkove, pa da mi sada tu anpisemo pa nek na to isto mjesto nahrli 140 000 webmastera i toliko backlinkova? Kakve koristi od toga iamte vi i osoba koja je napisala od kud nabavlja…

Cesto koristis tu brojku od 140 000 backlinkova, hehe. Ma mislio sam nesto tipa Upwork, Freelancer i slicno. Postavio sam jedan gig na Upwork i dobio sam slicne ponude kao i na fiverru po 10 puta vecog ceni.

Ma tesko je naci covjeka koji to radi. Jer pod broj jedan on ni nezna sto radi, a onaj koji zna sto radi, radi radje sebi.

He he, :blush: i pjeva ovu pjesmu:

I've Got The Key, I've Got The Secret

I ja vježbam glas već dugo. :smile:
2 Likeova

Da li ti gradis linkove? Evo gledam tvoj sajt o pastama, ako je jos tvoj, ima samo 5 backlinka, i rangira za frazu od oko 3-4000 mesecnih pretrazivanja?

mislis na www.naturaltoothpastebrands.com ?

Pa da, uspeo si da ga rangiras samo sadrzajem? Ali je star koliko, godinu-dve?

Pa tu negdje. Imao sam iance velike probleme s tim siteom. Neki amerikanci me zeljeli tuziti. Mozes iskopati, cak smo i tu na forumu razvrglabali.

Site je napravljen u svrhu dali se moze rangirat bez backlinkova. Jos nemam neke zakljucke, ali je istina da za neke pojmove rangira. Postavio sma ga i napravio da izgleda kao pravi amazon affiliate. Cak ima i nesto zarada.

Ali kako je neki amazon profesionalac napisao pa pobogu nemojte koristiti niche koji nitko ne kupuje online, pa tko ce kupiti zubnu pastu online?

Tu bi spadalo jos dosta toga:
Neki obicni rostilji
set nozeva za kuhinju
ves machine
frizideri
cesalj za kosu
i tak te stvari koje imas u svakom obicnom ducanu, to slabo ide online, mada u zadnje vrijeme se prodaja svega seli online, jer su se ljudi ulijenili prosetat do walmarta i tih njihovih kauflanda.

1 Like

vidis kako gradim backlinkove ni na ovom forumu ga nisam uspio izgradit, sad moraju drugi da ga grade umjesto mene ( @c3po ) , Nadam se da ne gradis tako kao ja… hehehe

Dragi moj Dadaas, to sam rado učinio, no vidiš kako ti naprimjer si stari i uvaženi Forumaš pa se ustručavaš postaviti svoj link na naš Forum. :slight_smile:
S druge strane postoje članovi koji gledaju samo kada je neka prilika, ili pola prilike pa da bi uvalili svoj referral ili afiliate link (ne link na svoj site, to najčešče ni nemaju). :frowning:

No, upravo se sastaje i vijeća Izvršni Odbor Foruma pa ćemo vidjeti što ćemo s tim: :smile:

Ja bas imao sajt o ves masinama, domena me kostala 10 evra, tekstove sam pisao sam, prodao sam dve za godinu dana, uzeo 150 dolara i ugasio sajt :slight_smile: Dobar ROI nema sta :slight_smile:
Pokrenuo sam jos dva sajta bas zbog toga sto hocu da saznam odgovor da li treba graditi backlinkove i dalje ili ne, za sada sajta bez backlinkova nema nigde, a sajt sa 20 backlinkova sa BHW je na 58.mestu za frazu od 4400 mesecnih pretrazivanja.

U septembru si imao 15k poseta i onda drastican pad. Sta ti se dogodilo? Jesi li nesto znacajno odradjivao tada ili tek onako?

edit: pingvince tada bese nadogradjeno pa te ono zeznulo?

Ne, vise puta sam mjenjao strukturu sitea. nisam bio zadovoljan pa se razvodnilo, a najveci pad sam imao kada sam imao probleme s onim gadom koji me htio tuziti jer sam napisao da je nejgova zubna pasta sranje.

Pa sam morao maknut taj tekst + sam maknuo jos neke clanke gdje se pretjeralo i tako dobio po prstima…

Steta da sa 15k poseta padnes na 1k…A bas sam gledao rast i taman te u zenitu sasekao…Sto ne radis na sajtu ponovo, mislim ozbiljnije? Vidim da samo 18 ref domena imas (back link) , kad si sa tako malo rada dosao do 15k kad bi pojacao sigurno bi se vratio na dobar put.

Hahaha, pojacao sto?

Nisam radio nikakav off site SEO tak da nemam sto pojacati.

Povremeno ovak ostavim link kao sto sam sada krivo ostavio na ovom forumu, ali to su sve nofollow linkovi i vise su kao da pokazem site, a ne da ga promoviram.

Ali, gdje god gledate te posjete one nisu tocne. Niti sam bio na 15k niti site sada ima 1k.

Ja gledam na similarweb, e sad kolko je tacno… :slight_smile: