Gdje uzeti dobar vps hosting?

Pitanje iz naslova.

Gdje uzeti dobar vps hosting?

Trebam cca 150gb prostora, unlimited promet…

sajt ima do 10-15k usera dnevno (wordpress)

Hvala

Unlimited promet se dobija samo na shared hostingu.
Od VPS-a - AWS EC2 il’ DO.

aws, google cloud, digitalocean … ali su skupi … jeftinije varijante coolicehost, knownsrv

Hetzner (20TB traffic): https://www.hetzner.com/cloud
ili contabo> https://contabo.com/?show=vps

1 Like

Hetzner (20 EUR besplatnih kredita) je sigurno jedan od najboljih stranih hostinga, a i jeftinijih. Datacentri su im u Njemackoj.

Od domacih preporucam mydataknox.hr jer imaju vlastiti datacentar u Hrvatskoj, i jer sponzoriraju forum, naravno :slight_smile:

Ja koristim oba za svoje projekte.

  1. Unlimited ne postoji.
  2. Slobodno baci oko https://www.croweb.host/shop/linux-vps

Ako je dovoljno za komercijalne VPN providere, sigurno ce biti i za tebe.
Serveri u vlastitom podatkovnim centru (Zagreb), TIER 3, ISO 27001, ISO 50001, ISO 9001…certificiranom.
Lp

Ovaj drze prijatelji i uvijek voljni pomoci sve pohvale.

contabo radi overselling … što ne treba nužno biti loše ali treba spomenuti :smiley:

hetzner potpisujem

zavisi … nekad je unlimited bandwidth poprilično istinit

neki provajderi reklamiraju unlimited bandwith a kada neko kupi server kod njih piše 60 TB … evo njihovog odgovora na tu konstataciju

60 Tb is the maximum amount of traffic that can be transferred over 200 Mbps channel with full round-the-clock load, that’s why it really means that there is no limit! You can see that number just because it is a technical limit in the system.

druga je stvar što dosta provajdera laže, ali unlimited ne mora nužno značiti da je prevara

Baci pogled ovde: https://www.ultravps.eu/en/

Ja od 2017. koristim njihov vps i prezadovoljan sam

1 Like

Hvala vam svima.

Kod mydataknox.com imam sad 10ak paketa, ali stranice su malo malo off.

Ovaj ultravps djeluje prejeftino…,u čem je caka? za 5 eura se dobije što se kod ovih drugih za 50 ne može dobit.

Mislim da je caka sto je “klot” skroz bez cpanela. Ali strucno lice lako to resi.

I ja sam dobio preporuku pre par god na ovom forumu od @Enka

1 Like

Jel ima neko stručno lice koje bi to meni odradilo i koja lova je u pitanju?

:slight_smile:

Meni je sve to brat podesio, rado bi pomogao, ali nema vremena, a ja ne umem. Znam da koristi vesta panel koji je free

Čisto tehničko pitanje: kako misliš 60TB mjesečnog prometa uz 200Mbps link speed? Koji je izračun?

znači baš nisi pročitao citat ispod

cijenim tvoje znanje ali nekad pretjeruješ, ako radiš u hosting kompaniji nisi Bog

na stranici vestacp mozete naci zaista jednostavna uputstva za instalaciju

Well, za ove stvari jesam bog.
I da, pročitao sam citat, što ne znači da su oni koji su originalan tekst pisali dali dobar izračun.
Ovako: 200/200 Mbps dedicated internet link na 30-dnevnoj bazi daje izračun od 129,6 TB.
Slobodno provjeri ako misliš da nije točno.
LP

Inbound se negdje ograničava/obračunava?

odgovor koji sam citirao dali su momci iz supporta jednog velikog provajdera koji posluje 10 godina i koji ima nekoliko hiljada klijenata širom svijeta … neko im je spomenuo zašto piše unlimited kada ja u panelu vidim 60 tb … dali su mu takav odgovor

izvini ali prije ću vjerovat njima nego tebi, vjerujem da se možda limit od 60tb odnosi na 24h …

Kolega, samo nastavite vjerovati.
Ja ne vjerujem nikomu osim struci. Sve što izgovorim ili napišem je struka.
Lijep pozdrav,

a jesi smiješan hahaha

evo ti mali uvod u njihovu mrežu

Built on the Brocade and Cisco equipment
more than 30 points of presence (PoP) worldwide
its core throughput capacity reaches 1.6 Tbit/s

network core built on two modular third level switches - Brocade BigIron RX-16
Using Brocade Multi-Chassis Trunk Technology (MCT), both switches work as a solid unit, which allows achieving an increased resiliency and bandwidth

role of border routers is performed by a pair of Brocade MLXe-4, also connected with the help of MCT technology. Such architecture provides the level of network resources accessibility of at least 99.99%

i prije svega imaju svoju ASN i svoj datacentar za razliku od vas koji koristite iskonovu infrastrukturu :smiley: tako da opet kažem, prije vjerujem njima nego tebi :smiley: vama svaka čast, ali i iznad popa ima pop :smiley: uvijek postoje ljudi sa više iskustva i više znanja, samo što je nekome problem da smiri ego a nekome nije :smiley:

možemo se natezat do sutra, ali je činjenica da unlimited bandwidth nije uvijek šuplja priča

LP