Gdje uzeti dobar vps hosting?

Opet te ne razumijem. Ok, recimo da nije otvoren ALI ga ja sam na OS-u otvaram. Neću kontaktirati nikoga.

Na OS-u je otvoren, ali nije prema van. Imas vps, iz tog vps se moraju propustiti emailovi prema van. Posalje se email sa tvog vps-a, dođe npr. do firewalla i blokada. Kuzis?

Sada sam pročitao tvoj post na koji sam se referirao. Moguće da nisam dobro pročitao prvi put.

Znam ja kako rade blokade porta isl, samo kažem da na VPS instalacijama obično sve bude već otvoreno. Ako si mislio na aws to ok, ne znam niti sam koristio. Znam da na VPS korisnik može upravljati postavkama bez da ima ikakvog doticaja sa podrškom.

Sve ok. Da ne trubimo dalje :slight_smile:

istina, ovdje sam i ja pogriješio … gcp se plaća koliko potrošiš, kada sastaviš konfiguraciju dobiješ proračun koliko će to dnevno koštati … nema konfiguracije ispod 1.15$ dnevno …

svaki ozbiljan sajt ne koristi mail i web servis na istom vpsu :smiley: svakome preporučujem da koristi zoho (free i paid opcije) ili neki drugi paid mail servis … ako ništa zbog dobre IP reputacije … samo košta :frowning:

Možda si u pravu, ali opet to nije bila priča. Mene je iznenadilo da “većinom” VPS provideri blokiraju portove, što mislim da nije slučaj.

Evo da se nadovežem, i da priupitam što te brine IP reputacija?

Svaki moj web ima i email i 10/10 email check. Gmail uredno prima i šalje, kao i drugi naravno. Jedno je reći da je zoho lakše složiti, ali se email može imati uredan i na vlastitom serveru

Većinom blokiraju na OpenVZ virtualizaciji te portove za mail, dok na KVM ostave sve portove otvorene. Bar iz mog iskustva.

ne brine me samo ip reputacija, brine me sigurnost, brinu me backupovi mejlova … svaka ozbiljna firma koristi outlook mail protection ili googleov neki mail servis

Nakon što sam ručno, a nakon toga i preko sustava instalirao wordpress na VPS stranica malo malo pada uz grešku “HTTP ERROR 500” ili fatalna greška (debug). Gdje bi mogao biti problem?

koji je sustav taj? moraš pogledati error logove

Samo da preporucim contabo koji koristim vec godunu dana (vps). Ranije sam imao kod -hetzner i isto su super ali zbog jednog clanka koji je prijavljen oni su mi naredili da moram citav sajt da uklonim i nije bilo moguce uopce pricati o nekoj korekciji, presao na contabo i sada sam miran. Znaci ko ima 100% svoj sadrzaj preporucio bih -hetzner a ko ima malo “sivi” sajt onda contabo jer njih te prijave ne zanimaju

Jeli contabo/win vps ima audio?

fol je što na internetu postoji mali milion “agencija” koje automatski pronalaze i šalju automatizovane dmca mejlove opomene … i te agencije to rade zato što su se nakačili na kojekakve grantove i muzu pare, nabijaju statistiku kako bi mogli ko fol pokazati da nešto zapravo rade … čak i kad pošalju dmca opomenu, ne sastave je kako treba pa nerijetko se desi da američki provajder ne reaguje na fake dmca opomenu jer nije sastavljena kako treba

te fake opomene su stvar koju treba uzeti sa rezervom jer svaka konkurencija može poslati provajderu neki random mejl, nerijetko se dešava da suspenduju hosting nalog samo zato što je neko prestigao nekoga na googleu … i onda idu fake prijave, ovo ono, suspenduju nalog, bude offline par sati automatski google kažnjava i padaju pozicije na tražilici

dmca je američki zakon, neki provajderi u eu reaguju na te fake opomene, neki ne … međutim, svaka država, uključujući i ukrajinu, rusiju, moldaviju, poljsku, njemačku ima svoj zakon koji pokriva tu oblast i ako se neko pozove na taj domaći zakon po pravilima i po ToS-u provajdera - svaki provajder mora reagovati … tako da sve zavisi hoće li neko contabou poslati random dmca mejl ili fino sastavljenu opomenu gdje se poziva na njemački zakon, u drugom slučaju contabo mora reagovati, a to zavisi od toga da li zaista kršiš neko pravilo ili ne

ako zaista nekome treba provajder koji ignoriše sve opomene, tražite provajdere u kini, pakistanu ili iranu :smiley:

Nije uopste problem da se posalje dmca i da se trazi da se ukloni to i to… ja email od sajta imam spojen na telefonu i reaugujem u roku od 10 minuta ali je nekorektno i da zbog jedne prijave trebam ukloniti cijeli sajt koji sam imao kod -hetzner 3-4 godine i placao server. Contabo kaze ovako (kao da neki nas drzi) ako bude bio problem dogovoricemo se :grinning:

Pouzdan, brz i 0-24 support

2 Likeova

Ja samo za njega znam i super su mi. Posljem im ticket i pitam savjete za plugine, ljudi mi odma odgovore i pomognu sta god treba. Rusila sam site 100 puta , tu su za minut bili da pomognu, tako da za njih imam samo riječi hvale :innocent: