Gdje uzeti dobar vps hosting?

VPS Hosting Plan
Quasar
$198.88

$235.88

Save 15% on 1st Year

  • 4 CPU Cores
  • 6 GB RAM
  • 120 GB SSD RAID 10
  • 3000 GB Bandwidth
  • Full root access and Operating System (OS) selection
  • Your choice of Server Management
  • Top security standards
  • Free to transfer existing websites and VPS to Namecheap, unlike competitors
  • 30-day money-back guarantee
    https://www.namecheap.com/hosting/vps/

Drago mi je, da si zadovoljan druze i ostao toliko dugo. Ja sam kod njiha vec 10 godina i nemam nikakvi problema. I kad mi treba nesta, brzo odgovaraju.

Hvala svima na odgovorima…

Uzeo sam vps - 8 jezgri, 32 gb rama, 800gb disk… bit ce dovoljno.

Koji je najbolji nacin za prebaciti sve fajlove sa jednog servera na drugi?

Download , pa upload, preko filezile ili rucno preko cpanela ili preko ssh sa scp.

1 Like

Nekako mi se cini da se ciljalo na dobar vps za malo para.

Hoces dobar cloud onda je to aws, jest skup ali je top.

Hoces dobar vps, onda digital ocean ili hetzner.

Hoces dobar dedicated server, hetzner.

2 Likeova

sftp Post must be at least 20 characters

SonicFast - 1GB/s mreza unmetered, layer 7 ddos protect, UK lokacija

?aff=idiotod20znakova

scp na ssh

potpisujem, samo bih dodao, nije ni ovh loš

1 Like

Amazon cloud ili Google cloud je nesto sigurno top i vjerovatno nikad sajt nece biti off, ako je neko koristio bio bih zahvalan za nekoliko informacija:

Imam li pristup preko weba nesto kao sto ima cpanel (file manager) i preko ftp da je klasicno kao kod vps-a?

Ima li opcije za email, neki panel, dodavanje domena itd… moze li se restartovat

Trebam li podesavati taj cloud: optimizacija, sigurnost… kao kod klasicnog vps-a ili je to sve odradjeno i dobija se nesto kao hosting?

ja koristim google cloud … u suštini, ti rezervišeš IP, napraviš VM instance, izabereš koliko hoćeš prostora, RAM-a, koji CPU, koji operativni sistem … izabereš to, platiš i kada se instance pokrene ideš na Console i tu ti se otvori ssh prozor … crna pozadina, bijela slova i raw operativni sistem … i tu onda ti podešavaš sve šta želiš i kako želiš … control panel, mail servis, ftp servis … dakle dobijaš unmanaged vps u suštini

1 Like

Jel se moze i na putty?

mislim da može ali se mora nešto odobriti, nešto se mora podesiti ali ne znam šta … ja ulazim preko console.cloud.google.com

Koje su cijene kod googla, ne mogu se uopce snaci tamo?

@Delija

Svaki cloud ima obicno svoj neki manager.
Sto se tice emailova, npr. ako hoces slati emailove sa vps-a na aws-u , moras kontaktorati amazon da ti propuste port. Jer su po defaultu iskljuceni zbog spamera. A vjerojatno je tako i kod drugih.

Ako se ne varam ide po modelu “placas koliko koristis”.

Nisam koristio GCP prije, tako da mozda lupam gluposti :slight_smile:

Ne kužim, email je osnova svakog ozbiljnog sajta. Na Hetzner si sam postavke radiš, ne trebaš nikoga kontaktirati. Ja sam na jednom serveru sebi uključio remote pristup MySQL bazi i sve uredno radi. Desktop aplikacije su stalno povezane na jednu bazu i rade sa podacima u realnom vremenu.

Ja sam ga koristio jedan period i ne bih ga preporučio, posebno nekom tko u to ulazi tek. Aljkavo sučelje imaju, i dosta kompliciran i nelogičan pristup osnovnim postavkama. Takvo je moje iskustvo. Po tom pitanju Hetzner je miljama ispred njih

Naravno, samo ti negdje provider mora otvoriti port za emailove.

Ti sve sam podesis, ali ti port za emailove nije otvoren.

Ovisi sto uzmes, ako uzmes vps, placas zakupljeni vps, ako uzmes sw kao service, placas po potrosnji , npr. uzmimo bazu, vise se trosi, vise placas.

Procitati service model.