Gdje zapisujete lozinke?

Pamtite li lozinke za sve stranice, zapisujete ih negdje na kompu/mobitelu u txt, u neki program namijenjen za to ili u bilježnicu?

Koristim 0123456789 za sve pa nemam potrebe za pamcenjem.

https://keepass.info/index.html

Samsung Pass na mob, Roboform na kompu…

Najbolji i najednostavniji način po meni je excel i po shitovima razvrstaš šta ti treba. Da li češ tu excel bazu “šminkati”, do tebe je- Jedna je uvek aktivna, a svremena na vreme pravim beckap.

Imam interno složen programčić za telefonske brojeve, ID-eve za spajanje putem teamviewera, adrese za VNC, rokovi isteka antivirusa, sve moguće i nemoguće lozinke i još brdo napomeni-podsjetnika koje je valjalo zapamtiti.

jedna lozinka sa 81 mogucom kombinacijom tako da nemam problema ih zapamtiti :smiley:

Meni su najdraži papir i olovka, imam “little blue book” :grin: isto sa svim mogućim i nemogućim (plus svi rođendani mojih bližnjih, citati na koje naletim i zapišem da ne zaboravim, a bome i brojevi telefona) - ne želim zaboraviti papir, volim čitati i pisati kao djeca :wink:

U Google Sheets. Imam 150 redova s accountima koje sam kreirala i njihove lozinke :open_mouth: s time da nije svaka lozinka originalna, povremeno ih ponavljam.

Lastpass koristim…

Imam ih u tri nivoa, s tri varijacije svake od njih (mala/velika slova, znakovi interpunkcije i sl.)

Od trash stranica do PP-a npr.

Zapisano na papiru, pohranjeno u sefu :slight_smile:

P.S. Mislim da se sifre ne bi trebale cuvati opet negdje digitalno pod jos jednom sifrom… ali to je samo moj stav

Jedna univerzalna lozinka, ali kodirana pomoću imena aplikacije gdje ju koristim…
Znači, recimo da je lozinka: “mypass”
I neka je ime aplikacije: Gmail

Kodiranjem “mypass + Gmail” dobijem recimo: “mypassma5” Gdje su ma drugo i treće slovo aplikacije, a broj 5 je broj slova aplikacije. I onda lako znam da lozinka koju koristim za Gmail je “mypassma5”.

Naravno, kodiram na drugi način i to je samo moja tajna…a svatko može lako smisliti algoritam po kojem će kodirati.

Tako dobiješ jedinstvenu lozinku za svaki site, a možeš sve upamtiti u glavi :D.
HINT1: smisli kodiranje koje se može vizualno dekodirati…tako da možeš tipkati fluidno lozinke bez zastajkivanja…značit će ti puno :smiley:
HINT2: neka konačna kodirana lozinka sadrži barem jedno veliko/malo slovo, simbol i broj …kako nebi morao praviti iznimke za pojedine aplikacije…jer onda ode sve kvragu, ako ti to uništi univerzalnost …pa buš opet morao pamtiti varijacije na temu…

Imam 4 lozinke, gradacija težine za probiti ovisi o važnosti sajta.

Prije 4-5 godina sam imao probleme sa “hakerskim” napadima na FB, gmail i hotmail… nakon toga sam na sve postavio max sigurnosne mjere koje se mogu postaviti.
Mislim da bi i FBI imao posla da uđe u moje acc na FB, gmail ili paypal… :smiley:

Potpuno isti sistem koristim :smiley: Zato ako neko provali moje kodiranje, mogu se slobodno ubiti jer bi izgubio pristup 100+ online računa :sweat_smile:

Velim ja, ideje su u cloudu, mi smo samo konsumeri :smiley:
Što se mene tiče, sistem je odličan. …i poprilično siguran.

Ja koristim sistem slican ko i bozoou. Imam algoritam formiranja lozinke u koji sam ubacio specijalne znakove, velika slova i brojeve. Lozinke ne pamtim nego izracunam lozinku kad vidim sajt.

Sa tim da bitne lozinke mijenjam svakih 6 mjeseci do godinu dana.

Za nebitne sajtove koristim neke jednostavne lozinke i njih pamtim.

U ove lozinke si ili morao ubaciti i trenutni datum kao jedan od parametara da kodiraš lozinku:
site+datum = lozinka , ili je ne moguće da ih mijenjaš svakih 6 mjeseci, a da ti je site dovoljan input da kodiraš lozinku. :smiley:

ne pamtim lozinke već se logujem preko “Forgot your password?” linka.

Lozinke sve pamtim, mada znam da to nije najpametnije… :grinning:

imam 3 kombinacije koje pamtim, tako da i kada zaboravim izredam tri kombinacije i obično jedna upali :smiley: