Gemius će naplacivati portalima

Ja upravo izbacio gemius sa 2 sajta. Koje olakšanje.

rok za plaćanje je 15. 1. dio korisnika je uklonila kod, a kad im počnu stizati upozorenja da trebaju platiti ili će ih izbaciti vjerovatno će ih biti još, uskoro ćemo valjda vidjeti rezultate za prosinac, a idući mjesec tko je ostao

http://www.audience.com.hr/

eto sigurno ih ostaje čak 35

1.1. sam maknuo kod :slight_smile:

U Gemiusu će ostati puno više portala nego što možda mislite. Istina je da je izašlo 13, ali je i platilo 35… ostali se u tom trenutku još nisu izjasnili.

Ako se mislite ozbiljno baviti webom, pri tome mislim na prihode od oglašavanja i agencija, izlazak nije pametna odluka. Gemius je takav kakav je, ali ipak jedini alat te vrste trenutno na tržištu :wink:

Moje je mišljenje da je trenutno bolje uložiti te novce u razvoj portala nego u gemius listu.
Hoće li oglašivačima biti bitno jesi li ti na listi od 2009 ili od 2011? Neće. Bitna im je posjeta i niša.

Drugi je par rukava ukoliko će gemius diskriminirati sajtove koji su izašli pa žele ponovno ući. Ako to budu napravili onda će ih mediji linčovati.

Upravo gledam podatke za prošli mjesec. Nema ni jednog EPH portala.
Jutarnji, Slobodna Dalmacija, Gloria, Gorila… sve nestalo.

[quote=“gambo”]Upravo gledam podatke za prošli mjesec. Nema ni jednog EPH portala.
Jutarnji, Slobodna Dalmacija, Gloria, Gorila… sve nestalo.[/quote]

uop uop

Kad smo već kod EPH-a:

Bit će to još cirkusa :slight_smile:

Zar je moguće da su se u Gemiusu tako preračunali i precjenili?
Nije mi jasno kako su krenuli u naplatu bez konzultacije sa sajtovima koji su na prvih 50 pozicija.
Blam

[quote=“PeGO”]uop uop


[/quote]

Eno Šime u clanku! :smiley:

U svakom slucaju, nasa crna predvidanja o Gemiusu se polagano ostvaruju.

[quote=“trnac”]Zar je moguće da su se u Gemiusu tako preračunali i precjenili?
Nije mi jasno kako su krenuli u naplatu bez konzultacije sa sajtovima koji su na prvih 50 pozicija.
Blam[/quote]

Rasprava je postojala na New Orderu, ali je Gemius zauzeo iskljuciv stav i nije htio pregovarati o eventualnim promjenama u tom planu. Rezultat, Pavić kaže pa-pa, ocekujem isto i od Anderlona te još nekih.

[quote=“w00t”]Eno Šime u clanku! :smiley:
[/quote]
:smiley:

Čestitamo :slight_smile:

Heh, na čem

Budite sigurni da će se EPH vratiti već idući mjesec :wink: Njima nije problem plaćanje već nešto drugo, a ovo je samo jedna metoda pritiska da se te stvari koje nisu baš najbolje postavljene u startu isprave.

I da ne bude zabune - alat poput Gemiusa je potreban, mora postojati neki standard, sva razvijena tržišta koriste nešto slično. Druga je stvar što kod nas ne postoju konkurencija na tom području, pa je Gemius takav kakav je i radi to što radi… :confused:

Na dobrom plasmanu na umiručoj listi :slight_smile:

Ako ništa, taj članak će me jednom posjetiti gdje sam se nalazio dok sam bio na lisit :wink:

EPH može raditi štogod zaželi jer znaju da bez njih Gemius je nitko i ništa, pogotovo ako se priključe i ostali iz TOP10 jer onda odlaze marketinške agencije koje plaćaju pristup podacima.

Ne bi me začudilo da EPH odluči sponzorirati neku konkurenciju Gemiusu na koju će preći svi iz TOP10.