Glupi projekti koji su zaradili milijune

Čitam po internetu glupe online ideje koje su ljudima zaradile milijune. Živimo u svijetu gdje je danas nešto hype, za mjesec dana više nije, gdje pokupiš pare i odeš. Brže je, jednostavnije i ne moraš ulagati mjesece ili godine vremena i novca da vidiš hoće li uspjet ili ne. Doslovno je toliko tupavo da se ljudi nakače ili uopće nije te se ne nakače i odmah srežeš u korjenu.

No naravno da bi nešto uspjelo koliko toliko mora biti dovoljno glupo, ljudima dati barem nekakvu korist i nešto što još nije napravljeno u tom obliku.

Evo 2 primjera koja mi padaju na um ovako:

Web programer sam, imam slobodnog vremena. Čisto onako gazim u magli i pišem ovaj post. Možda postoji osoba koja ima takvu glupu ideju, a misli da je previše glupa da uspije pa nije ni probala ili možda treba developera da odradi tehnički dio.

Pa ako takva osoba postoji, ajmo se udružit i probat zaradit na zanimljiv i neobičan način.

1 Like

e ovaj milliondollarhomepage je pokrenuo ovo

https://twitter.com/Calm

to je takav tip čovjeka, na um mu padaju ovakve ideje …

Znam da. To mi je bio samo primjer

Pa da je toliko “glupo”, ne bih zaradio tolike novce. :slight_smile: Svaciji trud i borba se isplati, tako da treba zagrijat stolicu i onda uzivat. :slight_smile:

2 Likeova

Ne znam da li je ono jaje jos aktualno na instragramu, al proslo je odlicno :smiley:

Ovo je dobra ideja za prodaju oglasnog prostora :grinning:

Jaje je i dalje aktivno ali sto je najcudnije nema nikakve monetizacije. Samo neki pozitivni postovi i neka borba protiv depresije

Priča iza jajeta je ipak bila malo kompleksnija od glupog projekta. Čini mi se da ju je osmislio neki marketing guy i sve je bilo planirano, a gledao sam i od Garry Vee-a kako je kod njega bio na konzultacijama prije i sve. Mislim da je u to bilo utrošeno i dosta novaca od reklama na početni boom kod poznatih.

The Hudsucker Proxy film

Vazda zamišljam čoeka koji je smislio instagram kako na neki sličan način ko u ovom filmu predstavlja nekom svoju ideju, onako sav radostan sa eureka momentom da uđe kod nekog glavonje i kaže strašnu ideju imam, baš stražnu, sajt đe će narod kačit svoje slike.

Spojler u vezi filma, ko nije gledao nek pogleda, simpatičan je, ko neće da gleda i zanima ga šta je njegova karta apsters nek vidi ođe

ođe

Hulahop koji je postao planetarno popularan

Ja baš i ne volem taj instagram, ali narog ga voli. Tako je vrijeme došlo i uz dobar marketing, nek je vizualno lijepo, brzo i jednostavno i narod to mora progutat. Sad ja imam jednu opet strašnu ideju ko i ovaj lik za instagram što je imao.

Ideja je bazirana na jednoj opciji bimber teme stoppable images

tu gore mozete viđet kako to izgleda. sad ja bih cijeli sajt napravio baziran na nekoj vrsti kombinacije šopable slika i instagrama ili pinteresta. Jer nema narod vremena i sve oće odmah i onda samo slike i batoni za kupovinu svega živog. Sad ne mora bit tu sve pod konac da je proizvod baš taj proizvod, mogu relevantni proizvodi, usluge i sl stvari da se taguju kao ovi proizvodi na onoj slici gore

Npr ova slika

Ođe ima masu stvari da se taguje, tj da se lupi baton do tih proizvoda a pogotovo što ljudi oće sve što se pojavljuje u serijama, filmovima, što nose poznati, što su viđeli neđe. Ovaj šah, lampa, sto, šeldonova majica, patike, cvike, jakna ovog drugog kome se imena ne mogu sjetit, stolić… do svega toga može da se lupi baton za kupovinu

Moglo bi se pustiti da proizvođači, webšop vlasnici, korisnici dodaju slike, lupaju ove batone, da se ocjenjuju batoni po relevantnosti, interesantnosti, da se uklanjaju koji nisu dobri

Sajt bi se baš lako monetizovao, a mislim da bi mogao biti interesantan ljudima jer je vizuelan i brz

Trebalo bi para za marketing za ovakav sajt i da se posjeta dovlači sa socijalnih mreža najvjerovatnije

2 Likeova

pa meni trenutno glupi sajtovi zarađuju daleko više nego pametni na kojima sam se mnogo trudio

2 Likeova

Kod mene je oduvijek tako. Svaki ozbiljan je propao, a skoro svaka micro nicha uspjela.

1 Like

Odavno već planiram napraviti site na kojem ću otvoreno od ljudi tražiti da mi daju sve svoje podatke, osim imena i prezimena (ne zanima me) tako da im mogu servirati savršene oglase.
Tražio bih detalje tipa broj patike, omiljena boja čarapa i šta ja znam…

Ideja nastala iz revolta: kad me već presluškuješ, barem me nemoj terorizirat s debilnim oglasima koji me niti malo ne zanimaju :sweat_smile:

Privatnost osobnih podataka danas više svakako ne postoji, pa zašto ne…

Timmy imam u vidu ozbiljan Onlin projekt i ukoliko si ozbiljan i zainteresiran onda možeš me kontaktirati na sljedeći Email : [email protected]

Prije nego posaljem mail. Zanima me okvirno o cemu se radi

To je kombinacija društvene mreže i još extra spojeva. Ukoliko ste zainteresirani očekujem kontakt preko Email-a za sljedeće moguće faze

Znaci bas nesto dugorocno i kompleksno
Ne mogu se na tako nesta obvezat

Satanizam.

Brko pokreno religiju, moras se uclanit u crkvu sa 225$ fee. Takodjer moras i kupit knjigu sa amazona: https://www.amazon.com/Satanic-Bible-Anton-Szandor-Lavey/dp/0380015390/

https://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_Satan (ctrl f, membership)

Sajentologija jos skuplja, membership 600$ pocetni level :stuck_out_tongue:

Kad se vec pomenula tema… onda mozes pricati i o slicnim projektima koji su bili uzor tom liku :smiley: Ima takvih projekata koji su vrtili bilione, a clanarina efekativno daleko veca od 225$ :smiley:

Da imam novaca za ulaganje, uložio bi u sljedeći projekt za kojeg mislim da je 99% siguran da bi prošao, a to bi bio Shazam za filmove… zapravo me čudi kako je moguće da tako nešto već ne postoji, godinama razmišljam o tome i spajam se na storove i tražim takav app, ali nikada ništa, jednostavno ne postoji…

Znači, funkcioniralo bi isto kao i Soundhound ili Shazam za pjesme, upališ app, mob sluša, prepozna film, izbaci ti ime filma, godinu, koji je žanr, glumce, IMDB ocjenu, i takve stvari, možda i preporuke sličnih filmova itd, svašta se može… i naravno sve ti se sprema na my listu kao i kod Shazama…

Čak ima i nekoliko webova koji detaljno objašnjavaju kako napravit app kao shazam…

Nekoliko random ljudi sam pitao šta misle, svima se ideja baš svidjela… doduše, možda i postoji razlog zašto to ne postoji, jer baš da se toga niko nije sjetio, to zvuči highly unlikely… moguće da ih autorska prava koče u tome, iako ne znam da baš prepoznavanje naslova filma krši nečija prava, pa neće bit play da ga gledaju na mobitelu, nego samo osnovne informacije kao i milijun drugih webova o filmovima…

Eto, to je moja million dollar ajdija… pa ako nekome pomogne, nek me se sjeti za koju godinu, hehe…

Informacije o filmu možeš naći 10000x lakše nego o pjesmi.
Ako si na TV onda imaš ime filma koji je trenutno na programu, Tv raspored, teletext, it’d…

4 Likeova