Godaddy Managed Wordpress hosting backup

Mislim, ovo mi se cini nemoguce da je tako velik site i traje vjecno, a kolko ce tek upload trajat…

ja nemam pojma no 26gb ne bi trebalo da bude toliko za neki sajt od 60 članaka. ko što reče tpojka možda vučeš neke bekape. provjeri fajlove na wp content da nema tu bekapa. kod mene su na shared hostingu su na drugom mjestu. i kod mene je postavljeno da se rotiraju 4 bekapa, ali čak i sa 4 bekapa opet je 26gb mnogo. ja sam nedavno prebacivao sajt 127 članaka čini mi se da je oko giga i nešta bio. vjerovatno zavisi od mnogo stvari (možda slika prvenstveno ako nisu optimizovane, lupam nagađam) ali 26gb meni baš mnogo zvuči. no valjda možeš pogledati fajlove pa da vidiš šta je toliko veliko tu.

Ma i meni se cini nemoguce, jer site je najobicniji s tekstovima i slika po tekstu i tjt. Sad sam updateao na jaci hosting i rekao je support da cu moc napravit backup i nista i evo vec 45 min cekam da mi provjeri svako malo posalje kindly allow me extra few minutes…

Jedno je sigurno, kad ova agonija zavrsi (a nadam se sto prije jer escrow.com radi transakciju izmedu mene i kupca), godaddy nece bit ni na mapi za mene…

Otvori folder i uzmi samo fotke, raspored ide po godinama. Isto tako pronađi plugin koji hoćeš i preuzmi. Moguće da godaddy snima tu neke svoje datoteke čisto da zakomplicira pokušaj odlaska…

a jel možeš provjeriti veličinu fajlova čisto da vidiš šta je?

Ne rade updraft, all in one, imaju neke restrikcije na tom hostingu i onda ih blokira nesto i nikad ne uspije backup…

A support im je na vrhuncu image
image

OFF TOPIC: Ovaj template foruma je odličan za real time razgovore, sada vidim u ovoj temi…

Inače nisu loši, ali imaju, kao i svi drugi, fore kako da te razuvjere od odlaska. Posebno kod tih manjih paketa, puno obećaju ali tek kasnije vidiš ograničenja koja imaš.

Pitao sam na supportu mogu li jednostavno taj hosting prebacit na drugi account od godaddya (ili da osoba kupi hosting novi i oni fajlove s ovog na njen) i rekli su da ne, a ni ne pokušaju izać u susret samo šalju linkove koji vrte istu priču fillezila i ftp

Pa tako i uradi. Ti si prodao site?
Ručno, wamp, pa lagano, kopiraj temu+content+ mysql bazu

@d1namic a radi li ti preko wp onaj plugin duplicator? znam da to dosta ljudi koristi umjesto transfera preko filezille

Da, problem mi je tih 27gb. Ručno će mi trajati predugo. Malo ću pronjuškat fileove, pa vidjet što je dobro što ne. Ako gdje zapnem se javim.

1 Like

Nisam probao njega, probao sam uphold all in one i još neki… Uvijek faila nakon nekog vremena. Al sad si mislim, možda je problem i u veličini sajta. Tko zna šta su sve nabacili unutra…

Koji panel imaš, ili SSH možda? Bilo što? Vidiš li kroz browser file strukturu?

Imam SSH i SFTP, samo nemam baš tehničkog znanja :smiley:

Ali sada rješavam s suportom, možda mi omoguće backup jer sam upgradeao hosting i rekli su da ću imati tu mogućnost. Ali i dalje:

image

Ništa. Morat cu manual. Nekom logikom se vucem da preko ftp mogu nac neki backup i samo njega skinut?

Pa ako imaš ssh nije nikakav problem skinuti što god hoćeš. Guglaj SSH download backup, ništa komplicirano. :slight_smile:

Ajde sada ću probati.

Gledam malo fileove… Kod uploads imam godine, pa mjesece i kad udem u zadnje foldere imam ogroman broj .woff datoteka u svakom?

kod mene toga nema, WP site, na VPS

Edit: probaj sa SSH naredbu rm -f *.woff