Google algoritam apdejtovi

Tumba vec mesec dana, cas skoci, cas padne. Isprati naredna dva dana, ako bude ostalo tako onda te je malo pogodilo, mada kod mene je trend da ide gore dole.

1 Like

Ma meni je 12. mjesec bio li la, i onda je krenulo gore zadnjih 10tak dana, i to jako krenulo, 20-30% porast, i danas nešto pada… možda je i do dana tko će ga znati haah

Prati pa javljaj. Ovo je najduzi apdejt do sada, nikad nije trajjao mesec dana bez prestanka. Valjda ce posle njega da ostave malo na miru, jer bas preterase. Prosle godine je bar 20 apdejtova bilo, ako ne i vise.

1 Like

Bio je neki update definitivno. Od zadnjih 5 dana na jedno 6 sajtova imam skok u posjetama za 20-30%. Lijep poklon od Gugla.

2 Likeova

Ista prica 20 karaktera

1 Like

Mesec dana ni jedan jedini “zeleni” dan…Tumbanje na high…

1 Like

Meni je u zadnjih 10ak dana traffic skocio na nekih 20%

Fino lupa u zadnje vrijeme. Cijeli tjedan mi je na glavnom webu promet u blagom padu, a koliko vidim i na ostalim webovima koje pratim, i kod njih je isto tako:

Prze ne staju, skoro dva meseca…

Kod mene osim tog jednog pomaka na gore prije ne znam koliko bukvalno nema promjena pozicije uvijek iste, niche nema kakvih nema. To SEMRUSH pretjeruje :slight_smile:

Ne pokazuje samo Semrush pomeranja nego i drugi tulovi koji prate tumbanja na guglu. Ovaj apdejt koliko znam je borba sa spam sajtovima, tako da je logicno sto nema nekih vecih pomeranja kod nas koji nemamo takve sajtove.

2 Likeova

Evo ja imam u vid u neke sajtove (bez linkova)… 19 novembra pad na svima, na jednom bas, znaci skoro 50%… oko 16og januara blag rast na svim sajtovima

1 Like

Pada li ikome ili samo meni? Jučer jedno 20%, danas mi se čini da će isto haha

1 Like

Isto i ja imam takav pad, 20%.

2 Likeova

Isto na glavnom webu u zadnje vrijeme palo sa cca nekih 19-20K usera dnevno jucer 16.7K nakon duuugo vremena. Bas kad sam se navika na tih 20K dnevno google mi spici lijevi kroše

Ali sad ne znam jel zbog Google Update ili je zbog niche jer sam provjerio temu na Google Trends i vidim isti pad za moju temu tamo, doslovno mi prati krivulju od prometa

1 Like

Ma nešto Google petlja sigurno, nemoguće da je svoj trojici u padu… Ali što sam primjetio, na 90% sajtova bude tako pad, osim na onima najjačima, kod njih bude mali rast kad nama pada… Jer negdje ti korisnici moraju otići.

Meni na jednom malom sajtu isto korekcija mozda 25% pad.

1 Like

Kod mene na glavnom sajtu za 300% rast

2 Likeova

kod mene ravna linija sta god radio…

Bogatii, odlično!! Vidim sad na semrushu da je masa promjena u US na Desktop PC, vjerojatno su onda unosili neke promjene što se tiče brzine stranica i slično… Znam da su to najavljivali

Ja taman jučer sređivao CLS haha