Google algoritam apdejtovi

Cim je poseta kao EKG, znam da se nesto rola.

1 Like

ma zajebavam se. pokloni su mi sad glavni sajt skočili su na 3 posjete juče :slight_smile:

3 Likeova

HAHAHh i to je nešto!!

Od novembra sam postavio cca 20 backlinkova sa istih sajtova na dva razlicita sajta. Na jednom pozicije rastu kao lude, na drugom se nista ne desava. Nekada se pomjeri za jednu ili dvije pozicije gore-dole i to je to.

Na prvom ne pisem nikako blog postove, samo ga pumpam linkova, a na drugom redovno idu objave.

Moze li biti da me G stavio po strani, obzirom da je nisa zdravlje? Nije nikakvo palamudjenje, sve blog postove pise doktor i kroz citav sajt on je u glavnom fokusu.

Vrlo moguce posto je ta nisa dosta zajebana, ta nisa je takozvana YMYL i koliko znam zadnju godinu dvi je Google opcenito dosta tukao po tim nisama. Poznajem jednog lika sto ima stranicu o psima, zaraduje oko 100njak tisuca dolara mjesecno, i ima manji blog malo vise vezan uz zdravlje pasa, i njega mu je Google spicia nekih 40-50% u zadnjih misec dana

1 Like

To ti je sigurno, e sad, ako si siguran u tog doktora i ako znaš da su prave informacije, nije da se ne može uspjeti, jednostavno će trebati duže…

Plus, mislim da Google općenito “blokira” novije stranice, a pogotovo u YMYL nišama… Jednostavno te je** dok ne stekneš dosta autoriteta… Danas je Neil Patel objavio nešto vezano uz Guest Posting, i da nije baš toliko efektivan ako dobro ne paziš na kojim sajtovima ga radiš… Eto…

Znaci nisu mi sajtovi u sandbox-u jer i vama palo.Pomislio sam da su me strpali u sandbox.

Provjeri si u GSC jesu ti deindexirali postove… Btw, sandbox službeno ne postoji, ali svi znamo da ga ima, ali nikako te neće vratiti u sandbox, mogu ti jednostavno srušiti promet, tj. ne rangirati tvoju stranicu. Vjerojatno je neki update pa se uvijek drma kraće vrijeme, tek nakon tjedan dva vidiš stvarnu situaciju gdje si…

Nisu me deindeksirali ali me nema na pocetnim pozicijama u trazilici kod nekih stranica.
Jednostavno ih ne mogu naci u trazilici a pise da su indeksirane.
To sam primetio i da cesto bude kada mi se poveca zarada u adsense.
Kada je manja zarada izbaci me na gornje pozicije kod gugla.

Sta bi trebao raditi kada bi me deindeksirali?
Da li opet da ih indeksiram rucno u GSC ili sta uraditi.

A nezz, u pravilu ne bi trebo indeksirati ponovno, moguće da su samo isprobali kako će se rankirati, hoće li itko kliknuti itd…

A da to lakše provjeriš u google tražiš sajt
site:tvojsajt.com

tako će ti izbaciti sve stranice iz indeksa…

Ugl. ekipa, lijepo roka, i semrush sensor je narastao haha… Krene odlično, pa padne dolje, pa opet skoči… nešto se sprema…

Tako proveravam cesto ali imam hiljade postova pa ne znam koje su i ako su deindeksirane jer broj indeksiranih stranica u gugl trazilici je i veci nego sto ja imam postova.

Stavis naslov posta i site:tvojsajt.com

Imam nekoliko hiljada naslova.Primer pise 3000 indeksiranih a ja imam 2900.

Interesantna situacija kod ovog apdejta je to sto mi nema pada pozicija KWa koje pratim, sve pozicije su manje vise iste, uz ono dnevni mini talasanje ±2 mesta, mada i to je uocljivo samo na par KWa ostalo sve poprilicno stabilno stoji. Tako da je moguce da ustvari ove nege “buying guide” zajebancije obaraju traffic.

Apsolutno se slazem. Znam lika koji ima oko 1.4-1.6M korisnika mjesecno na svom blogu o psima, i njemu je blog u padu za nekih 25-30% u zadnjih mjesec dana.

Meni je pad zadnjih 4-5 dana, nije toliko dugo. Inace bio je potvrdjen apdejt prvog februara, tako da je njemu mozda to uzrok.

Meni je poseta u padu a zarada nije.
Pratim to godinama i tako mi uvek bude da kada je poseta u padu zarada je bolja.
Ne razumem logiku.

Logika je da google preciznije odabire korisnike bazirano na search intentu

Meni osobno je nekih zadnjih 9-10 dana pad, ali ka sto sam reka opcenito mi je na Google Trends pad sto se tice tematike, pa sad ne znam jel do updatea ili do same niše. Iskreno me ne bi cudilo da je oboje

1 Like

Ako imate tumbanja, ovo je razlog

1 Like