Google algoritam apdejtovi

Samo da prijavim da se od zadnje apdejta ne oporavih. Bukvalno sam izbrisana (ali potpuno!) iz indeksa za mnoge KW sa kojima sam godinama bila u top 10. Posto nije manuelni penal, ovaj apdejt je ocito bio brisanje ne-sopova za buying KW. pad je preko 50%

I da iskoristim priliku da na ovom topiku pozdravim kreatora topika @Jeronimo034 :slight_smile:
Nadam se najkasnije kad prodje sezona pecanja da ces se vratiti, cio zdrav i veso. Uzivaj! :slightly_smiling_face: :wave:

4 Likeova

Znači da si nešto krivo radila - odnosno napravila si nešto krivo što je ovaj zadnji apdejt izregulirao. Bilo bi mi zanimljivo sa SEO stanovišta da vidim o kojim keywordima i kojoj web stranici se radi - možda se da popravit.

Ma nemoj mi rec’ :grin:
Na sajtu skoro pa nista nisam radila skoro dvije godine, s vremena na vrijeme neki novi post. i nastavicu da radim bas isto to i dalje, samo malo cesce objavljivati postove, ako mi se bude dalo neki beklink, i mogu se kladiti da ce se vratiti nazad. Znas zasto znam? Zato sto imam SEO sertifikat :joy:

Salim se, nije zato, nego zato sto imam poprilicno pouzdan “njuh” :wink:

Pa ako ne otkrijes sto si to tocno zeznula nece ti se nista vratit ako to ne ispravis.

Bas se nikako ne slazem. Logika bas nije tako jednostavna i nista ja tu nisam zeznula.
X Guglovih apdejta je bilo ponistavano sljedecim, ili je unutar samog algoritma vec ugradjeno da sadzi u sebi x promjena. Nekad treba prosto sacekati.

Ovaj sajt nema nikakve kardinalne greske. Eventualno neazuriranje sadrzaja, ali zbog toga se ne pada rapidno nego postepeno. A ovo je bio rapidan pad, i tako ce se i vratiti. Skoro je Pinterestov algoritam radio isto to…

1 Like

Meni je isto jedan sajt u padu…

Medjutim istovremeno su mi se pojavili Core Vitals problemi bas na tim clancima za koje sam rangirao, pa moguce da je do toga. Sad sam ih popravio s cache pluginom pa cekam da vidim oce li se vratiti na staro.

U svakom slucaju ovaj zadnji update je imao utjecaja na velik broj sajtova. Neki su bas dobro pogodjeni.

Nije kod mene, gledala sam…

Evo ga, jedan reprezentativan primjerak za KW sa tog mog sajta

Dakle od 29. jula 2021 do pocetka juna 2022. na stabilnom 2. -3. mjestu. S apdejtom bukvalno nestala iz indeksa. Par puta se pojavljivala KW na 6. strani pa nestajala.
I evo danas skocilo na drugo mjesto.

1 Like

Pa meni se to stalno desava za puno keyworda. Jedan dan sam na poziciji broj #2 (na prvom mjestu uvijek bude fiksiran neki jak brend kojeg ne mogu preteci), a drugi dan me nema na prvoj stranici i tako u krug.

To obicno budu keywordi za koje sam bas ciljano radio SEO i gradio BL, a oni za koje nisam budu fiksirani.

3 Likeova

Meni se u ovom omjeru ovako nesto nikad nije desilo. Bukvalno potop.
Ali ako Google bukvalno pocisti KWs koje je svojim izborom drzao duze od godinu na zakucanom 2. mjestu, a pri tom izidju u rezultatima zbilja nebulozni sajtovi, onda vjerujem da ce se sami vracati kako su i nestali.

E sad, da je ovaj sajt jakog autoriteta, to mu se ne bi desilo, to jest fakt. Dakle tjeram dalje, malo po malo.

Meni je jedan sajt pocetkom juna sve otislo bestraga nista radio nisam i sad se sve vratilo gde je bilo cak i bolje… :slight_smile:

2 Likeova

Meni na jednom sajtu od poslednjeg update apsolutno izbrisan znaci izbrisan haah svaki clanak unikatan bio sve bilo super lagano islo navise i samo preko noci nagli pad. Gledam na ahrefsu i dodje mi da zaplacem hahaha.

Uzdam se u u ovo sto rece neko od kolega, svaki novi update potisne predhodni, videcemo sta ce da se desi!

1 Like

Meni je nastradao samo jedan sajt. U pitanju je novi affiliate sajt. Pale su mi bajing fraze za 20-30 mesta…

Ovako nesto?:

2 Likeova

Cisto da vas malo ohrabrim od tih svih silnih Updateova:


Jedna od mojih stranica je doslovno isto bila izbrisana u jednom updateu i samo sam nastavia dalje udarat s novim clancima i tu i tamo pokoji backlink i google ju je vratio u zivot

12 Likeova
Neki update, nesto, nista a? 😂😂😂
1 Like

Ja bih rekao da se desilo nesto u nedelju.

1 Like

Kod mene sve po starom.

Bilo je nešto dobro :slight_smile:

Kod mene od juce nagli porast, ali gledam na ahrefsu sve isto

Nisam dugo imao ovoliko posjete u jednom danu na svom glavnom webu, ali, mislim da je bilo i vrime s obzirom na broj objavljenih clanaka, pogotovo koliko sam ih objavia u zadnja 3 miseca. Ne znam jel zbog tog nekog sitnog updatea ili ka sto sam reka zbog novih clanaka, ali nadam se da ce ovako nastaviti :slight_smile:

Edit:

  • Ovo je broj korisnika u jednom danu, pageviews je bio oko 24,300
  • Normalno najvise posjete imam subotom i nediljom pa je ovo zato jos vise “nenormalno”
6 Likeova