Google algoritam apdejtovi

Ne znači ako su pozicije iste da je i posjeta ista pogotovo u posljednje vrijeme jer smanjuje gugl domet sajtovima pogotovo ovim bez autoriteta a i dosta personalizuje pretrage. Dakle mišljenja sam da može pozicija bit i prilično dobra ali da doseg publike iz nekih razloga bude loš.

Hvala @anja1 na odgovoru, vrlo moguce da je tako nesto razlog. Jedan sajt je bas dosta star, 10 godina i ima DA 33, ako na taj autoritet mislis.
Podo ovim “dosta personalizuje pretrage” mislis da razlicitim ljudima koji pretrazuju neke pojmove, prikazuje razlicite sajtove na odredjenim pozicijama?
Previse je ovo neozbiljno od googla da ovako lupa samare kako mu cefne.
Kako se cini, bice sve teze opstati na njemu, sem ako se ne napravi neki brend od sajta.

Jeli ovo bio neki update ??? Sve je otislo na skoro pa nuli!!! Ovo je Strava I uzas sta se desava ove godine !

Izgleda da jeste.

Google je nemilosrdan, kao i uvijek

Nije dobrooo… Znači, imam svoja dva sajta, i imam dva od ovog amerikanca što sam radio prije s njim, svi imaju nekakav pad. Ništa strašno, ali su pale prosječne pozicije.

Ne sjećam se da sam vidio ovako jak serp volatility sensor.

I ovoliko dana za redom. ■■■■■■■■.

@petarvu koji je niche tih sajtova?

2 automotive, 1 shopify automotive, 1 garden

Kod mene 5 domacih sajtova sve otislo niz brdo , sudeci Po ovih novoj analiticu

A šta kaže wmtools pusti se analitike

Kaze da sve ide nizbrdo pod 90

I’ma li sto kod vas ?

Kako prolazite sa core updateom. Meni dosta sajtova nagradjeno al ne mogu upratiti sta. Od AI contenta do starih sajtova sve nekako ide gore. Nadat se da nije privremeno.

2 Likeova

Svaka čast!! ovo je top, samo da nastavi tim tempom. Ja kod sebe još nisam vidio neke promjene na GSC osim na jednom sajtu povećan malo broj impresija i klikova, možda 15%… Ali po analyticsu mi se čini da će vikend biti jači nego inače, pa ćemo vidjeti. U svakom slučaju, ništa niti slično kao kod tebe.

Što se tiče web stranica, tu sam baš out… Ali imam jednu sa cca 100tinjak tekstova, bez backlinkova, koju polako gradim…

katastrofa… gomil;a sajtova otisla fino dole… jedan otisao lijepo gore, i par pomalo… sve u svemu, ocekujem jedno 20% pad u prihodima

Nije se odmotao update izgleda imam od juce skroz zajeban pad na engleskim sajtovima. Nema vidljivog patterna, osim da seo nikad nije radjen na sajtovima koji su pali.

Jos jedan ovakav pad i moram traziti posao ili mijenjat lifestyle :pensive:

2 Likeova

Pa odradi taj SEO više :smiley: možda se popravi

Ne gradim linkove na taj sam SEO mislio. Znaci svim sajtovima fali dobrih linkova.

od juce, na koji datum? Gledas 2. septembrar u konzolu, il adsense za 3. septembar?

eo i ovdje nekih cudnih pomjeranja: