Google algoritam apdejtovi

jesam reko da će tako biti, evo meni pada a raslo je posle apdejta haha sve se vraća na staro

Naravno da nije, https://www.serprobot.com/ .Ja ga godinama koristim za pracenje KWa. Solidno pouzdan.

4 Likeova

Ne znam da li mi se cini ali izgleda da se polako vraca posjeta…

1 Like

eo posjete na istom đe bila prije blek frajdeja 25og novembra. lijepo vala.

@Hellas jel se kod tebe vrnulo

4 Likeova

Rebound, sad fata zalet na gore. Cudo i meni je ovaj oporavak od majskog apdejta jos uvijek tu, nista nije palo do sad. Manje nego u nedelju, ali tako je uvijek. Sinoc je bilo +60% u odnosu na prosli cetvrtak.

@Monika.B jel kod tebe jos traje ovo poboljsanje u odnosu na maj?

na nekom od onih sajtova što prate gugl apdejte i sl rekoše da je ovaj apdejt nekim djelom i rekaveri od majskog pa stoga baš dosta sajtova su vrnuli dio posjete koju su izgubili u maju. trebalo bi valjda da to bude trajno, mada ko zna šta sve čine i šta će bit. @Kosana u odnosu na neki period ranije prije maja npr ovo doba prošle godine kakva ti je sadašnja posjeta procentualno?

Losa. Prosta racunica, karikirano:

1000 - 80% (1000) = 200
200 + 80% (200) = 360

U odnosu na proslu nedelju ovako:
poboljsanje 55%

U odnosu na april ovako, uprkos porastu.
gore samo 55% ali 1000 usera dnevno


Ali moguce i da je sezonano uslovljeno

@anja1 nije ko kod tebe ali ima naznake da ide nazad

Sve zavisi od vrste sajta i contenta, nama je unistio news portal na kojem je bilo dosta agencijskih shit vijesti. Ali nas nagradjuje na b2b sajtu starom svega 3 mjeseca.

Ne kuzim, to je organic posjeta kroz 3 mjeseca ?

1 Like

Da zato i pitah za poredjenje sa proslogodisnjom posjetom za decembar, zbog sezonske razlike u posjetama

Koga pitas, ako mene, da za neka tri mjeseca otprilike.

Dobro da je krenulo se vracat, valjda ce skroz se vrnut.

@Melem, kak je uspio dobiti takav organic u 3 mj

1 Like

Pa nije ono mnogo pogotovo za domaci sajt, manje od sto posjeta dnevno, ako mislis na ovaj posljednji skrinsot. Prije neke dvije tri godine na domacim sajtovima se dalo za par mjeseci nekolko hiljada dnevnih posjeta nagurat bez beklinkova. Sad ne radim domace pa ne znam kakva je situacija

Krivo sam gledao :frowning:
Mogao bi onda napravit tutorial kako si dosao do toga. Jedini si koji zna ne sebicno podjeliti svoje znanje :slight_smile:

Sorry, promaklo mi to, mislila sam da pitas za period prije apdejta.
U odnosu na prosli decembar sam 100% u plusu. Ali ne bi valjalo da se s tim poredim.

ovo se čini super, mada je sad konkurencija vjerojatno žešća u mnogim područjima… smatraš li da je bolje raditi više kraćeg sadržaja (300+ riječi) za manje konkurentne KW-e ili manje dužeg sadržaja (1000+ riječi) za jače KW-e (s obzirom da kod nas konkurencija nije jaka kao vani)?

Yess za samo 3 mjeseca oostojanja sajts

Nije to istina, ima dosta ljudi ovdje koji djele svoje znanje uglavnom u obliku postova iz kojih se moze dosta nauciti. Tutorijal nema potrebe da pisem vec se dosta pisalo o tome, sazeto obradjuju se teme bez puno konkurencije.

Mislio sam dodat ako je poredivo, a ako se dosta radilo na sajtu i ulagalo nema smisla porediti.

Ja radim uglavnom 1000+ rijeci na lake teme. Ne znam kako bi rangirali ti bas kratki clanci 300-500. Mozda bi se sa bas velikom masom mogao fin profit pravit ako se obrade prave teme, njih masu.

1 Like

Napripremali smo clanaka ranije. Objavljivali 3 dnevno i uradili offsute kampanje linking na 100 sajtova.

1 Like