Google SEO večernja škola

Pozdrav svima.
Zanima me da li je netko od vas gledao i pratio Google SEO večernju školu od Nedima Šabića, jer pošto svi znamo da u marketingu ima dosta prodavanja magle i da se svašta radi, zanima me vaše mišljenje o ovome, i da li je vrijedno gledanja?

je li moguće da nitko nema nikakva iskustva? :smiley:

Poceo sam pratiti pre 10 dana, ali sam napravio pauzu, jer sam krenuo bukvalno od pocetka, pa ne stizem ispratiti ceo tempo. Po meni ima dosta stvari za pocetnike, ali dosta detaljno odradjuje casove. Po meni vredno je gledati, ali najbitnije treba i primeniti posle svega toga :slight_smile:

Ja sam isto krenuo prije par dana ali ima bas jako puno materijala za pogledati. Nisam siguran da li je bolje odmah ispočetka krenuti sa nekim projektom ili prvo odgledati sve i zapisati bilješke pa onda kasnije raditi.

Primjetio sam da je SEO isto skup sport jer on na kanalu daje linkove za SEMrush 14 dana besplatno potpuno otključanu verziju ali ja jednostavno ne mogu stići i pregledati sav materijal i usput raditi projekt. A isto tako za te alate tih 14 dana znači ali opet mislim da ako će mo odmah aktivirati link i ići video po video nećemo mnogo napraviti.

Svi alati se plaćaju a trebalo bi isto prvo pregledati materiju pa onda iskoristiti link da bi iskoristili na najbolji mogući način 14 dana besplatno, ili možda griješim?

Ne znam sta bas pametno da ti kazem, ja sam krenuo pratiti iz radoznalosti i svidelo mi se kako detaljno predaje, i nastavljam da ga gledam. On predaje i dan danas ima “vecernju skolu” pa ko nije krenuo od pocetka sad je u zaustatku ono bas.
Semrush mozda je najbolje iskoristiti kad prikupis malo znanja pa onda detaljno da istrazis za tvoj buduci sajt.

Da, predaje detaljno i meni se također sviđa. “Večernja škola” je i dalje aktivna, evo baš danas je bio novi klip ali ako tek krećemo da slušamo u pravu si, u velikom smo zaostatku. Meni je iskreno trenutno puno dati za SEMrush 100$ mjesečno a za iskoristiti najbolje link možda je ipak bolje prvo skupiti neko znanje.

Koliko sam čuo u par videa, rekao je da mu je cilj za youtube da mjesečno skupi 1000€ od donacija putem paypala a na twitch-u isto tako samo što na twitchu može u vidu donacija, subscriptiona da bi on vidio da to sve ima smisla raditi. A mislim da je napomenuo u nekom videu da će prestati na youtube-u ako se to ne skupi i na twitchu također.

Ja ne gledam ovo, ali mogu reci da ko god preporucuje semrush u odnosu na ahrefs radi to samo zbog toga sto ahrefs nema referal program, a semrush ima. Inace ahrefs je bolji i mnogo ozbiljniji alat od semrusha.

Preko ovih se moze uzet i ahrefs i semrush i ostali alati za 10$ mjesecno po alatu ili bulk 21$. Za razliku od drugih group buy seo alata dje vise vremena ne rade no sto rade alati, odje je sve stabilno i bez problema

2 Likeova

hvala ti puno Anja na ovome, nisam znao za ovu stranicu. On je navodno rekao da je SEMrush najbolji za balkansko područje a da ahrefs ima ružan izgled i da je bolji SEMrush. Nisam znao da ahrefs nema referal program pa da se zato gura SEMrush. Po njegovom je to zvučalo da je SEMrush odličan alat za početnike i jednostavniji od ahrefs-a.

Gledam ja njih masu tih seo gurua i guraju semrush svi zbog zarade. Kad sam probas alate i malo upratis ove sto preporucuju vidis da minimum 90% stvari koje se pominju a placaju se, pominju se zbog provizije.

A eto imas uzet bulk alate za 21$ jedan mjesec ahrefs semrush serpstats alexa… probas i vidis koji je bolji. Najbolje ces sam vidjet. Meni je ahrefs neuporedivo bolji, tacniji.

@anja1 je u pravu. Ti mozes takodje da probas i jedan i drugi. Za semrush mozes da nadjes i 30dana probni. A Nedim kao kaze izboksovao za ucenike 15dana probno, a koliko znam da oni svakako daju probne dane. Mada takvi su ti guru majstori, sto kaze kolega, moraju nesto da plasiraju da imaju bar neke koristi i para od tebe.

Znam da ima u svakoj bransi pun k gurua, i uvijek volim da razumijem zasto netko nesto radi, a ovo za SEMrush nisam znao da se to najvise gura zbog zarade, ali znam da su najranjivija ciljna skupina početnici i da se najlakse nesto proda onome tko nije educiran tj, tko nije dublje upoznat sa nekom temom kao sto je ocito i ovdje slucaj. Zanimljiv mi je Seo ali alate nisam jos probao tako da mi je jako drago sto sam postavio temu ovdje i nesto novo naucio tako da puno hvala na tome.

Da, mogu se isprobati alati a Nedim je to kao navodno sredio tako da ljudi imaju otkljucan potpuni pristup svemu u SEMrushu a nisam prije znao da ga svi guraju zbog referala odnosno zarade. To se u potpunosti slazem, jebiga kad netko nesto besplatno daje isto treba dvaput promislit i sve izvagat. To sto je on rekao da mu je cilj na youtube-u da skupi mjesecno 1000€ i isto tako 1000€ na twitchu, a ako ne skupi da onda ce sve bataliti, meni je to malo nerealan cilj ali eto, mozda grijesim.

Bacila sam oko na tog Nedima Sabica. Vidim da bas skolski korak po korak predaje, i mislim da je to za marljive pocetnike dobro. On je inace aktivan na njemackom govornom podrucju, tu navodno radi vec 17 godina u SEO bransi. Nesto ne vjerujem da za nase govorno podrucje misli da ce se nalapati nekih para, djeluje mi kao ok decko koji radi branding oko svog imena, ima ga po nekim intervjuima, trudi se… To za Semrush moguce da malo gura zbog affiliate, ali moguce i da prosto ima vise iskustva s tom alatkom. Npr Sistrix je u Njemackoj jako popularan i zbilja dobar, ali za englesko govorno podrucje tanak.
Sve u svemu, to sto ti je Anja rekao, uzmi grupne alate, pa probaj

Hvala puno Kosana na odgovoru. U biti za bilo što početi, npr. affiliate sajt ili bilo koju drugu stvar vezanu za internet, taj alat je neophodan da se istraži što ljudi traže jeli tako?

Pa i nije bas neophodan, ima uvijek nekih besplatnih mogucnosti, ali 10$ za mjesec dana za ahrefs ti zbilja nije mnogo. Ili 21$ platis jedan mjesec pa u miru bez pritiska sve te alatke isprobas. Mislim da alat je ok da imas da se sluzis i ne mislis ds si nesto propustio.

Slažem se, za mogućnosti koje alat ima i nudi nije skupo. Želim se još malo educirati o svemu ovome pa ću onda i kupiti alat.

Nitko nije stavio link^^

Vidi imaš mnogo group seo tool. Ja npr. plaćam Ahrefs 7,6 $, a Semrush je kod njih 6,6 $.
A koliko sam video u tvom postu za amazon temu, da te interesuje affiliate, imaš ovaj Udemy kurs sa korišćenjem SEO i sve objašnjeno step by step. Veći deo tih videa sa kursa možeš videti ovde na YouTube.
A ukoliko te interesuje da probaš semrush na 1 mesec (a ne, na 14 dana :grin:) javi se na pp.