Google Update - ima li promjena kod vas

inače ja sam baš zadovoljan sa yoast pluginom, čak ga je i onaj džon miler iz gugla pohvalio kako yoast zna seo.

1 Like

Kod mene je što se SEOa tiče sve krenulo nizbrdo kod onog downtimea koji je trajao 3-4 dana u travnju, pa onaj backlink sa trafers . com … pa očito ovaj update + yoast bug.

Početkom travnja sam imao cca 20ak organskih posjeta dnevno i bilo je u stalnom rastu… sad je to palo na 2-5 posjeta.

Da napomenem: na sajtu, jedini od konkurencije, imam unikatne opise gotovo svih proizvoda (preko 30 000 riječi), gradim kvalitetan backliking (120 veza na stranicu) itd itd

i ja koristim All In One Seo … jedno vrijeme sam koristio yoast ali me nervira jer ima previše slika i boja hahaha

ja sam meta keywordse izbacio prije haman dvije godine, nikakav pad nisam osjetio, vjerujem da više ne igraju nikakvu ulogu

I da, od maloprije ponovno imam promet sa iste stranice, trafers.
Nikada mi neće biti jasna ni mom umu dokučiva ta zavis i mržnja u ljudima koji rade takve stvari.
Teško da je slučajno baš danas krenulo ponovno…

Ne obaziri se na to. Radi site i bude sve ok. Ne odustaj lako.

Ja neki dan opet preko neke mreže u sekundi 200 posjeta iz Pariza u Francuskoj. I tako u par navrata, ali je prestalo kroz neko vrijeme.

1 Like

To je normalno. Svatko od nas je dozivio da dobije nekoliko stotina posjeta iz neke tunguzije i avg spusti na 5 sekundi…ne treba se opterecivati sa takvim glupostima.
@s.perkovic tvoja stranica je nova i nemas potrebe gledati statistiku. Fokusiraj se na sadrzaj i zadrzavanje na stranici, ostalo ce doci sa vremenom. Nemoj ni pretjerivati sa linkovima jer nije prirodno ako nemas posjete na stranici, a dosta linkova. Pusti vrijeme…

1 Like

Kod mene na 3 weba malo pale pozicije pred 2 dana, sad gledam na WMT. Ima kod vas kakvih promjena?

Isla provjerit i domain authority i pali su mi za 2 poena na 1 webu i 3 poena na drugom. Trebat cu se malo jace uhvatit tih backlinkova.

Da, dosta je oscilacija na guglu u poslednja 2-3 meseca, malo-malo pa neke promene. Plus deluje mi da nove sajtove pogotovo na engleskom drži ponovo u nekom dužem sandboxu a neke sajtove kao i da limitira na oko 400 poseta dnevno. Baš čudno, ali to su neki zaključci.

Meni jedan noviji sajt na engleskom mrtav prvih 11 mjeseci i odjednom ni odakle rangiranje i posjeta.

Hm sta si to negdje procitao ili otkud ti? Posto ja sam, vec cini mi se ko 100 godina, na oko 400tinjak posjeta dnevno, tu i tamo ode na 500 ali nikako da to naraste.

Ima promjena stalno neke oscilacije jos otkako je penguin real time. Primjetio sam isto da Google iznenada i bez logicnog objasnjenja vrati stranicama rang i posjete koje su prethodno izgubili (takodje bez logicnog objasnjenja) ali cudno mi je to bas jer je proslo duze od godinu dana otkako sam jednu stranicu zapustio i gotovo zaboravio (bez novih clanaka, linkova) dok nisam primjetio skoro da mi dolaze klikovi sa te stranice…

Da i ja sam oko 400 posjeta i bas dugo se oko te cifre vrtim, a nije toliko ni mlad sajt, god i po. Mozda za vecu posjetu trebaju jaki sajtovi da linkuju i time daju potvrdu guglu da je sajt pouzdan i da je dobar izvor informacija

Bas gledam konkurenciju objavili su clanak na indexu i dobili vjetar u leda. Njihov PR clanak u toj rubrici kosta 3000kn. Nije mala para, al mislim da uz kvalitetne clanke i jedan rakav link godisnje odradis dobar posao…

Nažalost nisam pročitao, lično iskustvo. Izgleda nas ima još koji su tu zakucani na oko 400 poseta dnevno. Hm baš čudno, kao da gugl ima neku novu vrstu sandboxa gde jednostavno odredjene sajtove limitira na tu neku posetu i ni makac dalje. E sad da li će i kada možda pustiti da sajtovi prokinu preko toga videćemo.

U svakom slučaju do pre 2 meseca dok nisu krenuli ponovo gugl update-ovi, mogao je novi sajt relativno brzo da počne da dobija posetu ako pogodiš keywordse, nije se morao dugo čekati da izadje iz sandboxa. Sada za nove sajtove izgleda ponovo ima duboki sandbox plus random limitiranje na 400 poseta dnevno. Baš uvrnuto.

Ja sam imala dosta srece po pitanju novog weba koji je krenuo u veljači. Mogu rec da su mi dosta brzo krenule posjete s Googla, sad nakon 4 mjeseca imam između 50 i 70 na dan s Googla. Barem ja mislim da je to dobro za 4 mj star web.

Kod mene je sve ok i nema promena. Sajt koji sam krajem aprila postavio bio je jedno mesec u sandboxu, i ond je krenuo da rangira po malo, krajem maja sam nagurao linkova i evo ga zadnja tri dana po 10tak ljudi ima. Videcemo za dalje.

1 Like

Kakvi su ti beklinkovi na tom sajtu dje si zakucan na oko 400 posjeta? Ima li ih sa bar nekoliko sa jakih sajtova? Jel u pitanju ova cifra oko 400 za jedan il vise sajtova?

Na jednom, domacem, sam primetio drastican pad, sa 1200-1500 na dan, na oko 500-600.
Na drugom, slicnom koji je samo za jedno trziste, kednu zemlju, primecen je neki rast, za nekih 50%.

1 Like

U pitanje je 3 sajta, svi su na engleskom. Jedan je za 2-3 meseca dostigao oko 800 poseta dnevno, onda ga je gugl sasekao na 400 i tu stoji sa blagom tendencijom pada. Drugi sajt je išao za slično vreme do 600 dnevno, pa ga gugl isto sasekao na 400, s tim što on ima tendenciju vraćanja, pošto je trenutno došao do oko 500 dnevno. I imamo slučaj trećeg sajta koji je postepeno rastao do 400 poseta dnevno i sada stoji tu već neka 2 meseca otprilike.

Što se linkova tiče nijedan od 3 sajta nema nijedan sagradjeni link, sve se pušta prirodno. Otud jako čudno ponašanje gugla za prva dva sajta, dok bi stagnacija trećeg sajta mogla navodno da se objasni nedostatkom linkova.

Inače, gugl je poslednjim apdejtima kao i ranije, najviše pogadjao sajtove koji imaju linkove, često i one sa jako čistim backlink profilima, tako da gugl jebeš ga treba da se odluči za ono staro: hoće kaki-neće kaki. Čas mu smetaju linkovi, čas mu smeta kad nema linkova. :smiley:

U svakom slučaju imam uzorak od jako velikog broja sajtova, tako da verujte mi, ono što ih sve povezuje je da je gugl postao sada totalno nepredvidljiv.

2 Likeova

ja mislim da guglu ne smetaju linkovi ka sadržaju koji bi sam od sebe rangirao npr bez ijednog linka ako članak rangira na 12 poziciji mislim da guglu neće smetat linkovi ka tom članku, ali ako neki članak ne rangira ili rangira na lupam 89 poziciji onda uguravanje tog članka na prvu stranu gugla mu vjerovatno smeta. čak mislim da ni loši linkovi ne smetaju u prvom slučaju, a u drugom slučaju i dobri linkovi mogu zasmetat guglu. to je neka moja teorija koja naravno lako može biti netačna.

2 Likeova