gTLD domene ::D

Vidim nema neka tema sa ovim sadrzajem pa da cujem od vas kakva su vasa razmisljanja uzimanje takvih domena i jel imaju kakvu buducnost probijanja na prva mjesta

Malo nejasno pitanje.
Vjerojatno misliš na nove gTLD, poput:
http://www.onlydomains.com/new-gtlds

Jer i com, net, biz… su gTLD (generic top-level domain).

Dobra pozicija na G je samo jednim manjim dijelom vezana za domene.
A i to se, uglavnom, odnosi samo na exact match domene, poput buyCar(dot)com.

Nove gTLD domene su dobre, jer se puno lakše može naći exact match domena, koja utječe na SEO.
Mislim da G to neće mijenjati, jer bi time degradirao afirmiran i profitabilan domaining market.

Sa druge strane, nove gTLD domene nisu popularne, krajnji korisnici ih teško pamte.
Npr. ako je user zapamtio ime domene ali ne i ekstenziju, prvo će ukucavati imeDomene(dot)com, imeDomene(dot)net…

Koliko je meni poznato, G “ružno gleda” samo na besplatne domene poput Co.cc, Dot.tk i sl.,
dok kod ostalih TLDs ne radi razliku u smislu pozicioniranja.

Prednost za bolje pozicioniranje su samo exact match domene ali to je samo prednost (potencijal), jer
na dobru poziciju se ne dolazi samo zbog dobre domene.

Od onoga što sam nabrzaka našao, u zadnje tri godine o novim gTLD domenama smo raspravljali, između ostalog, ovdje: Od iduće godine domene će završavati na bilo koju riječ

ovdje Samo 185 000 $ za vlastitu tld domenu

ovdje ICANN najavio nove nastavke domena

ovdje Nove gTLD domene

i drugdje.

Hvala @gambo koliko vidim po temama te nove gTLD domene i nisu nesto na google se ni nemoze pozicionirati

Te domene su fuj, ne bi je koristio kad ne bi imao ikako domene i morao koristiti IP adresu od servera za pristup :smiley: