Hostgator sad i nikad više!

Ja ću čekati da istekne pa onda bježim… Mislim da ću na taj hawkost ako nepoludim prije vremena…

Ovaj Baby plan… Ja sam evo prvi puta, sad i nikad više…

pokusaj refund gtzu 20znkva

1 Like

Odličan savjet to bi mogao pokušati :slight_smile:

Davno smo svi na forumu zaključili da nema unlimited i da je Hostgator smeće prenapuhano. No, ne znam kakvi su to sajtovi koje si stavio gore da nisu stala niti dva na unlimited?! Svašta.

Moju preporuku od tih stranih takoeđr ima Hawkhost. Kod njih sam već dvije godine, a tako će i ostati dok god sve radi normalno i dok god im je support susretljiv.

1 Like

Pisao sam vise puta o ovome i razlike izmedje hostgatora i hawkhosta.

Evo i teme koja je meni bila interesantna a to je bandwith. Da li je ovo preveliki bandwith?

Stavljao sam i vise puta link ka sajtu gdje sam detaljno opisao osnovne razlike izmedju hostgator i hawkhost web shared hostinga.

Nemoj reci da ti nismo lijepo govorili…

Kod kupnje hostinga je obavezna provjera je li ta firma u vlasništvu EIG grupe, i bježi glavom bez obzira ako jest.

Ja sam sve svoje projekte prebacio na stablehost.com i liteserver.nl. I jedan i drugi nezavisne firme s odličnom reputacijom, a nisu toliki giganti da je support sjajan i brz. Uostalom, webhostingtalk forum je najbolja destinacija kod biranja hostinga, tamo možeš pročitati bezbroj recenzija, i to običnih korisnika, a ne plaćene recenzije kao na većini specijaliziranih stranica.

To ti se desi samo prilikom uploada.

Ja evo vec dve godine koristim Namecheap i ne mrdam od njih. Live chat support, resavanje problema za max pola sata. Imam sajtove na koje dovlacim posetu sa FBa, znaci vece trosenje resursa i sve ide bez problema, takodje imam i Amazon sajtove kod njih i svi ti sajtovi se ucitavaju u proseku za 0.7sec, tako da su i brzi. 10$ paket do 3 sajta, 20$ paket do 10 sajtova i unlimited poseta… Gde ces jeftinije a pritom kvalitetno…

2 Likeova

Nije hostgator smece. To je jednostavno tako. Unlimited ti daju, ali je to zapravo jako limited.

Nemozes na takvom nekom shared hostingu hostat neke fancy webstranice sa masu opcija. Ili koristiti pluginove koji vole onako pocecati CPU i memoriju.

Razlika hostgatora i drugih je u tome sto hostgator nema slozenu zabranu plugina. Kako je vecina webstranica na wordpressu onda recimo znam da neki godaddyevi paketi imaju crnu listu plugina. Ne zato jer ti plugini nisu dobri, nego zato jer njihovi serveri (paketi) to nemogu runat.

Znam da i neki specijalizirani WP hosteri koji hostaju samo wordpress imaju blacklistu.

P.S. cak i ja koji imam svoj custom VPS gdje hostams voje stranice i par stranica ovako sa strane imam listu koje plugine ne, a koje da. Odnosno kod mene je lista koje plugine site mora imat da ga mogu hostat, odnosno ja kao hoster imam acess i pravo instalirati sve potrebne plugine… Dobro ovo moje je custom rjesenje, za mene i prijatelje, znam da firme tako nemogu funkcionirat i moraju nekako zastiti druge korisnike.

P.S.S. I nije problem sto je tebi bacio error, problem bi bio da tebi nije bacio error. zamisli onda da imas site i svaki put kada netko drugi na serveru odluci malo nagaziti na server tebi puca site, pa site bude offline 24 sata, a ono crni petak je a ljudi kupuju ko ludi…

Pa čim si zakupio “Baby” plan, sam naziv ti treba nešto reći…

1 Like

Moje iskustvo sa HostGatorom je bilo odlicno! Zaista! Jedini minus su ogromne cijene! Zato sam i presao na hawkhost!

Neznam za cjene, ali meni je smjesno kada su sitevi koji zaradjuju recimo 100$ mjesecno, im je previse 50$ godisnje za hosting.

Razumijem ako imate siteve koji nista ne zaraduju, to mi je jasno, ali site koji zaradjuje da je hostan na shared hostingu koji svaki cast moze bacit ovaj ili onaj error je IMO pogreska u poslovanju.

1 Like

Ja sam prešao sa HawkHosta na NameCheap i za sada sam zadovoljan. Imaju i NameCheap ovaj isti limit kao što je spomenut u ovoj temi za HostGator što HawkHost nema, ali im je support daleko jači od HawkHosta, kao i RAM.

Ceka malo, Hawkhost ima shared hosting bez memory limit?

Po meni je onda hawkhost gori od hostgatora. hostgator ti lijepo kaze nemoze i to je to.
A hawkhost ce vuc, gurat gnjavit, izbacivat random posjetitelje sto je IMO katastrofa. Nedaj boze da google crawler dodje indexirat site pa onda Hawkhost ima cep.

Sve ima limit.

Kod npr. hawkhosta to je za bandwith 1TB prometa dnevno dok kod hostgatora nikada nisam dobio upozorenje

Da rekao mi je da je unlimited što je za nekog tko nema nekog prevelikog znanja i iskustva s hostinzima bilo dovoljno…

Sad vidim da taj hostgator nitko ne favorizira… Mislim da cu njega iskoristiti da poslozim stranicu i sve detalje pa cu onda prije instaliranja plugina napraviti backup pa ću ako budem imao volje i vremena probati jedan po jedan plugin instalirati…

Od plugina su bili instalirani: yoast seo,w3 total cashe,newsletter plugin

Radi se o ovoj temi: https://themeforest.net/item/pixiehuge-esports-gaming-theme-for-clans-organizations/20175845?s_rank=1

Možda je to sve previše za taj njihov shared hosting…

Na tom istom hostingu imam jedan sajt koji ima sve te plugine+slider i sve radi ber problema i stranica se učitava jako brzo…

Tako da nisam u potpunosti nezadovoljan nego sam nezadovoljan s time što nisam “dobio” ono što sam platio… Ali mislim da nevrijedi to kod njih toliko i da vise necu koristiti njihove usluge nakon sto istekne taj paket ili cu jednostavno kad krene sve prema bolje promet i to onda uzeti neki dedicated server i sve prebaciti tamo a onda cu se opet doci malo bolje informirati da neplaćam nešto $$ više nego što vrijedi i što bi trebao…

Ali dobro nije sad to neka greška u $$$$$ ali sam iz ovoga naučio puno toga…

Dobio si tacno ono sto si platio, klikni na taj Unmetered link i pise lepo sve crno na belo, sta se podrazumeva pod tim, koji su TOS, moguci problemi i sta da se ocekuje.
To sto nisi video, hteo kliknuti ili te mrzelo procitati, je druga stvar, 99% tih kompanija nije ludo da se zajebava da napravi neki propust pa da ih neko tuzi sto nije “dobio” ono sto je platio.
Dakle tvoj problem, ne njihov.

Svi shared ti rade na istom principu, ja sam na Hawk-u, i ok su za sada, uz par manjih situacija sto sam imao.
Npr. da su mi poslali automatski invoice renewal hostinga 10-ak dana pre nego sto je istekao, pa ga nisu cancel-ovali sto sam zatrazio od supporta, nego sam opet morao pokrenuti manuelni ticket jos jednom.
Onda sad pre neki dan su mi migrirali sajtove sa jednog servera na neki drugi, sto opet imaju pravo bez da me pitaju ili da sam mogao uticati na to, itd.
Ali jbg, ko sto rekose ljudi koliko para toliko muzike. svi shared rade na istu foru i cim ih prerastes bezi na dedicated, VPS,…, i mene sve to ceka, samo nemoj ocekivati da ce usluga biti ne znam koliko bolja negde drugde, ista je to prica, i Hawk ako pogledas kroz niz godina polako ali sigurno dize cene, sto je normalno.

Podići ću svoj host u podrumu i nema zajebancije onda… ako budeš htio može i za tebe prvih 6 mjeseci gratis :wink: