Hrvatska policija 🚓

… i od silnog posla i pameti ne razumjevaju da osim svoje “bagre” kao sto ih
ti deklariras, hrane grcke, portugalske, hrvatske i ostale ? Zasto se onda
trgati od posla kad “uredjeni i napredni” hrane one koji se zahe****** ? :slight_smile:

@ninohr
kak bi ti deklarirao nekog ko radi djecu samo radi socijalne pomoci ili nekog ko je zdrav i ne zeli raditi nego cjeli dan sjedi u parku, pije pivo i da si od drzave platiti struju, stan i jos dobiti love da si moze tu svoju pivu i platit? Za mene je to bagra.

Al sa tobom nebi htio diskutirati, buduci da mi se ne svidja tvoj nastup jos iz posta o banerima za dobrotvorne udruge…

[quote=“tom971”]@ninohr
kak bi ti deklarirao nekog ko radi djecu samo radi socijalne pomoci ili nekog ko je zdrav i ne zeli raditi nego cjeli dan sjedi u parku, pije pivo i da si od drzave platiti struju, stan i jos dobiti love da si moze tu svoju pivu i platit? Za mene je to bagra.

Al sa tobom nebi htio diskutirati, buduci da mi se ne svidja tvoj nastup jos iz posta o banerima za dobrotvorne udruge…[/quote]

nema se potrebe diskutirati o istini i cinjenici da vlastodrzci prikrivajuci
svoje zloporabe novca prosljedjuju dio istih “bagri” kako bi se bijes
onih koji zaradjuju prelio na njih. U trenutku kad zuc prelije casu
"odjednom" ce jacati desnica, “bagra” i neciste krvi ce biti krivi za
sve i potuci ce se dok se divlja krv ne ispusti. Nakon toga ce ponovno
raditi ko crvi hraneci jednu te istu “bagru”. Zaboravljas usput da
80% poslova danasnjice nije bitno niti nuzno pa da bi se bildala
njihova vaznost ili stavljalo na pijedestal one koji ga izvrsavaju

U konacnici je pitanje : tko je bagra ? Po meni su svi osim casnih
izuzetaka a ti se i dalje bori sa istinom misleci kako si jako
vazan ako ne zelis diskutirati samnom.

P.S. dobrotvorne udruge, zaklade i slicno je pranje savjesti sa
novcima. Nista vise i nista manje. Onaj tko ima cistu savjest nema
niti osjeca potrebu financirati 2x jedne te iste obzirom da prvi
put to radi placanjem poreza drzavi koja dio sredstava prosljedjuje
potrebitim

bilo koji na vlasti zasluzuje 1000 tona godisnje mesa jer otme od
jednih i prosljedi drugima milione tona nezaradjenog i neopravdanog
mesa

[quote=“ninohr”]bilo koji na vlasti zasluzuje 1000 tona godisnje mesa jer otme od
jednih i prosljedi drugima milione tona nezaradjenog i neopravdanog
mesa[/quote]

Pa to je razlog zašto se hrvatska bezrazumno pljačka već 20 godina a nitko ne diže glas.
Na stotine tisuća ratnih povlastica je podjeljeno ljudima koji su bili rezervisti 95.
Jel nekome smrdjela prodaje INE ili su jedva čekali da unovče dionice.

[quote=“gorrc”]Pa to je razlog zašto se hrvatska bezrazumno pljačka već 20 godina a nitko ne diže glas.
Na stotine tisuća ratnih povlastica je podjeljeno ljudima koji su bili rezervisti 95.
Jel nekome smrdjela prodaje INE ili su jedva čekali da unovče dionice.[/quote]

nije uopce vezano za lokalnu situaciju u kojoj obje strane rade na
tome da se vrate u doba prije civiliziranog drustva, struje, vode,
komunalija, dovoljne kolicine hrane

Gigolo jednostavno tezi sustavu u kojem ce budale pod izlikom da
su na vlasti oteti jednima koji proizvode meso prodavajuci im
rog pod svijecu ili bezvrjedni papir to isto meso davati onima koji
misle da raste na pultu trgovine. Tako razumjevaju jednakost
odnosno ako ima bilo tko bilo sto mora se podvrgnut vecini koja
nema niti zeli isto privrediti i to naziva pravednim drustvom.
Problem je samo u tome da je takvo drustvo, vjerovatno, nuznost
da bi se skrsilo kraljevstvo i obozavanje tjelesina i razumjevanje
iste kao manje vrijedno u odnosu na duh, znanje, sposobnost i
slicno. U nekom buducem, a moguce da ce doci brzo, nece se
zamjerati nekom da jede neku kolicinu mesa obzirom da isti
nece privredjivat za druge a silom prilika ce se morati proizvesti
ili privrediti ono sto se misli konzumirat

Mislim da nije ni za osudjivati ljude jer su se povodili svoj animalnim
nagonom da umjesto teletine i piletine jedu 20 godina janjetinu
pa ce sljedecih 2000+ biti na prisilnoj dijeti obzirom da se izbila
ideja onih koji su stvarno stvorili bilo sto drzavno ili zajednicko

[quote=“ninohr”]
Gigolo jednostavno tezi sustavu u kojem ce budale pod izlikom da
su na vlasti oteti jednima koji proizvode meso prodavajuci im [/quote]

Gigolo teži nečim što mi u ljudskoj povijesti nismo imali prilike vidjeti i malo je to teže shvatiti jer smo mi vezali komunizam = socijalizam. Ista kao što smo vezali demokracija = višestranačje.

Pravi socijalizam nikad nije zaživio. I pravi socijalizam bi pretpostavljam bio, nisam pročitao knjigu, onakvo društvo kakvo vidimo u zvijezdanim stazama:)
I neka društva u europi iako su kapitalistička i demokratska opet imaju veliku dozu socijalizma u sebi, nezmislivu za naše uvijete.

A to je dosta goruće pitanje sa socijalizmom u demokracijama dali se gubi jednakost ili se jednakost ustvari dobiva.

Recimo kad je Kerum vozio 220km/h po autocesti, platio je kaznu koja bi platio bilo tko od nas. To nazivamo jednakost u društvo.

No onda se postavlja pitanje jeli jednaka kazna nekom tko mora mjesec dana raditi za te pare ili netko tko preskoči jednu pijanku kroz tjedan. Onda dobivamo nejednakost jer kazna nije ista.

Neke socijalne demokracije su doskočile tom problemu na razne načine, a neke izravno. Mislim da u Finskoj, porezna bi javila njegove godišnje prihode i sudac bi ga kaznio u postocima. Neznam jel baš tako ali mislim da je bio jedan takav slučaj o kojem su se raspisale sve novine.

Druge demokracije neizravno. Ako se ti možeš voziti 220km/h po autocesti to znači da voziš automobil više ili više srednje klase i to znači da ti automobil ne predstavlja neki teret na budžet. Dobro onda ako te uhvatimo da voziš 220km/h uzet ćemo ti automobil i stvar rješena.
Znaći postoje razni načini način kako uspostaviti socijalnu jednakost.

Najgori primjer kapitalistčke jednakosti je bio viđen u americi za vrijeme prvog svijetskog rata, kad su novačili. Tko je imao određenu svotu novca da uplati taj nije morao u 1 svijetski rat. To je najgori primjer jednakosti u kapitalizmu a i na takvoj jednakosti trenutačno počiva naš kapitalizam.

Recimo onaj lik koji nije htio platiti veći vrtić uz tvrdnju zašto bi visoko obrazovani plaćali više. Nigdje nije pisalo da visoko obrazovani plaćaju više nego oni koji imaju veća primanja. No pošto je trenutačno bio visokoorazovana osoba u pitanja, mogli bi uspostaviti realne cijene studiranja pa kad završe fakultet neka im se sa plaće steže taj novac, pa da vrate potrošeno.

Zašto biti socijalan kad treba nekom omogučiti školovanje a ne biti socijalian kad taj netko kome je društvo platilo školovanje mora platiti veći vrtić jer ima veća primanja!?.

Gigolo i njemu slicni zele da ih netko hrani i uzdrzava i nije nepoznato u povijesti
nego je upgrade krscanstva gdje se prije placalo za otkupljivanje grijeha a u
biti dao dio krivo stecenih novaca ( zrtvovanje ) kako bi se sacuvao ostatak.
Istina bog da bi i ostatak propao ali ne odmah. Isto se dogadja kada se kaze
sudbonosno “da” a kasnije kad ne ide kako bi trebalo zaboravlja onaj dio
"u dobru i zlu" ne razumjevajuci da se u zajednicu uvlaci i grjesi partnera od
prije makar ga nije on “pocinio”. U komunizmu-socjalizmu su govorili “da mi
je kruha i znanja” pa kad im se dalo od toga opet nikakvog ploda sto je danas
vidljivo osim sto ponovno i iznova traze to isto samo vise nema ljudi i
ideja koji su pocetno davali pa mogu do sv.nikad zazivat i zapomagat.

Identicna situacija sa ustasama i partizanima kad se dobar dio istih 90 primio
posla, obavilo kako spada i barem napravilo okvir. U danasnje vrijeme govoriti
o istima lii zazivati sto jesu ili nisu napravili spada u teske dusevne poremecaje
licnosti i poimanja zivota i stvarnosti. Osim ako ispod toga nije financijski
interes pa se i njih stavlja u medju ove gore koji su u nadi spasenja i hranjenja

Gorrc. pomalo si u pravu. Ponekad sam nerealan i pomalo zanesenjak. Mi Bergami smo poznati po tome. Evo mogu ti preniti jednu misao mog sina koja mi se jako sviđa. “Ljudima treba hrana i voda za život. Svako ljudsko biće svaki dan mora imati hranu i piće, a za to ne treba nikome ništa dati” Nije li predivno.

Ninihr: Svako društvo je humano onoliko koliko vodi računa o najslabijoj karici tog društva. Umirovljen sam s 13 g. staža i nemam nikakvu preostalu radnu sposobnost. Dok san radija ima sdan inžinjersko radno misti. a završija san srednju školu. Ima san plaću veću neg moja sestra koja je Dr. U socijalizmu san živija ko lord, a sad iman primanja za 10 dana života. Da mi rodbina (poglavito sestra) ne pomaže bija bi gladan. Iman prijatelja poluhrvata s dvojnim državljanstvom. Radno je nesposoban ko i ja. Njemu njegova država Belgija daje za uzdržavanje 800 Eura. Zažto meni moja Hrvatska to neda?

A možda ljudi traže socijalnu pravdu.

Ako neki poduzetnik zaposli 100 ljudi i ima jahtu kojom se voza po jadranu.
U redu on ima, reći nešto protiv njega to jal.
No 100 ljudi koje je on zaposlovio ima temeljno obrazovanje (ako i ne visoko) koje je platilo društvo.

Društvo treba biti sretno što je on zaposlio 100 ljudi!?.
Da tih 100 ljudi dobi temeljno obrazovanje društvo je solidarno snosilo trošak zar ne?
Zašto se onda društvo našlo u situaciju da poduzetnik koji na temelju znanja tih ljudi ostvaruje dobit, vraća dobit na temelju jednakosti a ne solidarnosti.
I takve primjere imaš u svim sferima društva, zašto ja kad kupim bilo što u dučan, u istom trenu se solidiram sa onim koji imaju vjerske osjećaje, onima koji teže višem obrazovanju, sportašima, glazbenicima, plaćam čak i one ustanove koje su zadužene da ocarine ovog gore sa njegovom jahtom, da mu izdaju dozvole i sl.

Neka crkvu financiraju građani koji se smatraju vjernicima kao što je u nekim drugim razvijenijim državama.

Oni koji traže više od društva trebali bi više i tom društvu dati, a ne davati na temelju jednakosti, to bi onda bi socijalno pravedno društvo.

[quote=“Gigolo”]
Ninihr: Svako društvo je humano onoliko koliko vodi računa o najslabijoj karici tog društva. Umirovljen sam s 13 g. staža i nemam nikakvu preostalu radnu sposobnost. Dok san radija ima sdan inžinjersko radno misti. a završija san srednju školu. Ima san plaću veću neg moja sestra koja je Dr. U socijalizmu san živija ko lord, a sad iman primanja za 10 dana života. Da mi rodbina (poglavito sestra) ne pomaže bija bi gladan. Iman prijatelja poluhrvata s dvojnim državljanstvom. Radno je nesposoban ko i ja. Njemu njegova država Belgija daje za uzdržavanje 800 Eura. Zažto meni moja Hrvatska to neda?[/quote]

nemoj mene pitat, da je do mene dao bi manje nego
sto su taljani i svabe davali a to je <0. Barem su
blesani drzali jezik za zubima

socjalnu pravda postoji samo kod boga, obzirom da su pobjegli
od istoga ne razumjem od kud ideja da je tu traze. Obrazovanje
nije platilo drustvo nego je oformljeno i na temeljima ovih koji
"voze jahte", bilo tko moze otvoriti firmu i vozit jahtu

konacno rjesenje svih privatizacijsko-“kriminalno-tajkunskih” problema
je da svaki vlasnik bilo cega ode u zadnju pripi**** i vukoj***** italije
ili svabije, dovuce najveceg probisvjeta i fuk**** kojeg je majka zemlja
vidjela i na srecu, zadovoljstvo i radost ( ako ne i financijsku naknadu )
sumjestana i sunarodnjaka dovuce u firmu i postavi na mjesto CEO.a.
Bio bi mir, red, rad, disciplina za robovsku naknadu a u naravi guz****
i prc**** u zdrav mozak obzirom da stanovi, diplome, drzava, prava i
zastita ne mjenja nista u istom

[quote=“ninohr”]socjalnu pravda postoji samo kod boga, obzirom da su pobjegli
od istoga ne razumjem od kud ideja da je tu traze. Obrazovanje
nije platilo drustvo nego je oformljeno i na temeljima ovih koji
"voze jahte", bilo tko moze otvoriti firmu i vozit jahtu[/quote]

Sve plaća društvo, kod nas to društvo ne postoji, kod nas postoji država:) Država bez društva ne postoji. Neznam otkud nekom ideja da bez države nema društva ali eto kod nas i to je moguče.

Ja kad kupim pivu u dučanu plaćam i sustav koji mu omogučuje da se voze jahte i školujem mu buduće zaposlenike. On kad kupi pivu u dučanu plača i školovanje svojih budućih zaposlenika i svoju vožnju po jadranu. Znaći bio i red da taj netko, više odvaja za neke druge stvari.
E sad tko meni kriv što ja nemam jahtu i firmu.
Ali tko mi je kriv zašto onda moram plaćati za njegovu jahtu i buduće zaposlenike?

Normalno da imam za jahtu i za zaposlenike, onda bi kupio političare i pravnike da mi napišu neki fini zakon.

[quote=“gorrc”]Sve plaća društvo, kod nas to društvo ne postoji, kod nas postoji država:) Država bez društva ne postoji. Neznam otkud nekom ideja da bez države nema društva ali eto kod nas i to je moguče.

Ja kad kupim pivu u dučanu plaćam i sustav koji mu omogučuje da se voze jahte i školujem mu buduće zaposlenike. On kad kupi pivu u dučanu plača i školovanje svojih budućih zaposlenika i svoju vožnju po jadranu. Znaći bio i red da taj netko, više odvaja za neke druge stvari.
E sad tko meni kriv što ja nemam jahtu i firmu.
Ali tko mi je kriv zašto onda moram plaćati za njegovu jahtu i buduće zaposlenike?

Normalno da imam za jahtu i za zaposlenike, onda bi kupio političare i pravnike da mi napišu neki fini zakon.[/quote]

te dileme i trileme ce ti uz odredjenu financijsku naknadu objasniti
taljansko-svabski expert koje smo, jadni ne bili, procerali a bilo su
tako fajnd i hercig pa smo u patnjama i suzama jedva docekali da
se vrate :slight_smile:

da je umjesto onog stecajnog upravitelja i hrpe policije vlasnik poslao
taljancova na koljenima bi ga docekali, lizali skute i sutke odradjivali
bilo sto po bilo kojoj cijeni. Spoznaju muke i kriza bi utomili u sakralnim
objektima ili konobama

MIDDLE ISLAND (WABC) — Authorities are investigating the death of an emotionally-disturbed man who died after police shocked him with a taser at a group home on Long Island late Wednesday.

Officers were called to Maryhaven Center of Hope, located at 222 Currans Road in Middle Island, around 9 p.m. after a resident became uncontrollable and violent.

Maryhaven employees requested the resident, 29-year-old Dainell Simmons, be transported to Stony Brook University Hospital for a psychiatric emergency.

Simmons reportedly fought with the officers, who made the decision to use the taser and pepper spray on him.

During the struggle, Simmons became unresponsive. He was transported to John T. Mather Memorial Hospital in Port Jefferson, where he died.

Lieutenant Jack Fitzpatrick told reporters Thursday that Simmons was acting “violent and uncontrollably” and that the decision to use a Taser appeared appropriate under the circumstances.

Multiple police officers were treated and released from various hospitals for injuries sustained during the struggle.

Simmons, who was 5’10″ and 240 pounds, was taken to the Suffolk County Medical Examiner’s office, where an autopsy will be performed.

Homicide investigators were at the scene for more than six hours trying to get information on what happened, and nearby streets were closed off during the investigation.

This is the first incident reported at the group home, and neighbors say they’ve never seen police called there before.
(Copyright ©2013 WABC-TV/DT. All Rights Reserved.)
Man dies after being tasered by police at Middle Island group home | 7online.com
Filed in: NATIONAL

PEN: Pjesnik Maćešić žrtva je policijske brutalnosti | tportal.hr

"Na vađenju krvi i izmjereno mu 2,9 promila"
Toga tu nema

[quote=“Gigolo”]PEN: Pjesnik Maćešić žrtva je policijske brutalnosti | tportal.hr[/quote]Isti portal, pola sata kasnije:

Pjesnik Mačešić nije žrtva policijske brutalnosti, bio je pijan i vulgaran | tportal.hr

Pa nije pijanstvo razlog da se čovik tuče.

" Dvojica policajaca, dodao je, u postaji su ga vrijeđali i tukli.

Također je rekao da će nakon provedenih liječničkih pregleda podnijeti prijavu."

Ovo piše da je njegova izjava.