Hrvatska policija 🚓

Apsolutno tako. Batine dobiju samo oni izrazito bahati, bezobrazni i agresivni. Radio sam u policiji 15 godina, od toga većinu radbog vijeka proveo u Specijalnoj policiji i govorim iz iskustva. Oni koji dobiju batine uvijek će reći da nisu ništa krivi i da policija mlati sve po redu

1 Like

Slažem se s Mladenom, :blush:

a vidite; nema zafrkancije! :smile: :o:

1 Like

Previše je bahatih likova…treba to šamarat’ … Ajde ti u Americi reci nešto policajcu il ga napadni, ima da te nema, možeš samo metak popit’ a ako si niger nesmješ ga ni krivo pogledat…

1 Like

Cekaj malo, pa di vi zivite? Pa mi placamo te budale. Jebote, u jebenoj Rusiji na svjetskom prvenstvu nisu privodili ljude zbog zapaljenih bengalki u gradu nego je specijalac u punoj spremi zamolio da se bengalke spuste pa pod. Kod nas bi dobio pendrekom po ledima pa bi onda pitali kaj je bilo. Ponasaju se ko milicija.
Npr. prije 10-15 godina murjak u Bjelovaru je pljusnuo klinca koji je pao na pod, udario glavom u rinzol i ostao na mjestu mrtav. Pogodite tko je odgovarao za to.

3 Likeova

U svakom žitu ima kukolja, a u policiji se eventualno, samo ako ćeš jako dobro tražiti, može pronaći normalna i fer osoba.

Nisam jednom dobio pendrekom i/ili suzavcem bezveze pa bivši i sadađnji policajci, kao i oni naivni građani, nemojte trkeljati. Ne stoji ona da ako nisi kriv nemaš se razloga bojati. U Hrvatskoj to jednostavno ne stoji!
Ima normalnih u policiji, ali ima i previše idiota u toj istoj policiji pa se generalno ne može reći da je naša policija ok jer nije Ako to normalnim policajcima smeta onda neka se potrude izbaciti idiote iz svojih redova. Otvorilo bi se tisuće radnih mjesta.

Samo par blažih situacija…

Pijem pivo iz limenke s frendom u parku oko 9pm, najnormalnije pričamo bez ikakve galame, dođe policija i izbije nam obojici limenke iz ruku pendrecima, ošine par puta pendrekom po nama i otjera nas od tamo.

Sjedi nas nekoliko u parku, pričamo bez ikakve galame, dođu sa par autiju i postroje nas, i moramo stajati u vrsti sat vremena bez da se itko mrdne.

Parkiram pred zgradom i izađem s curom iz auta. Mirno i u tišini. Pored nas stane civilni auto i izađu 3 policajca u civilu. Traže dokumente, normalno ih damo i pitam u čemu je problem. Dobijem protupitanje jel sam ja to neki pametan? Odmah me nabiju na haubu i silom pretresaju, a njenu torbicu okrenu naopačke i sve joj izbace na pod, ne izvade nego istresu. Pitam jel bi bili takvi frajeri bez znače pa me jedan lupi. Drže me tako neko vrijeme i onda se samo pokupe i odu. Mi naravno ni krivi ni dužni.

Stojim na ulazu na stadion i bila je gužva. Netko je valjda 50 metara od mene pokušao na silu ući, ali oni su zbog jedne budale zašpricali suzavcem parsto ljudi. Mene je ono njihovo ■■■■■ od spreja koje baca puno u dalj pogodilo ravno u oko. Mislio sam da ću oslijepit, a naravno niti kriv niti dužan. Kasnije sam ušao i cijelo prvo poluvrijeme proveo u WC-u stadiona i vodom zalijevao oko.

Idem na neku skroz nebitnu utakmicu sa 2 prijatelja. Prolazimo pored grupice policajaca u krugu stadiona i u tom trenu pričamo o nečemu bezveznom iz kvarta jer je bila nebitna tekma i išli smo samo malo pogledat Dinamo. Znači bez navijanja, galame, skandiranja itd u hodu, najnormalnija priča nevezana za tekmu. Jedan iz te grupice pilji u nas i počne pjevat “Tuče vas policija ko šugave pse”, a drugi se smješkaju.

U Puli na gostovanju me kod pretresa jače primi za jaja i ja ga pitam jel peder, bio je policajac a ne redar, i on me gurne sastrane, pa u maricu, pa u pritvor i puste me tek kasno navečer. Na drugom kraju Hrvatske, pa se snalazi jer su ti uzeli mobitel pa nisi mogao javit ekipi gdje si i do kad da te čekaju.

Jednom sam imao problem da mi je nešto ukradeno u kafiću, i odlučim pozvat policiju umjesto da sam idem radit reda, a oni mene odvedu. U stanici mi nedaju niti cigaretu zapalit ispred ulaza. Ja se dignem i kažem da nisam uhapšen nego oštećen i da idem zapalit, a jedan policijac mi se unese u facu i počne prijetit. Šta sam napravio? Pozvao sam policiju :slight_smile: Nisu mi uzeli mobitel i pred njima sam nazvao 192 i rekao da sam u toj i toj postaji i da me maltetiraju bez razloga. Pustili su me momentalno, a drugi dan su mi došli doma da dam izjavu. Probudli su me pa sam rekao da ću navečer doći u stanicu. Kad sam odlazio su me pitali da li trebam prijevoz do doma. To je bilo jer sam ih prijavio i preko maila, inače ne bi bilo nikakve pristojnosti sa njihove strane.

To su samo neke sitnice, pretežno starije ali koje ne zaboravljam. Bilo ih je još puno, a znam i za hrpu drugih primjera. Bilo je i slučajeva kada sam bio kriv pa sam u stanici maltretiran na razne načine, uključujući i udaranje drvom. Kad si kriv postoji kazna određena zakonom. Nigdje ne piše da te policija još smije za kaznu maltretirat, mlatit itd.

Dobio sam hrpu kazni za vrijeđanje policije od kojih većina nije bila nikakvo vrijeđanje. Nekada sam pitao samo “čemu sad to”, nekada sam pitao “jel bi bili tako hrabri i bahati bez značke” i sl., a njima je to bilo vrijeđanje za što je kazna 50 DEM-a. Da, 50 njemačkih maraka i to stoji i danas u zakonu. To je ta država koja niti 20 godina nakon marke nije u stanju ažurirati zakon. Kada sam ih malo konkretnije “vrijeđao” onda sam uz kaznuo od 50 DEMa dobio još dodatnu demonstraciju moći.

Svi su vidjeli kako je u Osijeku terorizirana starica koja je prešla zebru na crveno. Nedavno u Zadru priveli nekog dečka koji radi u fast foodu jer je rekao da će pokazat osobnu kad napravi sendvić do kraja. Sad u Rijeci prebili nekog da su ga skoro ubili. Može se nabrajati u nedogled samo ono što su mediji popratili, a to nije niti 1% onog što rade.

Policija je bahata i svakodnevno prekoračuje ovlasti. To je činjenica. I ne, ne moraju biti takvi. Ako si bahat prema njima može ti dati kaznu za vrijeđanje, ako si još nešto napravio može te privesti, ali te ne smije maltretirati niti mlatiti. Drugo je kad netko njih napadne, ali to je jako rijetko i velikoj većini slučajeva su oni ti koji napadaju.

Čast izuzecima, ali hrvatska policija je samo još jedna u nizu sramota države.

EDIT: Znam da je naša policija toliko revna da čak reagira i na komentare na internetu, pa makar radi toga propustili djelovati tamo gdje su stvarno potrebni.
Zato s veseljem objavljujem da ću se rado suočiti na sudu sa svakim tko možda bude toliko “pametan” da mi pokuša ograničiti pravo koje mi jamči Ustav RH u čl. 38., a koji kaže “Jamči se sloboda i izražavanja misli”, a to je sve što sam “zgriješio” u ovom postu. Ako bi se prije suočili u stanici onda ću na sudu ja biti u svojstvu tužitelja. Kazneni zakon propisuje kaznu do godinu dana zatvora za ukraćivanje ovog prava. Čisto da se zna :wink:

Svatko bi trebao malo proučiti zakone i tužiti policiju za svako kršenje zakona ili prekoračenje ovlasti, pa kad njihovi načelnici dođu pod pritisak možda se malo i popravi situacija.

2 Likeova

@NeedHelp “Pa mi placamo te budale.” i onda kažeš problemi s policijom. Već u ovoj tvojoj izjavi ima dovoljno elemenata za pokretanje prekršajne prijave po službenoj dužnosti. Također, kolega @mitok, kad čitam ovaj tvoj komentar dođe mi da se zapitam radi li policija uopće nešto drugo osim što na dnevnoj bazi tebe maltretira, i to još nedužnog svaki puta. Stvarno ih sram bilo. Ti kako si krenuo, za još kojih desetak godina ćeš imati na tisuće ‘bliskih’ susreta s policijom - sve tako nedužan.

1 Like

I ja se pitam jel rade što drugo :wink:

Nabrojao sam samo dijelić situacija u kojima sam bio maltretiran ni kriv ni dužan. Da sam nabrajao dalje, i da sam još uključio slučajeve za koje osobno znam i gdje su ljudi također bili nedužni, bilo bi materijala za knjigu.
Ne znam kakve bi logike bilo u tome da ovdje na forumu webmajstora lažno tvrdim da sam bio nedužan. Meni nikakve, a da li mi ti vjeruješ je tvoja stvar.

Napisao sam da je bilo i slučajeva u kojima nisam bio nedužan. U nekima od tih slučajeva je bilo sve po propisima i kažnjen sam po zakonu, a u nekima je policija debelo prekoračila ovlasti bez obzira što sam ja bio kriv za nešto.

S godinama sam se uozbiljio, ali ne sumnjam da ću imati još “bliskih susreta” kada ću biti skroz nedužan i da će dobar dio njih biti neugodan.

Ne kažem da nisam imao situacija u kojima je policija bila skroz korektna, ali bilo je i puno slučajeva kada nije.

Ovo si napisao na komentar od @NeedHelp
Hoćeš mi molim te objasnit na temelju čega?
Zar policija ne bi trebala poznavati zakone?

@NeedHelp misli da su policajci budale (ili je tako samo ispalo na temelju tog citiranog dijela posta). Uopće nije bitno da li je to istina ili ne, bitno je da ima pravo na svoje mišljenje i izražavanje mišljenja (čl. 38 Ustava RH). Kazneni zakon čl. 127. ako se ne varam, određuje kaznu zakona do 1 godine svakom tko drugome uskrati pravo izražavanja mišljenja. To što se to najčešće ne provodi je samo ogledalo pravosuđa i države.

Druga stvar, kao bivši policajac bi trebao dobro znati zakone jer u suprotnom dolaziš u situaciju da tlačiš nekog bezveze. Ako se ne varam, čl. 24. Prekršajnog zakona poznaje beznačajan prekršaj, a ovo od @NeedHelp sigurno spada pod to.

Taj čl. 24. (mislim da je taj) kaže da NEMA prekršaja (nebitno što postoje bitna obilježja prekršaja). To znači da nitko NE MOŽE biti kažnjen za beznačajan prekršaj, a ne da sud može odlučiti da li će nekoga tko je počinio beznačajan prekršaj poštediti ili neće.

2 Likeova

Za vrijeđanje službene osobe MUP-a i to još javno zspriječena je propisana kazna, no ti se ionako prkazuješ kao vrstan poznavatelj Ustava RH i ZKP-a tako da neću dalje :slight_smile: Također, umjesto da budeš ‘prgav’, smo budi normalan. Ukoliko i dobiješ upozorenje, poslušaj i nitko neće provoditi represiju prema tebi. Ovo sve što si napisao u prethodnim komentarima vrijeđa inteligenciju svakog forumaša ovdje i zapravo je smiješno koliko si ti uporan u nastojanju da sebe prikažeš kao mučenika.

Osobno san nazočija sa svojih 10 godina privođenju mog rođAka sputanih ruku i nogu . 3 milicionera, 3 pištolja i jedna strojnica. A jedini grih mu je bija šta se pridružija Hrvatskom SDržavotvornom Pokretu. 2 dugogodišnje robije u Turopolju i čitav niz kraćih, Premlaćivan i mučen!!! To van je narodna milicija!!

Evo citat iz teksta:

“Prema informacijama iz policije, obračun je krenuo jer se muškarac oglušio na njihove naredbe, pa su ga svladali silom. Ipak, iz policije su također potvrdili i kako se istražuje je li upotrijebljena sila bila primjerena.”

Što tu imaš utvrđivat? Imaš osobu koja je skoro ubijena i imaš svjedoke. 5 minuta posla da se sve rasvijetli. Možda postoje i snimke sa kamera iz okolice.

Možda je on pitao zašto treba preparkirat auto, a na to pitanje najrealniji odgovor koji ćeš dobiti od policije je “nešto ti nije jasno’”, “hoćeš da ti ja objasnim zašto?” ili “zato jer sam ja tako rekao”.
Ako na to pokažeš da nisi fasciniran, lako je moguće privođenje. Policija je istrenirana da hvata ruku i zavrće je, pa licem prema podu i koljeno na leđa. Još ako te drže trojica niti da si Rambo ne možeš pružati otpor.

Ne znam što je bilo i zato ne sporim da je možda, ali samo možda, bilo razloga za privođenje. Ali premlaćivanje!!! Dok si vezan na podu!!! Bravo za frajere i za one koji to odobravaju

2 Likeova

Hahahaa…pa ti si magnet za nevolje…:grin: Već izdaleka zračiš, širiš negativnosti prema izvršiteljima reda i mira… :sweat_smile:
Neznam, evo ja sam godinama (sada više ne) ali sila nočnih izlazaka i pijan i nadimljen ko losos, zaustavljan, legitimiran…i nikada niti jedan incident s njima…
Jedino na tekme ne idem, to me ne zanima, a zna se tko tamo ide mora biti spreman na sve… tako da
Mislim da ovdje važi, “Ljepa riječ i željezna vrata otvara”…

2 Likeova

Ja sa policijom imam dobra iskustva i to sve na kulturan pristup. Vjerujem da netko i nedužan naleti, ali to se događa uvijek u životu.

Mene rijetko kada zaustave ili rade provjeru, ali uvijek prođe bez incidenta. Kada sam kriv onda i priznam. Odmah mi pola oduzmu i ponude neku najmanju kaznu. Nekada i bez kazne. U glavnom, ako se ljudski odnosiš tako ćeš i proći. Ako si kreten ima da snosiš posljedice. Nekada manje nekada veće.

Tako ja razmišljam. Možda negdje griješim, tko će ga znati…

2 Likeova

To je druga stvar i poznato u režimu koji je bio. Sada pričamo o policiji, a ne miliciji.

1 Like

Moram opet odgovorit :smiley:

Točno. A Pravilnikom o policijskom postupanju je određeno što smiju. Ako si vrijeđao službenu osobu možeš/trebaš dobiti novčanu kaznu, a samo u nekim slučajevima biti i priveden. I to je to. Nikakvo iživljavanje nije dozvoljeno, ali često dolazi i do toga.

Samo znam čitat i povremeno koristim to znanje da škicnem zakone. Preporučam svima! :wink:

Slažem se, ali postoji problem. Nisam ničiji rob i znam što policija smije, a što ne smije. Znam i što građanin smije, a što ne smije. Ako prekršiš zakon u redu je da budeš kažnjen, u skladu sa zakonom i ovlastima policije. Sve preko toga nije u redu, a redovno se dešava i ja govorim o tome.

Moju inteligenciju vrijeđa kad me netko uvjerava u suprotno od onog što sam osobno doživio više puta.
Stvarno me nije briga da li netko sumnja u to da sam bio nevin u situacijama koje sam spomenuo.

2 Likeova

U biti tu je policija ispala krajnje neprofesionalna i nemoćna u sprječavanju i eskalaciji čitave situacije. Tko zna, možda je lik neki UFC, ali ako nije, dvojica kolega ga MORAJU sputati u roku od 10sec od početka akcije, bez da izazovu bilo kakve teže ozlijede.

2 Likeova

Isijavam odbojnost prema svemu što je represivno prema meni :smiley: Ne volim biti potlačen ikome. Naravno da ne mislim da mogu raditi što poželim i da ne trebam odgovarati, ali danas više niti ne radim gluposti, ali niti nedam da me netko maltretira. Isto tako imam stav o većini stvari, kakav god on bio, i ne ustručavam se reći što mislim. :wink: Ali mislim da ću se malo po malo počet povlačit s foruma jer je stalno trkeljanje po forumu gubljenje vremena, a onda još dobiješ i osude kad izraziš svoje mišljenje koje nije u skladu sa mentalnim sklopom primjerenim prosječnom robu i kad se ne bojiš javno napisati takvo mišljenje :slight_smile:

Samo kažem da ima puno idiota u policiji. Stojim iza toga pa makar morao nekome crtati što kaže čl. 38. Ustava RH i što to znači :smiley: To ne znači da su svi do jednog idioti i da su sva iskustva sa njima negativna. Susretao sam se i sa skroz korektnim policajcima, nekad čak i simpatičnim :slight_smile: Oni rade svoj posao i ja nemam zamjerki sve dok ga rade u skladu sa zakonima, propisima i svojim pravilnikom. Mogu mi smetat neki zakoni, ali ne i rad policije dok je u skladu sa zakonima i propisima i mislim da je to najnormalnije razmišljanje.

2 Likeova

Pa cisti primjer je moj susjed koji je psihicki nestabilna osoba i policija a i centar za socijalnu skrb mu nista nemogu.

Ja sam trazio cak i sva ziva prava jer uznemirava pola zgrade i nitko mu nista nemoze.

Lijepa nasa

Nevezano uz ovo ali apsurdno totalno.

ne dirajte policiju, zamislite šta bi bilo da ih nema

Ma bravo. Ne dirajte premiera, zamislite što bi bilo da Hrvatska nema premiera. Ne dirajte predsjednika HNS-a, zamislite što bi bilo da HNS nema predsjednika. Ne dirajte upravu Uljanika, zamislite što bi bilo da Uljanik nema upravu. Ne dirajte golmana Liverpoola, zamislite što bi bilo da Liverpool nema golmana. To je isto.

Policija kao državni organ je naravno potrebna, ali to ne znači da je potrebno da u toj policiji bude hrpa idiota koji prekoračuju ovlasti. Nisu svi takvi, ali ih ima previše koji jesu, i premalo ljudi koji znaju svoja prava i što policija smije, a što ne.

5 Likeova