Hrvatska policija 🚓

Da, ali imas jako veliki zajeb, a to je neka ti pokaze znacku sto ti znas jeli prava, a ako ti njemu das osobnu on je lako moze provjeriti jeli prava. Zazovi 112 pa ces zavrsiti kao covjek gore. Ista stvar je i sa politicarima, oni urade nesto krivo i jbga to je njegov posao, a ljudi glasaju za hdz,sdp itd i stavljaju svoje ljude. Ne mozes ih optuzivati za nesto kada su radili svoj posao makar bila i greska. Dode ti konobar sa otvorenom bocom coca cole znaci maknuo samo cep i ti kazes nisi narucio coca colu nego pepsi, tako da nece ni politicar ni konobar odgovarati za greske.

Nema prave vladavine, mnogi kake protiv komunizma kako je los itd, a isti ti govore kako je tada bio bolji zivot nego sada, imas demokraciju i kakva je to demokracija kada izabranog covjeka ne mozes maknuti s toga mjesta. Komunizam vladavina 1 covjeka, demokracija vladavina nekoliko ljudi, a sve ista stvar.

Evo ti sto treba za upis za policajca, ovo zadnje sve govori http://prntscr.com/n2lz0p

A taj isti narod bira te iste politicare. PARADOX!

@aaaaaa21
Slazem se s time, i da trebalo bi pokazat znacku i provjeriti dali je policija. Ali kad to radi mamlaz koji je jurcao autocestom prije nego mu pokaze znacku mu je trebao opalit samar, nakon tog samara mozda mu nebi trebao pokazat dali su pravi policajci.

No on je uzeo malo ljduskije rjesenje pa mu stavio lisice i odveo ga u policijsku postaju, vjerujem da je odna skuzio taj da je to prava policija.

No nedavno sma cuo slicnu pricu gdje je zenu zaustavila carina, imala je strane registracije i solila joj pamet i lupila kaznu. Ja sam rekao da nek provjeri jel to po zakonu jer neznam, prica mi sumnjiva.

EDIT:
USA kada se pravis budala i sumnjas dali je to prava policija te ne odvezu na policijsku postaju nego na groblje…

Zato jer je sve povezano u americi, sudac je u startu na strani policije, isto kad je vojska u pitanju, svi podrzavaju vojsku, a preko 90% stanovnista ne zna ni s kim su u ratu ni gdje se ta zemlja na karti nalazi. Idi na vojni sud jer ti je narednik rekao da moras nesto uraditi, a ti mrtav to je nemoguce ispast ces pickica jos ce te izbacit iz vojske.

Idi zvat policiju kada je npr obiteljsko nasilje muz-zena, bez obzira tko je koga prebio oba dvoje ce privest i opalit kaznu. Zovi policiju kada covjek povise tebe u stanu pusta glasno muziku, nece mu opalit kaznu, neka opet pusti muziku i namjerno ce gledati kroz prozor kada ce doci policija i ugasiti prije ulaza u zgradu i nece mu nista biti, nece mu opalit kaznu zbog remecenja javnog reda i mira jer nisu imali prijavu od drugih ljudi u zgradi, a ostali ljudi u zgradi se ne zele svadati sa susjedom. Znam da tu nije policija kriva nego glupi zakoni, ali sto ces… umjesto da setaju ulicama rano ujutro subotom i nedjeljom nema ih za vidit, a uhvatili bi hrpu ljudi za remecenja javnog reda i mira. Nedao bog da ti susjed remeti javni red i mir iza 22 sata, a branitelj je, ne bi mu premijer mogao nista, a kamoli policija odmah bi podigao sator ispred zgrade pio pive i jeo janjetinu dok bi mediji napuhivali pricu o mucenju branitelja u zgradi.

Jeli moze policija bolje raditi posao? Moze, ali je ista stvar kao sa vladom ne rade apsolutno nista po tome pitanju pogotovo kada politika bira ministra policije i nacelnike i tu mislim na stranacku kartu. Kako npr mogu ja koji nisam u stranci i da zavrsim policijsku akademiju jednoga dana biti nacelnik policije? Nikako jer ce doci sin nekog tamo i unaprijedit ga zbog nicega. Koliko imamo generala ne bi imali 100 ljudi na svakog generala, admiral, a 2 broda u floti, ako se to moze nazvati flotom imaju pokvarene motore, i nemaju municiju, zrakoplovstvo, general, a avioni u tolikom losem stanju da bi ih sve mogao poskidati messerschmitt. Cijela drzava u rasulu, sto automatski znaci i policija.

Mogao bi jos pisati o ostalim javnim sluzbama s kojim sam pokusao nesto prijaviti, pa su se samo ogradivali nije to nas posao i onda se zapitaj zasto ljudi odlaze i za koji qurac mi placamo porez.

Ali to ne odgovara na pitanje…kako znati što se točno tamo desilo?
Koliko je koji klinac bahat dok proziva policajca koji ga legitimira itd…itd.

Ja osobno imam skoro sva odlična iskustva pri susretu sa policijom. Doduše, bilo je par onih kada su se ponašali odvratno iako sam ja bio max pristojan i nisam se dao isprovocirati…

Ali kada iskoči ovako neki slučaj, ne zna se tko je bio odvratan u ponašanju prilikom tog susreta…i tko je koga nastojao isprovocirati. I onda je puno tu pokravernog telefona od prave istine do konačne medijske objave…

Rješenje problema će naravno biti kamere po svuda koje nas non stop gledaju…znači obvezne kamere u kapama policajaca itd. (Jednog dana u glavama svakoga)

I ja nemam ništa protiv toga…ali građani su ionako već u paranoji od masonske kontrole raznih elita… i neće razumjeti da i takvi tehnološki napretci će tu biti radi njih i radi poboljšanja organizacije sustava…a ne zato jer postoji svejtska elita koja želi kontrolu i vladat svjetom.

Mi smo ti koji vladamo svjetom. Mi.
Rekao bih da oko na vrhu piramide predstavlja istovremeno i dno piramide…jer je to jedna cirkularna povezanost. Krug.

1 Like

Kako bilo da bilo ja virujen samo

http://zivi-zid.atwebpages.com/

Ovo bi bilo jako dobro.

Ovo se nadam da pričaš za sebe i da si spreman biti dobrovoljac, jer u moju glavu kameru mogu ugradit samo ako mi prvo skinu glavu s ramena.

Nekad je paranoja opravdana, nekad bezrazložna, ali u ovom konkretnom slučaju se nema što razumjeti. Ugrađivat strana tijela ljudima u glavu radi poboljšanja sustava??? Nadam se da se samo grubo šališ :wink:

Djeluješ puno pametniji pa ću ovo uzet kao da sam pogrešno shvatio ili da si napisao greškom :slight_smile: Možda si zapravo htio napisat da smo mi ti koji bi MOGLI vladat svijetom, uz uvjet da si izbijemo iz glave robovski mentalitet, nikako da si još ubacujemo razne kamere, čipove i slične pizdarije u glavu.

A što se tiče policije, ima časnih i uzornih policijaca, ali moje osobno iskustvo je da su takvi u velikoj manjini. Zadnje iskustvo prije koji tjedan, prijatelj i ja hodamo oko 9pm po jednom poznatijem trgu u Zg. Na nas skoro pa naleti policijski kombi (na dijelu za pješake) i iz njega iskoči 5 specijalaca. Okruže nas po PS-u što je nelagodno, ali razumijem da tako moraju jer ne znaju kako će reagirat taj netko protiv koga “postupaju”. Znači i ispred tebe su i iza tebe. Traže osobne i jedan krene provjeravat, a drugi nas pretražuju detaljno da detaljnije nije moglo. Jednom sam završio u stanici samo i jedino zato što sam taj put na isto pretjerano detaljan pretres pitao “gospodina” jel peder. Ovaj put mi se nije išlo u stanicu, a znao sam da tamo vodi negodovanje, pa sam preskočio to pitanje. Izvrnuli nam džepove, skinuli jakne i izvrnuli ih, prekopali pederušu tako da su je istresli itd. I prijatelj i ja jako dobro znamo što smiju, a što ne smiju, ali nismo komentirali jer se vidjelo da samo čekaju povod za zavrtanje ruke i maltretiranje u stanici. Na kraju samo pitam čemu sve to i kaže mi jedan bahato da to nije moja briga, vrate se u kombi i odu. Nas prolaznici gledaju kao neke kriminalce, a sve je bilo potpuno neopravdano i bez razloga. Ajde vi dobrice koji vidite policiju samo preko pc monitora tražite u takvoj situaciji broj značke, recite da nema pravo istresti pederušu bez naloga itd. Ovo je jedno od najblažih iskustava koja sam imao u kojima se nisu ponjeli korektno i čak niti u skladu sa zakonom. Jednom su me bez razloga priveli (osim ako je razlog što se nedam zajebavat i znam svoja prava), ali su mi zaboravili uzeti mobitel pa sam iz policijske stanice pozvao 112 i rekao da sam otet i da me njihovi kolege maltretiraju bez razloga. Pušten sam nakon 5 minuta, ali nisam odvežen tamo odakle su me pokupili iako su to bili dužni napraviti.

Glupo bi bilo raspravljat da li je policija potrebna i kako bi bilo bez njih, ali da im se treba tolerirat bahato ponašanje kada nema razloga ne treba! Svaka čast onim policajcima koji pošteno i kulturno rade svoj posao u skladu sa ovlastima, ali nažalost takvi su u manjini i ostatak njihovih kolega koji si previše uzimaju za pravo nije ništa bolji od onih protiv kojih “postpupaju”, a često su i gori od njih.

2 Likeova

A gle, 9pm, ZG trg, imate pederuse, i aj bi vas pretreso, haha

:wink:

Zato sam i napisao da je bilo 9pm da ne ispadne da je bilo 3am mada niti to ne bi bilo opravdanje. Ne bih im zamjerio da su kulturno došli do nas, a ne izletili kao divlji psi, i da su imali malo manje bahat stav. Naravno, očekujem i da pita jel mu želim pokazat što mi je u pederuši umjesto da je samo uzme i izvrne, .

Isto tako kad me zaustavi u autu ne želim da mi ruje po pretincu i gepeku nego da pristojno pita da otvorim i sam pokažem što je unutra jer znam da nema nalog za pretres i da mi nema pravo rovat po autu. Ta moja očekivanja su samo očekivanje poštivanja zakona, ni manje ni više :slight_smile: Ne očekujem niti kaznu za vrijeđanje službene osobe i noćenje u pritvoru radi pitanja zašto me maltretira bez razloga, a i to je nešto što mi se između ostalog dogodilo. Kad sam bio nešto kriv i kad su se oni ponjeli u skladu sa zakonom i ovlastima nisam se nikad bunio, ali generalno jako često pretjeruju i nekome to može biti ok, ali meni nikako nije. Pa nismo robovi

1 Like

Pa nije da te policija svaki dna zaustavi. Sto gubis ako ga postujes? Iako on tebe ne postuje, zasto se spustati na nejgov nivo, ipak je on zakon i makar on kao predstavnik tog zakona bio u krivo lakse je da ga postujes pa zaobidjes sve probleme koji se onda provlace po novinama.

Ajmo bit iskreni ja vjerujem da ima vise budala koje se rade pametne na ovaj ili onaj nacin nego losih policajaca…

Davore, meni jako bliska osoba koja nema veze s nijednom strankom u zivotu se uclanila u zivi zid i ta osoba je bila 14ta za dobit mjesto u gradskom vijecu. Ne govorim ovo samo za zivi zid nego za sve stranke i na kraju takvi ludaci na kraju i dobiju mjesto u gradskom vijecu i kasnije posao snova.

Više nisam klinac pa se trudim razmišljat na takav način :slight_smile: Policiju kao nekoga tko provodi zakon se treba poštivati, bez daljnjega. Ali to ne znači da im se treba pokoravati i kada nisu u pravu.

Ne slažem se, barem ne ako ćemo gledati postotak :wink:

Ja imam iznimno negativna iskustva i zato imam mišljenje kakvo imam. Pod ta iskustva brojim samo one situacije u kojima su oni prekrdašili, a ne ja. Nekada imaju i premale ovlasti s obzirom na ono s čime se susreću, ali generalno prekoračuju ovlasti najčešće kad ne treba. To je moje iskustvo, ali i iskustvo većine koje poznajem.

Mislim da sam dosta komentirao jer polako ulazim u opasnost da moram gubiti vrijeme opravdavajući se člankom 38. Ustava RH :slight_smile:

Otet u policijskoj stanici hahahahahahahahaha, zamalo nisam pao sa stolice hahahahaahaha (zasluzuje ovaj nacin smijeha)

Nije to ništa…jednom sam telefonski prijavio krađu auta…u nastavku sam objasnio da mi zapravo nije doslovno ukraden nego da mi je onemogućen pristup i otet ključ od auta, onda sam još dodao da je policijski službenik taj koji mi je oteo ključ :smiley:
To je bila jedna baš smiješna situacija i ja sam bio kriv, a policija je tad stvarno bila ok. Osim što mi nisu imali pravo uzet ključ od auta jer sam sjedio u kafiću, a ne da sam zaustavljen u vožnji. Neću u detalje, ali tad sam bio ja kriv radi svojih gluposti, ali i policija je malo pogriješila. Na kraju sam dobio i ključ i ispriku tog policajca koji mi je uzeo ključ :slight_smile:

1 Like

Nemoj misliti da pričam o bliskom “sutra”. Ako si dopustiš razmišljati u apstrakcijama, vidjet ćeš puno dalje u budućnost… evolucija grize i nestaje iz vremena kad nije bilo čovjeka i gazit će u vrijeme kad neće bit čovjeka. Mi smo samo prolazni oblik onoga što sebe naziva “Ja” i prolazi tu promjenu.

Ljudi najčešću grešku rade kada prave distinkciju između sebe i tehnologije, koja zapravo i ne postoji.
Druga logička pogreška je: “Ljudi su živi, tehnologija nije”

Sve je u ovom svemiru živo, i znanstvenici su svjesni da ne mogu nigdje podvući liniju između živog i neživog.

E sad, ako pogledaš daleko u budućnost vidjet ćeš da mi evoluiramo u tehnološka bića. To se već zapravo dešava.

Kako ćemo se točno prilagoditi na okolinu pomoću tehnologije, to se nezna. Al s obzirom da kamere već idu posvuda, neće mi biti čudno da jednog dana postanu i sastavni dio našeg bića.

Ti sada kažeš da nebi nikada dopustio to na sebi… pa nebi ni krapinski čovjek dopustio da ga netko uslika mobitelom i dušu mu tako zarobi u staklu. To je otprilike takva analogija.
Ali zato nisu skokovi tako drastični…nije iPhone pao s neba na krapinskog čovjeka…nego se promjene dešavaju mic po mic… a također se dešavaju uvijek iz potrebe.
(I opet imaš danas mladu generaciju koja obožava smartphonove i staru koja kaže da je to zlo…)

Naravno da vrijedi i ono “dok jednom ne smrke drugom ne svane” …tako da promjene ne mogu zadovoljiti sve. Tako da uvijek ima onih koji su za i koji su protiv promjena. No kada zbrojiš sve sile, dobit ćeš rezultantnu silu i u tom smjeru rezultante sile ide promjena. Što nije uvijek uvjetovano brojnošću želji po jedinki, nego i autoritetom jedinke koju ona zaslužuje u društvu kojem pripada.
Ako bi gledali analogiju prema silama (pošto tražimo rezultantnu silu), autoritet jedinke je analogan iznosu veličine sile, dok želja jedinke je analogna smjeru te sile.

E sad, što sve čini autoritet jedinke…to je već malo dublje pitanje…

P.S. ako ti nije čudno da je ona klica života izašla iz skuhane bare u početku nastanka zemlje i napravila sve ovo što gledaš. Onda bi ti trebalo najmanje biti čudno da ćemo se još mrvicu promjeniti i spariti sa tehnologijom. A to sparenje je već čak počelo…imaš razne implatante na sve strane već danas…

Kužim što želiš reći, ali meni je ipak neprihvatljivo da mi netko ugrađuje kameru u glavu, a još neprihvatljivije da se nekim zakonom naredi ta ugradnja. Drugačije gledam na premosnice i slično, a drugačije na nešto bez čega mogu i hoću.

Privatnost ljudi je već sada pretjerano narušena. Nekima to ne smeta nekima smeta. Najgluplje odobravanje mi je ono “pa nemam što skrivat”. Nemam niti ja, ali ipak želim svoju privatnost.

Da, i ako dođe do ugradnje kamera ljudima u glavu to sigurno neće biti u idućih nekoliko godina, ali meni nije u redu da od ljudi naprave kiborge niti za 1000 godina. Čuvamo sredozemne medvjedice, čovjekolike ribice itd, a uništavamo ljude.

Pa cijeli svijet je u qurcu. Uvijek ce biti rata izmedu sigurnosti i privatnosti. U americi su davno rekli da ce postaviti kamere za slikavanje plocica na autima, pa kasnije kao s neba dosle slike i vozaca. Postavljaju se kamere na ulicama prometnim-ne prometnim, wifi svugdje, mobitel, laptop, tv, frizider, mislim da sam vidio i za frizider, vjerojatno i za masinu za robu, sve povezano, dolazi 5g sto znaci daleko bolju i vecu povezanost, auto vozi samo itd, a i neznas da te netko moze tako spijunirati…

Polako, ali sigurno ce doci za jedno 100-150 godina stabilizacija korporacija, pa ce samo jako bogate korporacije prezivit, podijelit ce se u skupine i prezivljavat kupujuci druge kompanije koje donose zaradu, dok ti samo osnivanje tvrtke nece pasti na pamet, osim ako izmislis nesto novo sa tvrtkom onda bi odmah znao da ces je prodati jer neces imati sanse sam opstati.

Ovaj svijet moze biti tako dobar za zivit da je to nevjerojatno, ali unistavamo sami sebe, jbga takvi smo. Uvijek sam imao neki san, ideju nazovite to kako hocete gdje su sve zemlje povezane, nema granica, skupa vladaju, hoces otici iz pakistana u ameriku zivit, samo idi, uzmi stan i radi tamo bez da te itko zahebava, hrana i pice sve besplatno, da sada svaki dio hrane koji bacis u smece i svu vodu koju bezveze ostavljas otvorenom mozes dati nekome kome treba nebi bilo gladi ni zedi, ali opet jbga.

Prije razvitka tolike tehnologije mogao si otici na rijeku napit se vode, ajde sada otidi. Prvo oneciscenost, drugo privest ce te policija zbog pitaj boga cega, ili ne smijes biti tu ili si pod sumnjom da ces nesto uraditi itd. Voda koja je besplatna, ona se naplacuje… ajde u gradu ispred kuce napravi bunar, prvo sto ne smijes, drugo sto tu vodu trebas odnekle donijeti koju ces naravno platiti i ne samo vodu nego i prijevoz.

Imas hotel blizu necega vrlo atraktivnog turistima trebas placati gradu POGLED ! ALO! Gdje je jos ono za apple bilo da iako ugasis gps da i dalje salje informacije appleu. Neka tvrtka povrijedi privatnost 100 000 ljudi, drzava tuzi tu tvrtku, plati masnu lovu i kome ide ta lova? Pa ne ide 100 000 ljudi nego drzavi.

Svijet je po treci put u qurcu, 2 nacina vidim:

  1. Biti jadan i jako strpljiv i nadat se da ce s vremenom politicari biti pametniji i bolji.
  2. Detonirati sve atomske, ne moraju ih ni ispaliti samo detonirati.

Svaki zakon je dvosmislen i krizaju se jedan s drugim da na sudu pobjeduje onaj koji ima bolju pricu. Odgovori sa DA ili NE, ali NEMA ALI! Ako zastupas samoga sebe nemas pravo na zalbu nego moras platiti odvjetnika, sto ima jos… dobijes papir i pisu kao da su bogovi u pm, toliko lijepo pisu da moras platiti odvjetnika samo da ti procita sto pise na komadu papira, neki akademski rijecnici sada sam se sjetio knjiga iz srednje i faxa… koji debili majko mila ne mozes zapamtiti 1 stranicu da ucis 24 sata nego iz te stranice moras sam vaditi sto je autor s time zelio reci.

Opet prije tehnologija si prije mogao opljackati banku i biti miran cijeli zivot osim ako te uhvate, danas? Samo sto nemaju one zeljezne kaveze povise saltera kao na divljem zapadu, ne znam sto to stite, ionako danas banke same printaju lovu, dobro sada lazem, rade puno teske poslove koje ukljucuju utipkat iznos i kliknut enter i voila! Stvorena lova iz doslovno nicega, iz zraka? Kredit? Hoces milijardu? Nema problema.

Nadam se da nece doci do broja 2, nego da ce se otkriti jako veliki komet i da znamo da imamo jos 10 godina zivota i svasta radit ljudima tih 10 godina koji su nas cijeli zivot hebali. Laku noc.

Hebiga, ti iz ovog vremena sudiš o nečemu što će biti nakon ovog vremena. Slično kao da su majmuni raspravljali o korisnosti mobitela jednog dana…a nisu ni mogli vidjeti toliko daleko u budućnost.

Mi sada smo za one u koje ćemo jednog dana evoluirati…ko majmuni sada za nas. Tako nešto. I ne možeš onda suditi po sebi…jer ti nemaš gotovo nikakve veze sa tehnološkim bićima i njihovim potrebama, kakvi ćemo jednog dana biti.

Nije zakon nametnut, nego je svojevoljno prihvaćen. Recimo, ti misliš da ti je nametnuto da moraš imati osobnu, ali ti svojim odabirom da živiš u modernom društvu si prihvatio pravila koja su postavljena od tog modernog društva. A nitko ti ne brani da istupiš iz toga modernog društva, neistražene Amazone hvala Bogu ima…živi tamo pod svojim uvjetima. Budi slobodan i sretan.

Problem je što ljudi kritiziraju “mane” modernog društva, a ne vide dobrobiti koje im ono donosi. Jebiga, da bi se ostvarile te dobrobiti, morali smo kao društvo prihvatiti neke kompormise. A to su osobne i sva ostala pravila (i sra-nja) koji nas organiziraju…i omogućila nam da ostvarimo to što smo ostvarili kao moderno društvo. Ne ide jedno bez drugog…nebi bilo ovako kako je da nema ustroja i reda.
Ne kažem da nije moglo biti bolje…(i da neće biti bolje)…ali i trenutno je odlično uspoređujući sa svim nedaćama koje smo kao društvo morali preživjeti da bi stigli ovdje.

Kada kažete da je svijet odvratan, ja zaista ne znam u kojem smjeru gledate. Predivan je!

Da li ti je uredu što je evolucija iz prvih klica života iz vruće bare napravila čovjeka?
Ako ti je to uredu, zašto misliš da je ovo sada savršen i konačan oblik i da tu sada baš treba stati?

Na 100 novih policajaca dolazi 1 pekara puna krafni.

Planira se upis 750 polaznika/polaznica u program koji će započeti 9. rujna, a polaznice/polaznici će se po završetku ovog programa primati u radni odnos u Ministarstvo unutarnjih poslova (policijske uprave odnosno ostale ustrojstvene jedinice Ravnateljstva policije), sukladno potrebama službe.

Natjecati se mogu državljani i državljanke Republike Hrvatske pod uvjetom da:

  •      imaju završenu srednju školu u četverogodišnjem trajanju,
    
  •      nemaju navršenih 28 godina na dan 9. rujna 2019. godine,
    
  •      imaju posebnu psihičku i tjelesnu zdravstvenu sposobnost,
    
  •      imaju propisanu razinu tjelesne motoričke sposobnosti,
    
  •      su osobno dostojni za obavljanje policijske službe,
    
  •      nisu članovi političke stranke.
    

Prijave za natječaj s potrebnom dokumentacijom podnose se na adresu: Ministarstvo unutarnjih poslova, Uprava za pravne poslove i ljudske potencijale, Zagreb, Ulica grada Vukovara 33, s naznakom za natječaj.

Rok za podnošenje prijave je od 1.3.2019. do 31.7.2019.

Da, i onda te stave u interventnu pa moras raditi sa pijancima, ciganima i ostalim koji rade sranja. A placa minimalac 4000 Kuna ili mozda i manje.

Pa sad povezi ovu gore recenicu sa ovim koji je dobio lisice, ja bi samo rekao da je dobro prosao.

Da svaki dan moram raditi s problematicnim ljudima vjerujem da bi i ja gazio granicu onog sto je dopusteno i sto nije…

Samo neka rade. Pravom čovjeku policija ne smeta.

1 Like