Hrvatska policija 🚓

I onda je policija gruba. Ove je isto trebalo na zemlju i noga na glavu…

1 Like


I meni su ove sasvim u redu. :+1: :smile: :o:

Koliko sam cuo, pocetna placa policajca je 3500 kn netto, kad kvalitetni majstori mogu zaradjivati 7 k netto nadalje , zasto ici raditi u drzavnu sluzbu?

Ako se dobije lokacija van mjesta prebivalista i ako treba unajmiti stan, kao podstanar sa tom placom se ne moze prezivjeti, a kamoli zivjeti.

A da li bi mogli podignuti place policajcima barem 1500 kn netto svima?

Naravno da bi mogli, ako imamo 20500 policajaca, neka bi povecanje bilo brutto i 2500 kn, to je oko 610-620 milijuna kn god.

Koliko love su progutala razlicita brodogradilista, razlicite afere?

Gledam saborsku sjednicu kad je na rasporedu bilo 800 amandmana, jedan saborski zastupnik samo nabrajao afere, iznosi boli glava.

Da li je netko od tih aktera zavrsio u buksi ili platio kaznu ili da li mu je oduzeta imovina?

Pa naravno da nije, ali kad bakica pece rakiju samo zato sto nije prijavila i zato jer bi mogla ispeci vise od dozvoljenog i eventualno ukupno zaraditi 1000-2000 kn, e to je problem.

Isto tako problem je proizvodnja ulja od konoplje, jer ocito da neki ne shvacaju, da je ulje istovjetno pekmezu od sljiva, a trava istovjetna rakiji.

Ali neki to ocito ne razumiju, a da ne kazem za ostale sirupe koji su dostupni u inozemstvu, npr. sirup od hasisa koji pomaze kod odredjenih oboljenja.

Prijatelju jorgovane kako si ti sad s policije otisao na hasis?

Ova policija ima prste u svemu, ova dvojica se gore muce sa kamerama u glavi i evolucijom, ti sad skrenuo na hasis i proizvodnju konoplje…

Jedinos to mogu rec da policajcima nemogu dovoljno dignut placu… Ako je i poduplaju to je jos mala placa. I nije mi jasno kako onda nezeli uzeti mito kad te uhvati… Pa dao bi mu 50% kazne, bolje dat njemu nego ovima u saboru, a mozda bi to trebalo biti po zakonu tako, ako das 50% kazne policajcu odmah na ruke onda te nemora kazniti…

treba i njih motivirati…

1 Like

Da daju 8000 kn netto, to bi bilo mozda 1.2 milijarde vise za place brutto 2.

Jbg. nek rezu partizanske mirovine, povlastene mirovine itd. nek se manje krade i biti ce love.

Hoces posao sa drzavom, opcinom ili gradom, moras ubaciti nekome nesto u dzep mozda. :smile::smile:

I naravno da nema love za ono sto treba.

1 Like

Nije slično jer sam ja govorio o ugrađivanju tehnologije u ljude. Miješaš razvoj tehnologije i igranje Boga.

Netočno.

Da, nametnutno je. Ja sam tu rođen i bez prava na odabir moram imati osobnu. Čak i da želim otići u Amazonu ja prvo MORAM nabaviti NAMETNUTU putovnicu, ali i puno toga drugoga nametnutnog bez prava na izbor.

Normalno da uređeno društvo ima puno blagodati, ali ne možeš govoriti o pravu na izbor jer najčešće to nije jedna od blagodati. Čim odlučiš da ćeš živjeti tamo gdje si rođen ako si rođen u uređenom društvu tvoje pravo na izbor se drastično redicira, ali to je druga tema.

Uglavnom, ako je tebi ok da ti ugrađuju tehnologiju u tebe, a koja ti nije nužna, meni to nije ok i znači da se razilazimo u razmišljanju što je ok :slight_smile:

1 Like

Tako gledajući…i da si rođen u Amazoni bilo bi ti nametnuto da je zmija otrovnica zmija otrovnica. I da se ne smiješ kretati tamo gdje one grizu…

Rekao bih da se to ne može pomješati…ali svatko Boga shvaća na svoj način, pa je ta tema škakljiva…

Ali ako te slučajno zanima moje mišljenje: Bog je Sve. Ne možeš pronaći djelo, postupak, oblik postojanja…za kojega možeš tvrditi da ne pripada Bogu. Jahve u prijevodu znači “Ja jesam koji jesam” …što znači da ne možemo suditi Boga kakav bi trebao biti, on jednostavno jeste takav kakav jeste…
A vrlo često ga sudimo na način da ga zamišljamo idealnim čovjekom. Onako, jedno 1000 puta boljim od naše vizije idealnog čovjeka. Ali Bog nije ništa nalik čovjeku i ne možemo ga suditi po sebi.

Rekoh ti, ne sudim iz ovog vremena o tome što će biti jednog dana. Sada i ovdje mi nije ok, bez brige.
Ali mogu apstraktirati budućnost u kojoj će to biti ok (i potrebno) …bićima koja će tamo/tada egzistirati.

Znači nametnuto je, ovo ili ono. Mada to sa zmijom nije najbolji primjer. U svakom slučaju slobode su puno manje nego što neki misle, a izbor je ograničen.

Meni puno toga nije ok, ali sam razuman pa znam da moram prihvatiti. To ne znači da se sa svime slažem i da je sve prekrasno.

Da, ali ti nije zabranjeno da napustiš sustav. Pod prisilom bi bilo da nemaš opciju otići.

I drugo bitno, mi nasljeđujemo ono što su naši roditelji…preci birali. Mi jesmo naši roditelji…u novim organizmima.
Tako da ako su naši preci nešto odabrali, to je isto kao i da smo sami birali.
Stoga…ipak smo odabrali to što imamo…i imamo slobodu napustiti ovakav sistem ako shvatimo put ka boljem.

Ja u društvu vidim samo puno plača, a malo zahvale i razumjevanja prema onom što imamo…što smo stvorili…i nasljedili.

Mi nismo nasi roditelji, i tko kaze da su nam roditelji glasali za neke stvari koje mi ne volimo i nisu postene? Imas slobodu napustiti ovakav sistem? Po danasnjem stanju, hrvat si, roden si ovdje, drzava ide u qurac i ako ti se ne svida odhebi iz drzave?

I ovo zadnje, da, strasno smo naslijedili sto ces pricat… onaj tko ima platu od 10 000+kn mjesecno njega boli ona stvar za ikakvo stanje, ako ce mo pricati o prvom stanju to su sigurno branitelji koji su branili domovinu i svaka im cast, ali oni kao i politicari lebde iznad nas, imaju prednost pri zaposljavanju, x2 staza, posovi stanovi, cak im djeca imaju od prvog dana u skoli prednost nad drugom djecom kada je u pitanju upisivanje u srednje skole i fax.

Vidim samo ljude koji iskoristavaju svakoga da bi osnazili sebe u drustvu nista vise. Da znam za drzavu gdje nakon 5 godina rada mozes kupiti stan u gradu i imati lijepi zivot radeci posten posao otisao bi odmah, ali nazalost takva drzava ne postoji.

Je, zabranjeno ti je otići ako nemaš putovnicu koju nametnuto moraš imati ako želiš otići ili ti je zabranjeno otići. Da idem dalje do viza bez koje ti je zabranjeno negdje ostati ili čak i doći? Ne znam za tebe, ali ja ta ograničenja sigurno nisam birao i meni ona nisu prekrasna.

Nažalost da, ali to ne bi smjelo biti isto. To nije pravo na izbor u punom smislu nego se opet svodi na NAMETNUTI izbor.

Opet velim, često nismo sami odabrali. Pa ja nisam odabrao niti EU, ali moram živjeti u njoj.

Slobodu da napustimo sistem koji nam ne odgovara imamo samo prividno. Bez putovnice ne možeš nikud otići niti doći, bez vize na puno mjesta ne možeš niti doći, a na mnogima ne možeš ostati. Da li ćeš dobiti doživotnu vizu negdje ne biraš ti pa niti u tom dijelu nemaš izbor.
Drugo, odlazak se može shvatiti i kao protjerivanje. Napusti sve što imaš i poznaješ i odi u nepoznato bez ičega i gdje možda nema ničega jer onaj tko te naveo na odlazak je toliko velikodušan da ti je dao pravo izbora ostat i pokorit se ili nestat odavde i skrivat se po Amazoni jer i tamo će te policija kad se sretnete prvo tražit osobnu ili putovnicu. Ne ide ovo kriminalce nego obične normalne ljude.

Pametan si, ali se nekad pogubiš u tom svom idealiziranju i “sve je ljubav” stavu. Čovječanstvo je porobljeno i pravo na izbor je samo privid. Mislim da to stvarno ne bi trebalo biti problem shvatiti. Nije sve crno i nije totalna katastrofa, barem ne ovdje, ali je dalekooooooo idealnog i ne ide u pravom smjeru. Meni je super sjest na terasu nekog kafića, naručit kavu i zapalit cigaretu. Uživam u tome, ali to ne znači da je svijet savršen i da je sve super i divno krasno i da trebamo biti zahvalni. Ti u društvu vidiš puno plača, a ja vidim puno robovskog mentaliteta kojem je sve super dok ne tuku.

Velim opet, naravno da ima puno blagodati, ali je daleko od idealnog i najbolje na ovom svijetu su male stvari koje nas čine sretnima. To što imam vode koju moram plaćati ne smatram nečim na čemu moram biti zahvalan, a to što me veseli provoditi vrijeme s dragim ljudima, opustit se uz neki film, možda trčat prirodom itd sigurno nije nešto na čemu bih morao biti zahvalan društvu.

Meni osobno je super, ali to ne znači da mislim da je ovo društvo kao cjelina super, da je super uređeno itd.

Ali ovo je otišlo skroz offtopic pa nemam ništa protiv da se obriše ili premjesti.

Ne znam kod nas ali u SAD po ustavnom pravu imaš opciju putovati bez dokumenata. Bio je lik, snimao taj pokušaj i uspio je. Jebada je to što proces provjere identiteta traje i nije nimalo ugodno . U glavnom, ima pravo i iskoristio ga je za tu jednu priliku. Ne vjerujem da bi ugodno putovao dalje, ako bi se odlučio ići bez putnih isprava.

1 Like

Nije ti zabranjeno otići, jer ti nitko ne brani da napraviš putovnicu. A dok si u nekom sustavu, igraš po pravilu sustava. Zabranjeno bi ti bilo da ti sustav ne omogućava način da ga napustiš, tada bi bio zarobljen.

Ali jasno, treba se malo potruditi i nabaviti putovnicu.
Da si rođen u Amazoni, isto tako bi se trebao potruditi doći do rijeke napiti se vode…i potruditi se da te zmija otrovnica putem ne ugrize.

Tako da ako imaš takve kritike, one su generalno kritike tome što si rođen i što postojiš. Jer postojanjem imaš neke obaveze prema tvom tijelu koje postoji. Tako da tvoje kritike nisu specifično vezane uz ovaj sustav, jer u svakom sustavu bi imao neke osnovne potrebe.

A poprilično sam uvjeren da ti je ovaj sustav po rođenju puno toga više olakšao, spram onoga što bi ti ponudila “slobodna” Amazona…tako da radije preispitaj svoje stavove o “lošem” sustavu.

Da može biti bolji, naravno da može. Ali to ne znači da je loše!
Zato i živimo svaki dan da nešto unaprijedimo…i zato se taj napredak dešava konstantno svakim danom…i tako čitavu vječnost postojanja svega.

Zamisli samo, čitava vječnost postojanja svega i razvoja toga svega … ti je iznjedrila okolinu kou uživamo (i tebe u toj okolini)… i reći da nije dovoljno dobra? :smiley: :smiley:

S čime ju uopće uspoređuješ kada kažeš da ti nije dovoljno dobra?

Jer, ako je uspoređuješ sa nekom kvalitetnom vizijom, fantazijom…onda naravno da nije dovoljno dobra spram toga. ALI, realno bi bilo usporediti je sa onim što smo imali nekada…pa vidjeti da li napredujemo ili ne. I tu se definitivno vidi da smo fantastična bića i fantastični kreatori. Naravno, tvoja vizija je pri tome još fantastičnija od onoga što imamo…ali to ne znači da ovo nije dobro. Samo znači da imamo još puno prostora da napravimo ovo što imamo još i puno boljim… a u tom procesu treba uživati i cijeniti i ovo što imamo. Jer nismo lako, a ni brzo došli do ovoga.

Samo napredak ide usporeno sa banana politicarima, uhljebima i kvazi poslodavci , tj. Isti nas koce.:smile::smile::smile::smile:
Pricam o napredku drzave, pojedinci naravno da mogu napredovati i razvijati se, ali treba vise energije, love i sl.

Mogu i ja izvrtat, ali neću, barem ne puno. Samo ću reći da ti je bez putovnice zabranjeno otići, bez vize zabranjeno doći u puno država, ne možeš ostat koliko ti želiš nego koliko netko odredi itd. Nisi se rodio niti sa putovnicom niti sa vizom pa ti je to pravilo znači NAMETNUTO od rođenja, bez da te itko išta pitao i bez da si ti nešto odabrao.

Na to sa Amazonom i trudom da dođeš do vode ti mogu reći da se u uređenom društvu trebaš potruditi doći do novca za vodu.

Ne, navikao sam na uređeno društvo i ne mislim ići u divljinu jer je to otežano na puno načina samim time što je nametnut ovaj sustav, ali to što ne mislim ići u divljinu ne znači da mi ne smeta sve što nam NAMEĆU. Prilagodio sam se jer MORAM.

Niti je meni loše niti je sve loše u ovom sustavu, ali nisam niti rob koji će biti zahvalan što je još uvijek zrak besplatan i što je još uvijek lijep zalazak sunca.

Ali i dalje smo offtopic i ova rasprava je zapravo besmislena jer nemamo ista mišljenja što je ok. Meni je dosta ove rasprave :slight_smile:

Nije baš izvrtanje…nego je ovaj sistem stvarno isto što i Amazona, ako uspoređuješ po “nametnuim” stvarima. …tj. po slobodi.

Recimo to za putovnicu. Ok, nemoj je nabavljati, ali kreni onda pješke u Amazonu. Jer ako ne želiš osobnu i putovnicu, nemoj se ni koristiti avionom i autom, koji su stvoreni zahvaljujući osobnoj i putovnici. Kreni znači pješke.

Sada ćeš reći da će te opet policajci hapsiti na granici i ako ideš pješke.
Pa ako si dovoljno tih, možda i neće…i to ti je isto kao kada ćeš hodati po Amazoni, jer i tamo ćeš morati biti dovoljno tih da te ne “hapsi” neka anakonda ili što ja znam kakva zvjer.

Znači, gledaj na policiju i druge državne organe istim očima kojim gledaš zvjeri u divljini…pa ćeš vidjeti da oboje napadaju na sličan način. Dobro, državni organi će ti ipak dati neku opciju…dok zvjer u divljini vrlo vjerovatno neće. Tebi je ono sloboda, a ovo nije…a dobro onda…

Meni je tema zanimljiva, a tebi ako nije…slobodan si ne odgovarati. Ja ne budem pričao sam sa sobom bez tebe i tvojih konstatacija koje imam potrebu ispraviti. :slight_smile:

Pa mitok je vec rekao sve, ne mozes izaci iz zemlje jer uvijek trebas neki dokument koji je nametnut. Toliko je sve otislo u onu stvar da ti mozes legalno kupiti policijski skener i slusat sto pricaju. Lopovi budite bez brige reci cemo vam kada dolazimo.

Dosadan si više s tom policijom.