Hrvatske Poste Novi Trosak

ako piše “small packet” onda se plaća… ako je poslano na neki srugi nacin onda zasad ne…

inače napišu na onaj njihov papirić da li ide otkupnina ili ne

Od 200+ paketa platio sam 2 puta. Ne znam koji k…

Wtf?
I CK je počeo lihvariti građane?
Kuda ode ovaj svijet…
I to su još sjeli na poštu, koja je sinomin države.

Ne želim biti ekstreman ali ovakva stanja su neodrživa.
Treba nam novi vođa, revolucija… ili nešto treće.

Eto, da mozda treba reci kinezima da ne pisu gore ili oznacavaju to kao small packet. Vrlo vjerojatno se radi o tome. Ali opet kad ovi na posti i to skuze opet ce promjeniti zakone.

@bozoou A dobro netreba sad trolati, a sto da ja tebi posaljem iz kine do grcke pa kazem sad si dalje sam plati. I kakve veze ima lift sa postom?

Ako netko znade moze nam objasniti. Kineska posta mora imati neki ugovor sa hrvatskom postom. Ili postoji neka pretplata jer iako je free shipping iz kine cisto sumnjam da Hrvatske poste ne dobiju nikakvu lovu ili neku drugu beneficiju od toga. Pa eto neka nam to malo objasni.

to je već godinama dobri stari običaj, sad jedino ne znam dal jednom ili dvaput godišnje…

2009.je sigurno bilo, a vjerojatno i ranije… tako se CK financira da moze spiskati pare onda :slight_smile:

proglase “tjedan CK” pa uzimaju na sve posiljke … i poštu i overseas itd

Pa nemozemo opet imat revoluciju. Revolucija je bila prije 26 godina. Kazu da se ona desava svakih 50 godina, ne prije. Znaci imamo jos dobrih 25 godina ovo trpjeti, a mozda i duze.

Doplatne marke za Crveni križ i Borbu protiv tuberkuloze idu… oduvijek.
Nikakva novost. Zašto se sada čuditi tome.
http://www.ephila-stamps.com/images/stories/katalog/191__ck.jpg

Ne znam…
Mislim da će naša generacija doživjeti još velike društveno-socijalne promjene.
Tresu se brda na svim razinama društva…globalno. Ali ovaj puta ako nešto izrodi - to neće biti miš.
Već lav. Takav intuitivan osjećaj imam. Intuicija me rijetko prevari. Nije samo stvar osjećaja i inuticije,
nego sam i informativno dobro potkovan. Pratim, snimam… sve sfere društva od religija, preko financija do politike.

Ovaj sustav je neodrživ. Propada još od “završetka” hladnog rata. I tome mora doći kraj. Uskoro.
Kao što su propali svi sistemi bazirani po sistemu povlašteni-podređeni, tako će i ovom sustavu doći kraj.
Po mome mišljenju vrlo brzo. Ne možeš ti bogatstvo planete podijeliti po sistemu 0.99% kmetovima - 9.11% feudu.
To je stvar prošlosti a ona se ponavlja. U ovom ili u onom smislu. Samo da ne bude krvoprolića opet…

Kad kažem “feud” mislim na institucije tipa “četri sestre” i sl., koje barataruju sa resursima nophodnim za život (hrana, nafta, energija…).

Kod nas na Balkanu treba ljudima popout Davora Pavune dati mjesta da rade na prosperitetu. Akademska zajednica ne smije biti “predizborna šminka”, već se takve
ljude treba gledati kao na “vođe određenih društvenih segmenata”. Treba im se u praksi dati mjesta ne samo u teoriji.

Ova globalna situaacija u svijetu može završiti samo na tri moguča načina:

1.) Opča revolucija na globalnoj razini - koja će sa vremenom, spontano odbaciti strara mjerila vrjedonsit (novac bez pokriča u vlasništvu 0.99% feudalaca).
2.) Mikro revoluvije po uzoru na Island, uz “mikro vođe” tipa Pavuna.
3.) Globalni kaos, krvoproliće i rat/ovi.

Četvrtog riješenjea nema.

Da.
Sve bi to bilo super kul, da se CK ne bavi pranjem prljavog novca, dijamanata, zlata, kupoprodajom oružja, prostitiucijom i sl.

Inače, u privatnom je vlasništvu kao i sve druge “državne i medunarodne institucije”.

http://www.hrt.hr/enz/potrosacki-kod/

Evo kad stave danasnju emisiju online pogledajte. Sve ovo sto sam ja pricao stoji. Ponovili u potrosackom kodu. Navodno ce biti i rasprava u europskoj uniji o ovom haracu, hahaha

Napravili su si reklamu za stoljece.

Zato jer “lift” isto stoji na tom putu od kine preko grčke do tvog stana…i zato jer je “lift” za tog kineza u jednakoj relaciji kao i izmišljeni namet naše pošte. Nebude jedan kinez brinuo niti o problemima naše pošte…niti o tome jel mi plaćamo lift ili ne.
Kužim ja…ti bi puknuo selleru negativnu ocjenu, pa da time potakneš rješavanje problema. Mislim da je to prilično sebično razmišljanje, očekivati od nekog kineza da rješava probleme u našem dvorištu. Postigao bi jedino da selleri individualno ne šalju u HR, ili da ebuy možda i globalno zatvori promet u tom smjeru. Ukupno, postigao si sranj*** jer u krivog upireš prstom.

3 Likeova

Da li na potrošačkom kodu kažu da su selleri krivi i da su zaslužili negativnu ocjenu?

Ne na potrosackom kodu kazu da zbog ove birokracije trgovci neznaju stanje i dovode kupca u zabludu. Samo o tome ja pricam, Svaki kupac duzan je tocno navest koliko koja stvar kosta. Gambo je prije napisao kako se Ebay ogradio oko toga da je s malim slovima napisao da su moguci skriveni troskovi. Eto stvar rjesena.

I jos jednom govorim da kupac ima svoja prava i mora tocno znati sto kupuje i koliko ta stvar kosta. pa makar morao platiti i lift 0.01 Lipu.

Već 20. put: Od kud seller zna da tam u nekoj vukojebini Hrvatskoj neka HP uzima 4.5 kn za te pakate? I kakve veze ima on sa time pa da to i zna? On je naplatio to koliko košta i jebe mu se kaj bude dalje sa tim paketom. HP može dalje naplatiti i 100 kn za taj paket, trgovac nema ništ sa time, on je na ebay stavio cijenu i tu cijenu si njemu platio. Nije seller naveo cijenu 20 kn, pa te traži 24.5 kn, naveo je 20 kn, naplatio 20 kn, a to kaj to na kraju pošta traži 4.5 kn nema veze sa njim, mogli su tražiti i 100kn.

PS - Ako niste znali, nedavno je ukinut pravilnik koji je na snazi bio mjesec dana. Na sve pakete koji su završili na carini, bez obzira jel je bilo na njih carinskih davanja ili ne, išlo je 12 kn za slanje pisma u kojem se traži vrijednost paketa i 37-55 kn carinskih troškova (ovisno o vrijednosti paketa). Pa se znalo dogoditi da paket vrijednosti 10ak$$ zapakiran u kutiju 20×30×10, težak 500 g završi na carini, na njega nema carine ni poreza ali ima 12+37 kn. Jel to seller kriv ili ovi debili iz HPa???

1 Like

Stoji sve to…ali tu mozes jedino krivca pronaći ebuy.u, a ne u nekom korisniku koji se koristi tim ebuy.om. A ebuy se ogradio tim malim slovima, i sad bi tebi kao duša trebala biti na mjestu prema ebuyu? Problem zapravo i dalje postoji…i on je lociran u našem dvorištu. A problem u ebuy.u nije bio ni prije ni poslije malih slova…jer si i sam mogao skuziti tako nešto bez da ti to oni napišu malim slovima.
Sad bi bilo ironično i smiješno ako misliš da je po ičemu bolja situacija nakon što si dobio ta mala slova. To je kao dijete kad dobije dudu i veli mu se “biti će sve u redu”, te je njemu odjednom ocke…a sve isto ko i prije dude. Mene osobno ne pilaju te 4kn, mozda postoji i opravdan razlog za to…tesko je reći bez detaljnijeg proučavanja. Ali samo ukazujem da si se ti našao bijesan prema situaciji, moguće opravdano…ali da si krivca tražio na krivom mjestu. Jer tom krivcu su kao što vidiš dovoljna mala slova da pokaže da nije kriv. A prodavače s ebuy.a da ne spominjemo koliko su nedužni. Najbolje da idem nešto prodavati preko ebuya, pa da proučavam za svaku državu kakve namete izmišlja…pa mi tamo neki iz države za koju nikad nisam ni čuo, spiči negativnu ocjenu…jer ja nisam znao da se tamo eto plaća “lift”…pa to nisam napomenuo. I još ajde razumio bi da mi taj spiči ocjenu iz bijesa prema životu,…nekako bi i mogao shvatiti. Ali da je stvarno uvjeren da sam ja kriv?

1 Like

Ti i dalje trubis svoje. Po 100 put. Kupac mora zanti sto kupuje i koliko to u konacnici kosta, a svakog ebay sellera kojeg boli ■■■■■ treba mu dat 1 star. A vjeruj mid a ih ne boli ■■■■■. Itekako im je vazan taj star. Zato i oni zele znati sto se dogadja i zele svojim kupcima sve najbolje a ne da su kupci ljuti nakon sto dobe njegov paket, uopce nije bitno na koga su ljuti…

I da ne trubim dalje to ja, ja se povlacim iz ovog topica jer se pocelo tu mene napadat kao da sam ja nesto smislio ili otkrio. Strucnjaci za prava kupaca (a vjerujem da nitko o tome nema pojma, nemam ni ja, a vidim i mnogi nemaju), kazu da se i trgovac mora informirati.

Eto, ajd sad odite napadat http://www.prava-potrosaca.hr/hr/prava-potrosaca a mene ostavite na miru, niti sam ja ta prava smislio niti imam sta s njima. Samo prenosim. A iskren da budem ja sam govorio iz iskustva, logike, a to sto sam ja govorio u potrosackom kodu su potvrdili ovi iz prava potrosaca.

Nekako mi dodje kao ti nisi kupac nego trgovac kojeg boli ■■■■■ sto prodaje svojim klijentima i kako ce njegovi klijenti reagirati, pa sad mene napadas jer sam ja reagirao ovako kako sam reagirao. A niti sam tvoj kupac niti imam sto sa tobom.

I jos jednom javi se http://www.prava-potrosaca.hr/hr/prava-potrosaca pa njih napadaj, mozda da pokrenes peticiju da se smanje prava kupca?

Oćeš reći da seller mora znati namete svake države u koju šalje? Još jednom ponavljam, seller traži 20 kn, platiš mu 20 kn i ti tu s njim svršio. To kaj naši izmišljaju dodatne namete nema veze sa ljudima izvan Hrvatske, a najmanje jadnim Kinezima koji uzmu par centi provizije po tom paketiću. Da si nekad nekaj kupovao preko DHLa, FedExa ili nekog kurira, vidio bi kad ti pored poreza lupe još 300+ kn za špediciju, ležarinu (a sami su krivi kaj drže paket par dana na skladištu, a ne možeš ga osobno preuzet) i još neke isto izmišljene namete. Jel i to seller kriv?

PS - u zadnjih 8 godina od kako imam paypal imam skoro 400 kupnji na ebayu, 150+ na aliexpressu, 50ak na myproteinu, 20ak na sportsdirectu i još 50ak na raznoraznim webshopima i nikad nisam nikome dao negativnu ocjenu zbog carinskih ili drugih troškova jer znam da to nije njihov problem, a kupovao sam stvarno sve i svašta, vrijednosti od par centi pa do 10000 kn.

Dopizdio si više i Bogu i vragu sa tim nebulozama o negativnim ocjenama i sl. Nemam namjeru nikome davati 1star jer ljudi rade ok svoj posao. A ti kad si toliko nabrijan odi u Hrvatsku poštu pa onda njima soli pamet. Diži revoluciju :smiley:

I ja isto ne vidim kakve bi veze trebao imati prodavac, za provizijama koje ti namece drzava.

Eto ja sam u Bosni, i nikad mi nije naplacena neka dodatna postarina, ako se placa dostava, to se odmah uracuna u ukupnu cijenu, i plati PayPalom ili cime vec.

Ja sam dao negativan feedback samo jednom, jer mi nije poslan proizvod koji sam narucio, i to nije bio 1 star.Prodavaci u vecini slucajeva odrade odlicno posao, te mislim da nije fer od tebe da stetis prodavcu na racun drzave, mislim svako zna svoje, ali to je neko moje misljenje.

Znas koliko drzava ima u svijetu, koje kupuju iz kine, i sta prodavaci trebaju znati zakon i politiku svake ? Ma daj.

Ja mislin da seller nije zasluzio negativnu ocjenu zbog toga. I da to treba rjesavat ovdje u hp, a ne trazit od sellera da to rjesava kaznjavanjem samog sellera.

Normalno da ce iskljucit slanje u hr. Pa lakse mu je tako nego da proba rijesiti taj problem… sta bi on trebao nazvat u hp i rec im nesto?