Hrvatske SEO firme

Dobra večer svima,

znate li koje su najbolje Hrvatske SEO firme? Ja iskeno ne znam ni jednu. Znam za par dobrih ekipa iz Srbije i to je to. Sve ostalo su amerikanci isl.

Google mi i ne pomaze puno u ovome, mene ne mogu impresionirati necije fancy web stranice vec me zanimaju iskljucivo rezultati. Na elancu ne vidim nase ekipe, i ovo sto vidim nije bas kvalitetno (ispravite me ako mi je promaklo sto). Kako je moguce da se nije skupilo 5 ljudi i ozbiljno zagrizlo u ovo trziste koje je tesko milijarde dolara godisnje?

za vlasnika IZF-a i njegovu ekipu se može reći da su hrvatska SEO firma, a sudeći po rezultatima se može reći da su jedni od boljih, jeste da su poslovno orijentisani na strano tržište ali su ipak “naši”

sjetio sam se njih nakon sto sam napisao post… moze link na njihov web ili bilo sto gdje se mogu vidjeti nekakvi rezultati njihovih kampanja?

Samo sto oni nece nista da rade ispod 2000$, tako da ako nemas visok budzet nemoj ih ni kontaktirati.

Ima jos dejanseo.hr i dobar je pravo, ima i d4web oni su i clan ovog foruma.

Koji su to malo bolji u srbiji ?

1 Like

Hrvatska ima premalo tržište za nekoliko prvenstveno SEO agencija, obično to radi ekipa gdje se radio i web. Od ostalih imena kojih se sjećam su Bruno Šarić SEO.hr i Siniša Gavrilović - trenutak.hr, @w00t Toni Aničić (?)

barem ono sto ja pratim i gledam cini mi se da je http://dejanseo.com.au/ jedan od najjacih na trzistu

definitivno, ali mislim samo za velike projekte, zbog budžeta naravno…

Ima ovaj lik iz Srbije je: http://nenadseo.com/ , iskreno ne znam ni sam kako sam naleteo na njegov sajt, ali sam procitao sve njegove blogove i lik stvarno ima mozga. Nisam siguran za rezultate, ali procitaj malo pa ces skapirati da zna.

1 Like

http://mycity-web.com/ ovi isto rade dobru stvar, barem mi se tako cini.

Mislim da je danasnji SEO nesto skroz drugo u odnosu na SEO iz 2008 g. Po meni, najbitnije je znati optimizirati samu stranicu (on page) i imati dobre pisce s priznatim profilima na raznim uglednim portalima/magazinima kako bi mogao graditi kvalitetne backlinkove. Zvuci prejednostavno?

E to sam bas razmisljao ovih dana. Mislis da Google cita tipa Gravatar i na osnovu toga bolje pozicionira pisce koji su vec dokazali kvalitet?

Moguce cak i to, makar ne vjerujem da su otisli toliko daleko.

Imati priznat profil je bitno zbog lakseg odobravanja clanaka na tom magazinu, jer uvijek kada nesto napises saljes njihovom timu na provjeru… vece su sanse da ce clanak proci ako imas vec objavljenih 50 clanaka nego ako ti je to prvi… na to sam mislio.

Nije baš samo za velike projekte, znam da guraju dosta manjih projektića sa vrlo dobrim rezultatima.

Do ne tako davno sam radio kao developer za DejanSEO, i mogu reći samo sve najbolje. Nemam ih razloga reklamirati jer više nisam tamo, ali znam koji su principi rada i sve što rade se radi stvarno kvalitetno, što je najbitnije jedan od osnovnih principa je da ne rade smeće linkove, što je koliko vidim dosta rijetko među SEO firmama.

Da, svi imaju samo reci hvale gde god sam naleteo na neku diskusiju. A mozes li mi reci koliki budzet je okvirno potreban za neki manji projekat. Znam koliko parametera utice ali bas proizvoljno tipa od - do?

Pozdrav svima i hvala @slnet što me je spomenuo.

Malo o nama (nenadeo.com) - Mi smo mali tim, ne prihvatamo sve klijente, nismo gladni para i jebe nam se šta ko misli o nama. Mogu da imam ovakav stav jer su naši klijenti prave firme koje poštuju naš rad i veruju nam. Nije sve u lovi. Ne prodajemo maglu, prodajemo linkove i trudimo se da ti linkovi budu postavljeni na taj način da obezbede rankiranje na duge staze. Jedno vreme smo radili i link detox, ali sam onda pomislio:“Zašto mi da čistimo nečije smeće?”. Neka im to radi onaj koji ih je zajebao. Inače pravi link detox ide od $1,500 pa na više, tako da ako vam neko ponudi to za $150, zahvalite im se.

Da bi rankirali vaš sajt u top 3 (i da ostanete tamo) rezultata na Google-u potrebne su 4 stvari.

  1. Kvalitetni linkovi
  1. Kvalitetni linkovi
  1. Kvalitetni linkovi
  2. Dobar on-page SEO

Svi oni koji vam kažu “Ali Google kaže da je to zabranjeno” recite im da vam ne dosađuju. Linkovi pokazuju koliko vas ostatak WEB-a “voli”, a kad Google vidi da vas svi ostali vole, onda će i Google algoritam da vas zavoli i gurne na vrh,

Dalje, malo o online reputaciji. @Anteloff je imao pravo kad je rekao da se sve svodi na on-page SEO i kvalitetne linkove, a tu se nadovezuje i ono što ja zovem PR 2.0 (PR=Public Relations a ne Page Rank). Gomila sajtova kao što su Forbes, Entrepreneur, HuffPo, Inc, BusinessInsider…su popunjeni naručenim tekstovima. Neke od tih tekstova su naručili i moji klijenti. Ko ima love može da se pojavi gde hoće. Toliko o kredibilitetu tih sajtova. Neki ljudi su se obogatili prodajom linkova (mentions, interviews…whatever).

Inače naš najjeftiniji mesečni paket je $3,500 (uskoro dižemo cene na $4,500) što izgleda mnogo za balkance, ali isto to (tu količinu linkova) američke agencije prodaju za $15,000 (na primer webpagefx . com) tako da mi amerikancima izgledamo kao neki third world workers koji rade za kilo ramen supe.

Sve najbolje,
Nenad

P.S. Ako ima nekih pitanja stojim na raspolaganju.

1 Like

Kako doznati koji pisac je spreman objaviti nas link na portalima tipa forbes, business insider i sl., bez da kontaktiramo sve pisce? Koliko takvi linkovi kostaju, i kolika je njihova vrijednost za jedan sajt u srednje teskoj niche (gdje prvi na googlu ima DA 40, a sajt koji kupuje link je dobro poslozen, i vec ima nekoliko dobrih backlinkova) ?

Ćao @Nenad , nema na čemu to je bilo moje iskreno mišljenje. Odlični su tekstovi.

Kada si već navratio, da li bi možda podelio sa članovima foruma par saveta što se tiče kvalitetnih backlinkova?
Evo ja bih ti postavio par pitanja da ti bude lakše ukoliko bi hteo da odgovoriš.

Ja kvalitetan backlink kapiram ovako:

  1. Link sa relevantne tematike
  2. Link sa sajta koji ima visok autoritet
  3. Da content oko linka ima vrednost

Danas sam po ko zna koji put pročitao http://www.smartpassiveincome.com/backlinking-strategy-2014-beyond/ kako bih dobio inspiraciju, ali ne da mi se da trošim toliko vremena za 1 backlink. Po Brian Dean-u bukvalno moraš da uložiš dosta vremena u content i outreach da bi dobio jedan kvalitetan link.

Imam jedan projekat koji testiram bez backlinkova i poprilično se dobro pozicionira za prvih 2 meseca. Doduše imam baš dosta socijalnih signala, pa ću da vidim dokle ću da doguram tako.

Ovih dana sam pokrenuo nov projekat, u pitanju je micro niche-a, uložio sam u content ( Upwork, Amer i odlični tekstovi ) i tu planiram linkbuilding.
Krenuo sam standardno Reddit, Quora, Forumi, Komentari, naravno sve relevantno i prirodno sa dosta contenta oko linka. Da li su ovo kvalitetni backlinkovi i da li sa njima može da se pozicionira iako su većina nofollow?
Kako raditi outreach ako si nov u nichi?

Nadam se da ćeš nam baciti par saveta.
Pozdrav

1 Like

Forbes ide od $1500 pa na dalje. HuffPo od $1000 pa na dalje. Može da se nađe i povoljnije, ali ti profili brzo “izgore” jer se pisac polakomi pa prodaje svima linkove.
Ovi linkovi imaju SEO vrednost, ali se tu više radi o autoritetu. Da možeš da kažeš kako je tvoj sajt/business spomenut na topm sajtu, pa ti ljudi više veruju i lakše se odlučuju za tvoje usluge/proizvode.

U vezi linkova

1.Relevantnost je dobra, ali nije odlučujuća. važan je kvalitet sajta na kojem je link postavljen. Može da rankiraš real estate (na primer) sajt sa linkova koji su postavljeni na sajtovima koji nemaju veze sa real estate.
2. Da
3. Opet slično kao prvi odgovor.

Znači kombinacija home page linkova (ove ili kupuješ ili praviš kvalitetne PBN sajtove) i editorial linkova.

Ja sam odavno prestao da radim “outreach”. Jednostavnije mi je da platim link nego da maltretiram ljude.

Oni koji vam kažu da je content King imaju pravo, ALI samo do određene tačke. Ako hoćeš da se rankiraš potrebni su linkovi i to je sva filozofija.

Relevantni komentari nikad ne škode. Evo, relevantan komentar na ovom forumu doneo mi je nove posete.

Brian Dean ovo ono…svi ti Gurui pričaju mnogo, a svi oni znaju da je za link na huffingtonpost.com potrebno samo jedna stvar. CASH

Za Mashable još više keša i tak odalje. Na skoro svim multi-author sajtovima može da se kupi link. Jedino pitanje je da li vi imate dovoljno sredstava da se utrkujete sa velikim igračima.

Ovo je velika istina, odnosno sveti gral SERP-a. :slight_smile:

Evo, ja imam pitanje; objasni molim te kako može ovo biti određeno, pa i cijenom na mjesečnoj bazi?
Ako ja investiram prvi mjesec $3,500 koliko ću backlinkova dobiti za to? I na koji način (što nikako nije svejedno)?
Jedna od prvih SEO lekcija je da nije dobro linkove postaviti odjednom. Iz ovoga što govoriš izgleda mi da nudiš upravo to? :frowning:
Direktno vezano za ovo gore, što će se dogoditi ako slijedećeg mjeseca ne potrošim $3,500, hoće li moji backlinkovi nestati? Ako neće, tada mi nije ni potrebno investirati svaki mjesec toliko novaca, a ako hoće… i to već dovoljno govori samo za sebe. :slight_smile:

IMO;

prije nego sam otvorio web pomislio sam kako je to neke od kopija dejan SEO, vjerujem da se moglo i s unikatnijem imenom stranice. Posebno jer na webu piše kako ste počeli 2010., a domena registrirana prije točno dvije godine.