Humanitarna akcija - webmajstori

Optimist.

S obzirom da je započelo od layouta i logotipa, mislim da su šanse da se to pokrene i izdrži dulje od mjesec dana puno manje.
Nažalost. :frowning:

Gdje je stalo ?

Dečki se nisu mogli dogovoriti oko veličine fonta.

Znači, Caritas i Crveni križ mogu odahnuti? :smiley:

Pozdrav svima,pohvaljujem ovu akciju pa evo ukoliko niste odustali mogu reci kako ja mogu dati svoj doprinos. Osobno sam dobar sa predsjednikom udruge za rijetke bolesti BIH, on je isto tako povezan sa predsjednicima istih udruga u hrvatskoj, srbiji, vjerovatno sloveniji te bi preko njegove udruge mogli to nekako skombinirat da ne mislite na papire ili otvaranje nekakvih organizacija, neznam tocno kako ali mislim da bi nam on bio od velike pomoci , vjerujem da ce meni izaci u susret, isto tako on najbolje zna kojim ljudima je hitno potrebna pomoć i koji bi pristali da se za njih prikuplja pomoć bez traženja na sljepo i nagovaranja da netko pristane…eto, mozda sam pomogao…

Evo dizajn… Moram još sitnice doradit.

Mišljenja?

I hoće li jedna dobra duša kodirat to, s fireworksom je napravljeno.

mayday svaka čast na dizajnu, al što ćemo poslije kad napravimo stranicu ? Bez udruge, to ne hoda. Ne može ili nesmije lova sjedati na nečiji privatni račun… za takvo što potrebno je okupiti ljude i porazgovarati (uživo) i podjeliti zadatke kako bi to realizirali.

Bez TO-DO liste ovo neće funkcionirati, najbolje bi bilo okupiti 5-10 ljudi koji će raditi na projektu (dizajneri,programeri, osobe koje bi vodile udrugu).
Sa prioritetom da se riješe pravne obaveze, registracija udruge i sve ostalo što ide uz to.

???

Ovdje ima vodič za osnivanje udruge link

Di je zapelo?
Mislim da je se najbolje javiti već postojećoj udruzi kao RTL pomaže djeci i sl…
Najlakše sa zakonske strane i dobiva se dobar medijski prostor.
Ako ste zainteresirani mogu pronaći udrugu ispred koje bi bio projekt, govorim o poznatim udrugama gdje bi ova stranica bila donacija od nas Webmajstora…

Super ideja, mogao bi da uplatim nesto malo i stavim reklamu za sajt…

Gdje je zapelo ljudi? Ajmo ovo pokrenuti. Spreman sam platiti troškove osnivanja udruge, nakon osnivanja na račun udruge ću osobno uplatiti 5000kn Isto tako plaćam doživotno troškove domene i web hostinga.

Da li je netko zainteresiran da se ovo pokrene.

Ljudi moji pa zar je moguće da nitko neće da nešto poduzmemo po ovom pitanju? Ja cu se rado odreci 5000kn i donirati svakako ali volio bi da se skupe neki prilozi i to uplatimo na racun udruge kojoj mislimo uz dogovor naravno da je najpotrebnije.

Ok ja razumijem da se nekima tesko rastat od jedne pive ili dvije - tri kave ali opet. Tko hoće neka se javi u temi, napravit cemo spisak tko bi donirao i vidjeti sa Filipom da se to odradi na nacin da se uplati u ime webmajstor zajednice WM foruma.

Ako ništa dajte vi barem malo veci igraci koji imate firme, a ima nas ovdje na forumu, pa da se organiziramo malo oko toga bilo bi fino i naci se negdje na picu pa npr. zajedno predati novac i sl. stvari.

Krenuo sam pisati post, a onda vidim da sam sve već napisao prije par godina. I bio sam u pravu da ovo neće zaživjeti jer je web najmanji problem.

Istina to je najmanji problem skupi se nas 2-3 i web gotov u 2 dana i to sam puno rekao. Nije to nikakvo mudro slovo napraviti.

Kao i kod puno toga u ovoj državi, cijeli projekt blokira papirologija. Iako vjerujem da bi većina nas podržala ovaj projekt na razne načine, nismo našli nikoga tko bi se bavio papirima oko udruge, a da ne pričam da bi za što kvalitetniji rad udruge bio potreban i terenski rad svih nas, tj iz svih dijelova Hrvatske.

Završno, na moju pomoć svakako možete računat ako se ovo ikada pokrene. Od donacija, do postavljanja linkova/bannera na svoje stranice, pa čak mogu pomoći oko sadržaja web stranice, PR članaka, promocije forumima i slično.

Ali nažalost, @trnac je još davnih dana dobro procjenio da će ovo biti nemoguće realizirati.

Poz ljudi, moj prijatelj ima udrugu, on se kuzi u te papire i to, pa eto dalo bi se nesto :slight_smile:

Ako je zainteresiran oko realizacije neka se javi

Registracija udruge je također laganini. Ima nešto papirologije, knjigovodstvo i izvještavanje nije problem. Govorim iz prve ruke.
Scenarij: udruga registrirana, sakupilo se nešto novaca i kreće se s pomaganjem.

Kome?

Ljudi zovu, plaču, mole na sve strane.

Koga zovu?

Kontakt osoba sa svima ljubazno razgovara, ne obećaje ali ne gasi nadu. Traži da se preslike dokumentacije dostave udruzi na procjenu.

Tko će procjeniti dokumentaciju?

Naravno, dokumentacija je jedno, a stvarno stanje na terenu sasvim nešto drugo. Jednima je 5000 kuna ništa, a u drugom slučaju će s 5000 kuna živjeti dva mjeseca. Odluka je da se ode na teren i snimi stanje.

Tko će otići na lokaciju i snimiti stanje?

Na kraju se shvati da ima posla za jednu osobu cijelo radno vrijeme koju treba platiti. Onda se ispostavi da se većina donacija troši na plaću i dobijete slučaj HRABRO DIJETE koje se povlači po medijima.

1 Like

A šta kažete da uključimo i medije tipa Provjerenom, RTL pomaže djeci eto. :slight_smile:

Teško da će ti to proći. Oni su veliki, imaju jake medije (telka jelte) i možeš im pomoći/mogu ti pomoći samo ako si u nogometnoj repki ili donator.

Iz prve ruke mogu savjetovati - ne računati na ničiju pomoć. Idućih nekoliko godina računati da nitko neće dati lipe, da nitko neće pomoći na niti jedan način. Na početku uvijek treba kljuse koje povuče, takovom kljusetu se onda priključe oni koji su spremni pomoći, ali ne mogu povući ko on. A onda je stvar organizacije hoće li se teret posla raspodjeliti na sve. (kljuse je ovdje u pozitivnom kontekstu, tako da nema uvrede)

Cane, moj savjet - pronađi najbližu humanitarnu udrugu i dogovori s njima kavicu. Porazgovaraj pola sata i nadam se da će ti sve biti jasno.