Humanitarna akcija - webmajstori

A gdje su programeri? Na čemu se misli vrtit stranica? Očito nam fali glavni dio.

Prvo treba točno razraditi što će se raditi, dokumentacija jel.

Nudim, html/css/php (najbolje da sajt radimo u wp u). Znaci nudim kompletno dizanje sajta sa slike u WordPress.

[quote=“maydayy”]Evo, pošto nitko dosad nije dao konkretan prijedlog ja ću ga dati.

Nazvao bi stranicu humanitarka.net (domena je slobodna)

Nacrtao sam mockup stranice koja je u privitku, a svoje ideje sam napisao na pdf koji možete pročitati ovdje

http://www.milanantolic.com/humanitarka.pdf
[/quote]

već sam stavio svoj mockup i početnu dokumentaciju.

Jučer sam poslao pitanja mzss-u putem mail-a i nisam dobio nikakav odgovor. Možda odgovore kroz nekoliko dana. Da bi se tome ozbiljnije pristupilo, trebali bi dogovoriti nalaženje. Teško je ovako preko foruma ili skype-a. Po meni izrada stranice dolazi na kraju, prije je potrebno rješiti pravne propise koji nisu jednostavni u lijepoj našoj.

Možda bi najjednostavnije bilo osnovati nekakvu udrugu, koja bi se bavila humanitarnim radom.

Bilo bi pametnije da budemo rame neke popularnije udruge oboljelih…
manje dokumentacije

Mislim da wp nije najsretnije rjesenje.
Ako ce se raditi sa PHP najbolje da se prvo odluci za neki od frameworka.
Isto bi i za JavaScript trebalo izabrati framework.
Koja baza?
Kolaboracija… google code?

aj nastavi ti s psihološkim blogovima i pusti posao pravim ljudima :smiley:

zašto wp nije najsretnije rješenje?

[quote=“PeGO”]aj nastavi ti s psihološkim blogovima i pusti posao pravim ljudima :smiley:

zašto wp nije najsretnije rješenje?[/quote]

Nije to taj ognjen.

pa developeri će odlučit s čim će se radit, jedino što se nijedan developer nije javio.

jbg onda greška :slight_smile: heheh…

jel radi itko dizajn? :slight_smile:

ja sam za!

radit ću ja dizajn pošto nema dobrovoljaca.

U svakom poslu treba imati nekakav plan i raspored, volio bih vidjeti nekoga sa izraženim osobinama voditelja da napiše nešto o tome.

http://www.milanantolic.com/humanitarka.pdf

Već sam napisao neku početnu verziju.

Za ovo što se planira treba pravna osoba, najbolje udruga.

Spajanje nekoj postojećoj udruzi ili rad pod okriljem druge udruge po meni nije dobro rješenje.
Iz iskustva, pokušao sam raditi ovo što radim (zaštita okoliša od zvučnog onečišćenja) raditi pod okriljem jedne poznate i dugotrajne udruge ali - nije išlo. Nisu me ni za člana željeli primiti dok ne prođe određeni rok. Osim toga smatram da bi se gubila autonomnost djelovanja.

Treba vam beskonačno mnogo vremena. Ne za web. Vi ste počeli oko weba, a to je uglavnom najmanja briga.
Najviše vremena se gubi na rad s ljudima. Iz iskustva, imam samo 4-5 prijavljenih problema (Zabok motocross staza, Čiovo trafostanica, Novigrad koncerti, svinje na Varaždin bregu i zvona). Samo “hendlanje” ovako malog broja stvari oduzima jako puno vremena. Dopisi, telefoni, mejlovi, praćenje foruma, fejs,… Jedino na praćenje žirca udruge ne trebam trošiti vrijeme jer je uvijek 0. To znači da od ljudi nije lako dobiti novce.

Treba osoba koja će osobno provjeravati situaciju na terenu. Procjene na terenu, kontakt sa soc. službom,…
Netko tko je sposoban objektivno procjeniti situaciju.

Treba osoba za kontakt s medijima. Bez telke, bez mainstream medija nećete ništa uspjeti. Banneri su OK ali neće trajno funkcionirati. Biti će zanimljivi jedno vrijeme ali što nakon toga?
Treba i iskusna osoba za pisanje PR članaka.

Da se mene pita, napravio bi regionalni web. HR-BIH-RS-MNE-MK Za početak samo za HR s opcijom širenja.

Morate znati da su ljudi na ovim prostorima jako ponosni. Nije lako reći da si u banani i da trebaš pomoć.

Računajte da će projekt biti godinu dana bez rezultata. Nitko vas neće shvaćati ozbiljno dok se ne stvori “brand” iza kojeg su rezultati.

Ako itko smatra da će ovo uspjeti bez da uložite novac, u stvari dosta novca (ne vrijeme, pravi novac), zaboravite.

Jasno, sve što je tsereg napisao treba pomno proučiti jer bi se moglo zapeti prije nego što se krene. :slight_smile:

Ukupna šansa da ovo krene je 2%. Povećanje šanse da projekt krene je da se racionalizira.

EDIT: Zaboravio sam napisati da bi se trebalo omogućiti i darovanje stvari. Problem je uglavnom prijevoz-dovoz. Znam da udruga za liječene ovisnike ovdje u Dubravi popravlja kućanske aparate i prodaje ih tako da neispravno ne znači neupotrebljivo.

Prestat ću pisati jer imam još 314 ideja. :slight_smile:

ko zna s wordpressom, njemu je to sretno rješenje. U worpdressu se mogu čuda napraviti, samo ako se zna. Ja sam svoje objavio, ovdje sam za wp/html/css, implementaciju vizualnog rješenja u web. Ako Vam treba takav čovjek računajte na mene.

Imam osjecaj da ste noseni entuzijaznom malo prenaglili. Kao sto je trnac napisao, web je najmanji problem. Ima tu jako puno posla. Namjera je super, ali u realnosti stvari izgledaju malo drugacije.

Ja sam spreman pomoći ako se ideja razvije u nešto što će imati svoju glavu i rep. 20 ljudi koji se ne znaju ne mogu raditi na jednom projektu.

I još nešto što je možda i najbitnije od svega.
Takve stvari se ne rade jer su fora i odlične ideje. Za takav projekt vam mora “kliknuti” negdje, nešto. Mora postojati neki okidač. Svi koji se bave s takvim stvarima uglavnom imaju neku osobnu traumu.
Znam, odmah se smatra da je “kliknulo” na krivu stranu i da se radi o psihičkim bolesnicima. No, to nije baš tako. “Klikne” i na drugu stranu gdje se dođe do određenih spoznaja i kada se određeni životni prioriteti doslovno izokrenu.

Neću vam pisati dalje, siguran sam da ste uhvatili bit.