Hvala Europo na Cenzuri

Slika govori sve. Eto pa mozemo ovaj topic imat da se zahvalimo svemu sto nam je europa dobrog donjela. Prije par godina smo se smijali rusima i kinezima jer njihove drzave cenzuriraju internet, pa jadnici moraju koristiti VPN. Smijali smo im se, kako ih je njihova komunisticka vlada izjebala.

Ali eto, neki bi rekli da smo mi u Europi sretni, da jesmo. Ovdje te drzava nece cenzurirat, oni igraju na pilu naopako. Oni naprave tako da te svijet cenzurira… Neznam sto je gore da te tvoja drzava cenzurira ili da te svijet cenzurira, promislite malo. Izgleda da je komunizam malo manje od zlo od dva zla…

2 Likeova

Iskreno dugo im je i trebalo da provedu ovo… Oduvijek je bilo samo pitanje vremena a gdje ćeš bolji način upravljanja svijetom od vladanja internetom

Pazi na sto je dosla Europa. Toliko zastita i svega da nas sada velike kompanije preko bare cenzuriraju. I ovo nije prvi slucaj cenzure, naletio sma na jedan site muzicki, mozda je cak bilo to i na Youtubeu gdje mi rekli da sam iz europe i da mi nedaju da slusam pjesmu…

A s druge strane mozda je ovo potrebno da konacno naprave te browsere (Brave) da budu u skladu sa zastitom korisnika. A mozda i cjeli internet bi trebalo reinventirat ili nadogradit.

Evo ovo nama treba. Samo pazite opet ako se krene u ovom smjeru Crypto i blockchain ce dobiti opet pljuske od Gatesa, Bezosa, Ma? i drugih… Jer jednostavno Vampiri trebaju miljarde i nece ih dat samo tako…

1 Like

Bitka je izgubljena za nas. Sve te kompanije upravljaju masama i miljardama ljudi. Lakše je upravljati s 10 000 ljudi nego s 10 pojedinaca :wink:

Koliko dugo sam spavao? Kažu da sam i ja (BiH) u Europskoj Uniji.??

Uvodi se i da se uclanis i platis kao novine. Sto i nije lose.

Pazi modela, forsiraju da se ljudi pretplate na njihove novine. Ne govorim o ovima nego govorim o svim newspaperima, primjetio sam da idu tim modelom. papir ce nestat, vjerojatno u nekim drzavama je vec nestao, znaci svo novinarstvo ce uskoro preci online, pa kako onda to monetizirati?

zato i je dosao ovaj zadnji zakon jer tko ce se pretplatiti na vijesti kada to moze procitati na nekom blogu besplatno?

Iskreno neznam kamo ide ovaj model poslovanja ali pretplata nije rjesenje, jer te njihove vijesti se lako prepricaju. Zamisli news model, platis pretplatu na par tih newspapera i otvoris svoj free website nakrcas ga reklamama i lijepo prepricavas sto procitas na placenim newspaperima…

kako da ne :slight_smile:

Pa da, internet je Free i takav ce ostat. Kladim se da ce u sljedecih 10 godina ako svi newspaperi prihvate ovaj zakonom reguliran model da posluju preko subscription moda da ce se naci neki ultimativni News Free portal, a mozda i vise njih. Ovisi kako jako ce newspaperi ici u smjeru pretplate.

Odnosno dugorocno newspaperi sa pretplatama ce nestati sa interneta. Naravno sve ovisi dali ce to njihovo novinarstvo biti barem 10x bolje od onog sto se moze procitati na Free siteu. A kako se vec duzi niz godina novinarstvo svodi na clickbejtanju, zutilu, crnoj kronici i drugim sirenjima straha onda vjerujem da kvaliteta izmedju placenoh newspapera i onog free nece biti velika…

jao ekstenzija u browseru hahaha

izvinjavam se na offtopicu

Sta previse premalo?

komp radi 24/7 i non stop je upaljeno 5 windowsa u prosjeku po 6 tabova.

30 webstranica radi non stop.

POWERED BY INTEL!!!

Da li sme neko da preprica njihove vesti koje su top news? Primer exkluzivni intervju sa nekim poznatim.

Ove restrikcije odavno postoje na sajtovima,samo za USA,Nemacka,niste iz ovog regiona i sl.dzabe oni brane EU regionu da posecuje sajt kad opet nece smeti objavljivati nista bez dozvole autora.

Prepricati tipa da se ubaci u spin text i odna se samo promjeni redoslijed slova sigurno nemoze.

Ali ako on kaze da je procitao to na tom i tom sajtu i da je Mr.Glass rekao da su superjunaci medju nama onda to ne podjeze tom zakonu.

Ali ako on napise:
Mr.Glass: “Da, posotje junaci” (to je rekao na intervjuu)

No intervjui su mozda i najveci problem za prepricat, ali recimo da tamo u kaliforniji gori, pa normalno je da ces to bezproblema prepricat jer ni oni sami neznaju tko je glavni source.

Prepricati od ostalog sajta se moze ali prvi procitati i prepricati bi bilo kaznjivo.Evo primer vidim reklamu na tv-u jednu po meni glupu pricu a to da je skandal objavio da supruga Gordana nocu prica sa Sabanom.To bi svako mogao kupiti i prepricati,extra zaraditi ali sta bi skandal uradio dalje.

Ako si vidio to tamo. Onde ne navodis source. nego napises da se prica okolo da oni pricaju…

Pa tko ce lud ici provjeravat od kud to tebi…

Jos bolje bi bilo napraviti chrome plugin koji bi brisao sve brendirano, odnosno da ti ostane samo tekst, raw text tako da ni ti sam neznas od kud si dobio vijest, pa onda na sudu kazes da zelis poligraf…

Eto vidis do koliko je glup taj zakon… Oni bi cenzurirali 21stoljece, a vec smo poceli malo deblje gaziti u njega…

Video sam naslov koji se moze objaviti na svom sajtu ali detalji su u novinama,ima vesti kao sto kazes pozari u kaliforniji sto moze da se kaze da si cuo jer je to javna vest ali ovo kada urade licno novine intervju ili pricu sa nekim pojedinacno,to bude onda ekskluzivno i mogu da pokrenu tuzbu ako si prvi objavio.

Kako sam prvi objavio kada sam procitao kod njih?

Cek malo, ti kazes ili zakon kaze, a znam da mi zakon to nemoze reci da ja to sto procitam na stranici nemogu dalje prepricat pismeno ili usmeno…

Ali pazi kod prepricavanja ja govorim, da kao kad odes u krcmu pa kazes da si negdje cuo ili procitao da jovanka prica sa sabanom i onda dalje trabunjas o tome.

Procitao si ili negde cuo naslov ali detalji se nalaze u stampanim novinama.Zakon kaze ne ja,pa eto procitaj pravila svih online izdanja i kod vecine pise da je zabranjeno preuzimanje teksta bez njihove saglasnosti.

Ono fazon rekla konobarica,pa iskreno voleo bi da moze to da prodje,nisam bas toliki poznavalac zakona.

Kad zazivi u praksi brzo ce se predomisliti.

Kao i englezi koji su donijeli zakon za provjeru starosti ljudi kod posjeta stranica sa filmicima za odrasle.:smile::smile:

I sad neznaju kako bi to odradili.:innocent::innocent:

Zato jer onaj tko je to predlozio , nije gledao 10 koraka unaprijed i onda dobivamo ovakve sprdacine od zakona od ljudi koji jedva da znaju upaliti racunalo.

Ne podcjenjujem nikoga, ali mogu se kladiti da u bilo kojoj drzavi u svijetu, minimalno 70% politicara, gradonacelnika i sl. jedva da znaju upaliti racunalo , napisati email, poslati email i znaju mozda osnove worda.

I onda se takvi petljaju u donosenje zakona o internetu, cenzuri i sl., a ne razumiju nista, ne zato jer su glupi, nego zato sto nisu sposobni nauciti.

Bljuje mi se kad cujem da se neki zakon tumaci: Mi smo misljenja…

Ne zanima ne misljenje, nego ono sto zakon kaze. Ako zakon nije jasan, onda se provodi kako pise, ako se ne moze, nece se provoditi.:smile::smile:

Vrlo jednostavno.

Evo kako su estradne to objavile:

@ dadaas Eto ode konobarica i kupi isprica svojim recima ti objavis i zaradis extra :blush:

Pa da, ja se u potpunosti slazem i podupirem zakon koji je protiv preuzimanja tekstova. Ali taj zakon meni ne brani da ja svojim rijecima, svojim komentarima i svojim razmisljanjima napisem clanak na tu istu temu…

2 Likeova