Icebluehost - down

Ljudi ja imam web stranice na icebluehost, sta se desava ? Kao treba neke pare slati covjeku jer su mu svi serveri banovani, zna li neko o cemu se radi, bar tako pise na njihovoj facebook stranici, da mi je samo da udjem u cpanel da skinem stranice na lokalno :smiley: Zna li neko sta se desava ?

https://www.facebook.com/icebluehost

Ja isto imamā€¦koliko sam čuo nisu platili računeā€¦i blokirani su :frowning:

wow, kakva je to glupost, pa da mi je samo web stranice da mogu skinut na racunar jer sam ih uredno platio, sta uradit sada. kakav uzas.

Ja baÅ” tražim dobru alternativu kamo ću pobjeć. PoÅ”to sam iskopao da ovo nije prvi put da se ruÅ”i ice blue host. ā€¦i ako imaju problema s plaćanjem, moglo bi biti grdo daljeā€¦Å”teta.

Jel zna ko Ŕta o www.KnownSRV.com ?

I ja trazim alternativu, jer su mi svi sajtovi tamo par godina su bili super i ovo sve odjednom, da mi je da bude online da skinem stranice na komp :slight_smile:
A evo skupljaju novac nekiā€¦ovo ne mirise na dobro.

http://pokit.org/get/img/598590ebfde4b3099871b13e0086fedb.jpg

Ne mogu da vjerujem da je neko na ovom sajtu uzeo hosting xD. NipoÅ”to ne Å”aljite novac, ovo je SCAM žeŔći. Isti taj Jari Paananen je na joÅ” jednom mjestu napisao: Fucking great! I just paid almost 2000 ā‚¬ to IceBlueā€¦

Ako niste joŔ naiŔli na pojaŔnjenje:
UPDATE published on the clients panel:
Iā€™d like to issue this message to all affected clients.

Firstly,
my apologies for not providing any updates sooner, and for not replying
to personal messages, as I have been extremely busy getting the site
back online first, and then been trying to sort out this problem.

Sadly,
I have to report that the reason the data center locked the servers
(they are still online, just not accessible, which is why it might seem
like a network problem), is because of a billing issue, albeit far from
intentional like some people are claiming.
Itā€™s
a very unfortunate combination of events which has caused our usual
funding source (bank account) to not have enough available funds.
I
have called and mailed the data center multiple times during the course
of the day, even tried to contact their management (to no avail) to
ensure that the missing payment will be made as soon as it arrives on
our account. As we all know, it can take several days to wire transfer
funds.
They are quite adament though that it had to be paid by today, and hence locked all our servers.

Please
note, I am not blaming the data center. It is my responsability as the
manager to ensure everything keeps running, and I take full
responsability for this disaster.
But
I admit, a little patience from their end would have avoided all of
these problems for everyone, especially seeing that the missing payment
will be made soon.

Apologizing for this is by no means a solution, I am well aware of that.
I am also aware that this has severely damaged our repuation, but hopefully not beyond repair.

On a separate note, I hear some people saying this is all a scam, and we are running away with their money.
Nothing
can be further from the truth. Those who know me, also know how
dedicated I am to my business, and how much it means to me personally.
My
first goal was to get our site and client portal back online, so that
clients could contact us again. That was completed several hours ago.
I
know this does not make any of your cases any better, but believe me
when I say this is a horrifying experience for me personally, which
sadly could have been avoided.

I also fully understand if your faith in us has been lost.
If you wish to move to another host once the servers come back online, we will of course assist you.

As for an ETA, that all depends on how soon those funds appear on our account, so that the outstanding payment can be completed.

Also
note that the access to the network issues page has been limited to
clients only, mainly due to a huge access rate which was causing load
issues on the server.

Please understand that I will do anything in my power to get services restored as soon as possible.

Thank you for your patience, and once again my sincerest apologies for this mess.

Patrick Brookings Date - 2014/09/23 10:00
Last Updated - 2014/09/23 17:16

naravno da je scam, ali cudo mi je da je patrick dozvolio da dodje do ovoga, inace oni su jako dobri i ne kontam sta se ti cudis jer evo 2 godine nikakav ni najmanji problem nije bio.

1 Like

Pored puno jačih kompanija izabrati oveā€¦

milito kakis na kasiku, nabroj te puno jace kompanije da daju usluge i cijene kao ovi, dakle nabroj ih, daj argumente mozda i predjem kod tih ā€œpuno jacihā€ ne kontam ovu mistifikaciju ovdje na forumu kao da steve jobs licno tipka, sa nekim polu-recenicama.

Godaddy, hostgator, ipageā€¦jedni od provjerenih, a milion drugih ima. Puno bolje usluge, puno bolja podrÅ”ka.

Meni je smijeÅ”no kada vidim na shared/web limitovan prostor ili protok, odmah znaÅ” koliko će ti obična stranica biti uptimeā€¦

PočevÅ”i od shared pa do vps a o dedicated da ne pricam, presmijeÅ”ni su, a i preskupiā€¦

@eldar_ribic smatrao sam te relevantnijim, osim sto tu nesto sa visine pokusavas reci da je hostgator i godaddy ok. Ako nisi bio kao ja sa icebluehost 2 godine bez i jednog problema, onda nemoj da ih kudis, daj neki relevatniji prijedlog za kompaniju.

Da se ne raspravljamo, sve ti je rečeno koliko su ozbiljna firma kada nemaju platiti. Jedna od mnogih koje su propale, a hostgator, godaddy i slični top su tu godinama bez ikakvih problema. Dedicated koji ja placam Ā ā‚¬ 500 EUR je kod njih ā‚¬ 1190 EUR pa ti meni neÅ”to pričaj o cijenama i njihovim uslugama.

eldar_ribic, ma nije rasprava ovo je forum i koristi se za te stvari. ti si najvjerovatnije gurao tutu u rikverc kad sam ja imao vps kod hostgatora.

Možda da nam izneseŔ neki validan argument zaŔto i kako kakimo na kaŔiku te guramo tutu u rikverc?

NaŔ validan argument je to Ŕto je domena registrovana 2009. a počeli sa radom tek 2010. Ŕto je relativno mlada firma u odnosu na hostgatora koji je počeo sa radom 2002.

Uostalom, kada sam posjetio sajt i vidio dizajn stranice, zijanio sam se. Danas imaŔ gotove besplatne skripte koje puno bolje izgledaju od ovog, to govori koliko je bio spreman uložiti i koliko se brine za budučnost.

Pitao sam jednog kolegu da li je on na ovom hostingu poŔto rijetko provjerava svoje stranice, a jako dugo je u ovim vodama, rekao mi je da prvi put čuje za njih, a sa njim se uvijek čujem oko ovog pitanja jer zna mnogo hosting kompanija poŔto je dugo u ovim vodama.

Sve to zajedno kada sabereÅ” dođeÅ” do zaključka da nisu toliko provjereni. Facebook page ima samo 200 likeova, to ne govori puno ali ima svoj udio.

Zadnja, u stilu naÅ”eg dragog člana, vjerujem da ćete znati o kome govorim - pogledaj im logo, masonska su to posla da uzmu pare poÅ”tenom narodu :D.

za 3 godine otkad imam servere kod njih, ovo je prvi put da su bili offline. slazem se sa stux-om i imam potpuno povjerenje u njih. zeznuli su ovaj put, ali evo vec su ispravili greskuā€¦ serveri su ponovo online

1 Like

Ja imam server kod icebluehost i server se nalazi u Francuskoj i nije bio nedostupan. Ovo je najbolja firma i svakome se desavaju greske

Nije mi jedna stvar jasna. Recimo ovaj baby plan kod hostGatora http://www.hostgator.com/shared
ā€¦sad oni kažu da je unlimited disk space i bandwithā€¦no gdje je realna granica koja ipak mora postojati?

I kako se da najbolje provjeriti za određeni hosting koliko su ā€œzaguÅ”eniā€ na shared serverima. Vjerujem da to može dosta oscilirati od hostinga do hostinga ā€¦

P.S. ako mi itko može objasniti kako da se registriram na hostGatora, bio bih zahvalanā€¦meni fakat ne uspjevaā€¦

Nakon Ŕto su mi na hostgatoru stranice bile spore ko da se učitavaju sa nekog 386 i nedostupne 20% vremena, ne pada mi napamet ponovo koristit takvu kompaniju. Bolji server su nudili tek kad sam otkazao.
Godinama sam na Iceblue i nažalost imam plaćenu joÅ” godinu unarprijed. U zadnjih 14 godina sam isprobao desetke drughi hostinga i definitivno najbolji do sada Å”to se tiče podrÅ”ke i cijene, samo im viÅ”e ne vjerujem te sam pojačao backupe, neke siteove već prebacio na http://krat.im/hosting a neki će u razna cloud rjeÅ”njaā€¦

BaÅ” sam proučavao malo tog hostgatora, i nije mi bilo jasno zaÅ”to je njihov web tako spor, hehe. Sve je sad jasnoā€¦kad velÅ” da su ti tamo stranice bile spore.

Zato sam i pitao ovo:

I kako se da najbolje provjeriti za određeni hosting koliko su ā€œzaguÅ”eniā€ na shared serverima. Vjerujem da to može dosta oscilirati od hostinga do hostinga ā€¦

:smile:

Icebluehost je najbolji host, jel to jedino oni nesmiju da naprave gresku?

Hostgator je obicno smece, sada im treba po 3 dana da odgovore na ticket.