Ideja za ime stranice - apartments manager

A chatGPT mi je za Apartlio rekao da odlično zvuči, da je jako moderno i pamtljivo ime i da nebi smio biti problem sa izgovorom, da su to slogovi kojii idu skupa. :sweat_smile:

… čak i da nosi u svom nazivu asocijaciju za navedeni tip servisa.

Rekao GPTu da kreira imena iz perspektive Shakespeara , kaže on jedan od prijedloga:

  1. RomeoStay.com , hehe

Hmm, nego časni sude što kažete na propgoo.com ?? Zgleda ovako lijepo :slightly_smiling_face:

Da li znas sta znaci goo?

Propgoo mi ne govori na prvu o čemu se radi. Možda ići na neke kombinacije od glavnih riječi: apartments, easy, rent, booking, safe…

Npr. http://apartmesy.com/ Apartments + easy, a i sy je u dosta brandinga uključen. Samo mesy (iako nema 2 s) je malo loše…

Airbnb govori?

Nije mi sad od glavu da mora bit sadržana informacija … bitnije mi je da je ime catchy, kratko i pamtljivo.

Inače je ovo gornje na bazi riječi property, chatGPT je dosta toga slagao u nastavku na “prop”

Iskreno ne, meni je to zvonilo kao “go” … sad vidim da nije.
Al uočio sam to unutar nekog drugog imena, vizualno mi se dopalo

Ne govori, ali su skratili ono što znače i toliko su uložili u marketing, da je svima poznato :smiley:

Property bi mi više bilo povezano sa prodajom nekretnine, nego iznajmljivanjem. Ali recimo ako bi na tu riječ išao ima dostupna domena http://propertsy.com/

Evo nekoliko imena generiranih putem Namelix:

housingz
livingmate
rentgenius
spotrent
houselinker
hushhouse
homesta
housinghub
apartix
rentranger
roomzone
primeflats
rommix
roomera
quikflat
roommodium
dwellspace

itd.

1 Like

Airbnb je crowdsource servis i njima time treba masa ljudi koja će znati da postoje … otuda potreba za ogromnim marketingom.
Bez ogromne publike, njihov servis bi bio beskoristan ikome.

Dok ovo moje i ako je jedan klijent gore, stvar je funkcionalna …tj. korisna tom klijentu.
Tako da je drugačija politika i u marketingu… kod mene se hvata klijent po klijent i svaki nosi profit.

Uglavnom, nemam ja neku potrebu da ljudi globalno znaju što je “ime_servisa” kad ga ugledaju. Pošto će se svaki klijent dovlačiti za rukav i vršiti se nad njime prodaja.

Bitnije je kad se potencijalnom klijentu prezentira servis, da on lako upamti ime i da je ime samo po sebi privlačno… da odiše dozom “profesionalizma”.

Naravno, ako bi bila ugrađena informacija i u ime, nebi nikako bilo na odmet. … al bi na prvo mjesto stavio:

  • kratko
  • simpatično
  • pamtljivo

Par mi zapelo za oko, ali zauzeto.

Kako vam se čini “apartigo”?

I razmišljam da u tedenciji da se ugradi informacija … to ne mora ići nužno u smjeru “apartmana”, može ići i u smjeru “alata za izradu weba”, tipa nešto poput: “webhive”

Što bi možda imalo smisla jer otvara opciju da isti servis se širi i na druge niše, a ne samo da bude servis za izradu stranica za apartmane.

E ovo mi zvuči odlično iskreno!

Samo, jesi li promislio malo o cijelom pothvatu? Takvu stvar je čini mi se @bugi radio u prošlosti sa rezerviraj, a vjerujem da ih danas ima mnogo… Ne sumnjam da možeš napraviti dobru stvar i uzeti dio kolača od postojećih servisa, ali možda kada staviš cijelu računicu postoje stvari koje bi mogao bolje odraditi da se daš u njih (manje konkurencije, inovativnije…).

Tj. više mislim u smislu tvojih puzzli i ideja, zbog čega sada ići u neki drugi teritorij, ako si u postojećem jak i možeš podići na viši nivo?

Nekak mi zvoni da ovo i je pobjednik. :slight_smile:

Nije da krećem, nego još malo i završavam.
Inače se i ja bavim apartmanima negdje od 2018te … tako da me tržište ponešto naučilo i o svojim potrebama i mislim da je gladno ovoga… ali dobrog sustava. Vidio sam puno loših, a i sam sam vlasnik jednog poprilično lošega … pa mi je cilj i te klijente koje imam migrirati na bolju platformu.

Tako da sam se odlučio okušati u izradi svoje platforme. :slight_smile:

Zasad sam poprilično zadovoljan.
… ne samo da je izrađena platforma za managiranje apartmana, mislim da sam odvalio još jedan bitniji zalogaj:

Napravio sam generalno sustav koji može povezati beckend developere i frontendaše za izradu dizajna (koji se međusobno ne moraju poznavat) i kao rezultat njihove suradnje nastaje mogućnost da krajnji korisnik generira gotovu web stranicu u par klikova. Pritome, korisnik ima veliki spektar mogućnosti customiziranja i nadogradnje svoje web stranice i mogućnost da se sa jednim klikom prešalta na neki drugi dizajn koji je neki drugi frontendaš izgradio, ili čak i on sam.

Ovaj sustav se tako ne mora nužno samo koristiti za managiranje apartmana, nego će se moći primjeniti na koju god nišu… apartmani su tek uvod.

I sve ovo se vrti na mom webOSu, Doorsima. :slight_smile:

P.S. sad još samo da implementiram AI sučelje unutra :laughing: … a bit će i toga, za jednu stvar mi je AI stigao kao naručenn. :grin:

ChatGPT aproved :laughing:

Ma meni je skroz okej, pogotovo sta se tice brendinga, ali malo si mi mozda ispao kontradiktoran kod ovoga: Dok ovo moje i ako je jedan klijent gore, stvar je funkcionalna …tj. korisna tom klijentu.
Tako da je drugačija politika i u marketingu… kod mene se hvata klijent po klijent i svaki nosi profit.

Jer ako ovako razmisljas, onda je puno bolje da bude exact match ili da ima značenje, jer ako se gleda manje klijenata, uvijek ih je lakše uhvatiti tako.

Ali ovaj apartigo mi je baš onako, top. Malo sam si zapisao ja na papir bio par riječi, poveznica pa pokušao nešto izvući, kao ovaj apartmesy sta sam bio predlozio, ali stvarno nisam imao vremena (i najgore od svega blagostanja u glavi) da se potrudim smislit nesto bolje… :smiley:

Approved from me, sad cekamo jos @drmrgood i @GojaWM da potvrde da je okej! :smiley:

BTW. nisam primjetio da si u Niche Challenge? Ili mi je proslo ispod radara :smiley: Ali ako nisi, jesi li razmisljao mozda se pridruziti? Rado bih pratio razvoj projekta! :raised_hands:

mišljah uzet domen čisto malo da cimnem božoua
image

jedva se suzdržah. mislim dao bi mu ja domen i za dž, al čisto malo da se cimne i da mu postane još draže ime

4 Likeova

Nije da baš pratim, ali onako odokativno mislim da je prošlo nekoliko niche challengea … dok ja ovo razvijam. :laughing: … sad bih čak mogao u neki voz i uskočit, da podjelim malo nekih planova koje imam.

Aj sad :laughing::laughing:

…inace sam razmisljao da moram ujutro odmah uzet da nebi bilo, sad si me malo pozurio :laughing:

1 Like

Apartigo mi je slatko :wink:

Iako, nije više free za kupiti koliko vidim, nadam se da si ga ti već upiknuo a ne neko drugi.

Ne znam da li znas da postoji nesto slicno za restorane:

Kada se ovdje napravi web stranica domena izgleda ovako: nekirestoran.eatbu.hr