Ima li života poslije smrti, što je život uopće?

Dragi Forumaši, imam jednu prelijepu priču za vas za dobro jutro. :blush:

Blizanci

U majčinoj utrobi razgovaraju, još nerođeni, blizanci. Jedan od njih vjeruje da postoji život nakon rađanja, a drugi ne vjeruje. :blush:

Nevjerujući mališan: Vjeruješ li u život poslije rođenja? :roll_eyes:
Vjerujući: Pa naravno! Svima je jasno da postoji život poslije rođenja. Mi smo ovdje samo da bi smo postali dovoljno snažni i da bi smo se valjano pripremili za ono što nas kasnije čeka.
Nevjerujući: Ma to je glupost! Nikakav život poslije rođenja niti postoji, niti može postojati! Ti si blesav. Haha, možeš misliti kako bi taj život uopće mogao izgledati?
Vjerujući: Ne znam baš sve pojedinosti, ali vjerujem da će tamo biti više svjetlosti, i da ćemo možda sami hodati i svojim ustima jesti.
Nevjerujući: Hehe, kakva besmislica! Nema šanse da sami hodamo i svojim ustima jedemo.To bi bilo zaista smiješno! Nema života poslije rođenja. Pa mi imamo pupčanu vrpcu koja nas hrani. U stvari naš život je pupčana vrpca koju, evo, vidiš i možeš opipati, i inače previše je kratka.
Vjerujući: A ja sam siguran da ima takvog života. Samo što će sve biti malo drugačije, nego što je sad.
Nevjerujući: Ali, nitko se otuda nije vratio! Život se jednostavno završava rađanjem, odnosno rađanje je smrt. I uopće život – to ti je samo ogromno mučenje u tami, kao što i sam možeš iskusiti.
Vjerujući: Ne i ne! Zaista se ne slažem s tobom. Ne znam točno kako će izgledati naš život poslije rođenja, ali, u svakom slučaju, znam da ćemo vidjeti mamu i da će se ona pobrinuti za nas.
Nevjerujući: Mamu! Haha, ti si stvarno potpuno blesav. Zar zaista vjeruješ u mamu? Ma gdje se to ona uopće nalazi, molim te lijepo, ajde mi je pokaži?
Vjerujući: Ona je svuda i u svemu oko nas. Mi u njoj prebivamo. Zahvaljujući njoj krećemo se i živimo. Bez nje mi jednostavno ne možemo postojati. :heart:
Nevjerujući: E, to je sad stvarno teška glupost! Ja nisam vidio nikakvu mamu. Očito je da ne postoji.
Vjerujući: Ne mogu se s tim složiti. Jer, ponekad kad sve naokolo utihne, čujem je kako pjeva i osjećam kako promatra ovaj naš mračni svijet. Zaista vjerujem da ću jednoga dana vidjeti njeno lice. :frowning_woman: :blush: :o:

4 Likes

I jedna prigodna:

Contradictio in adjecto.

1 Like

Lijepa priča.
Ali poslije smrti nema ništa. Mozak umire, svijest (ono što jesmo i ono što znamo i što smo naučili) nestaje. Nema ništa poslije smrti - niti praznine, niti pakla, niti raja. Jednostavno - ništa.

4 Likes

Dokazano?
Mali smo mi da o tome pricamo.

1 Like

Ne znam jel dokazano, ali je logično. Ne može postojati svijest bez energije i bez “containera” u kojem bi se ta svijest nalazila. To što nas tješi da postoji nešto poslije smrti,ne znači i da postoji.
Jedini način da nastavimo biti svjesni nakon što tijelo umre jest da se kompletni sadržaj našeg mozga prebaci u mašinu (računalo).
Vjerovati možeš i da ćeš postati Spiderman ako te ugrize radioaktivni pauk, ali ima li tu logike - to je druga priča :slight_smile:

I ja mislim da poslije smrti nema nista. Samo se ugasis i to je to ili eventualno da se energetski stopis sa “okolinom” i vise nisi svjestan bilo cega.

1 Like

Zanimljiva tema, mene osobno interesira kakvo je vase misljenje o ljudima koji se sjecaju “proslog zivota” ?
Znaci ljudi koji znaju nesto, sto nema teorije da znaju, detalje svega, proslost itd.
Slucaj iz moje obitelji, odnosno slucaj mojeg brata je sljedeci, dok je imao 6-7 godina stalno je pricao o Podgorici, toliko je je detaljno opisao da je to bilo nevjerojatno, otisli smo u Podgoricu i znanje o cijeloj Podgorici, nazivima ulica itd. nas je iznenadilo. Dakle nema sanse da je to vidio na televiziji, knjizi itd., u vrijeme kad je to bilo nije internet toliko bio zastupljen niti dostupan, pogotovo ne njemu, tako da te stvari padaju u vodu. (doba isdn-a i dial up-a) :smiley:

1 Like

Sta ce uopste ovakva tema na forumu webmajstori?

3 Likes

Doživio sam 2 situacije koje nikakva znanost, matematika, fizika ili bilogija ne mogu objasniti.
Ako ne postoji neki oblik života poslije smrti, onda bi vrlo lako moglo biti da nisam baš skroz normalan :stuck_out_tongue: haha

Vjerujte ljudi. Vjera je super stvar, bez obzira kojem vjerskom uvjerenju pripadate… sve dok se ne prijeđe u ekstremizam.

2 Likes

Naravno da postoji, mi nismo ni ovo tijelo ni um :slight_smile:

Mene je najvise razljutila ova slika:

Nevolim kada netko napravi listu necega i kaze da se toga treba drzati, nisam pratio sve pojmove, ali lista je jako korisna SAMO za one ljude koji vole istrazit i onda sami donjet zakljucak jel nesto pravo ili ne. A na tu listu ako ima religije, vjerojatno ima i biblije, pa bi i ta slika sama trebala biti na toj slici jer i ona sama spada u tu domenu da utjeruje neku svoju agendu neki svoj cilj…

A msto se tice same price iz prvog posta, slazem se 100% s time. Ali naravno nije se vrsila komunikacija na nijednom nivou, a kamoli ovakav razgovor, to je vise kao predocenje nama kako bi to moglo biti, a u stvari nije tako. Bas kao i u pravom svijetu 99% ljudi na ovoj planeti se ne zamara sa zivotom poslije smrti, odnosno ajmo rec ovako, svaki covjek u svom postojanju se zamara s time dali im zivota poslije smrti tek kada mu se smrt jako priblizi, do onda je on bezbrizan, bas kao sto su i ti blizanci u utrobi, oni su unutra, njima je lijepo, papaju i uzivaju, znaju zivot u utrobi koji je vjerujem super za njih, kad pocne porod onda vjerujem pocnu na neki njima blizak nacin osjecat da ce njohov zivot u utrobi prestat i ako se pogleda on stvarno prestaje, bas kao sto ce i nas zivot prestat na planeti zemlji. A sto nas ceka neznamo jer ni sami blizanci neznaju, to sto ovaj ima vizije neke to je samo plod jer je pricu pisao covjek. Isto tako nama ako ima zivota nakon zemlje biti sve jasnije i zivot poslije zemlje moze biti samo jos vise smisleniji bas kao sto je i zivot nakon rodjenja.

Po meni je jos ludje pitanje, gdje smo mi bili prije rodjenja… e tu cemo biti i poslije smrti :slight_smile:

1 Like

Jedno je sigurno, jedan dan sigurno će naši ostaci ponovno postati dio zvijezde. Svaki naš atom dio je neke davno izumrle zvijezde, odnosno doslovno - svi smo “napravljeni” od zvjezdane prašine, i ponovno ćemo postati zvijezda :slightly_smiling_face:
Zar to nije cool?

1 Like

Naravno da ima, zivot nakon smrti postoji, ulazak u novu dimenziju postojanja. No, prije sto dodjete u novu dimenziju, proces razdvanja duse od tijela bi mogao biti jedan bolan proces jer kako bi bilo da svi koji su cijeli zivot bili dobri i oni koji su bili losi dijele tj. okoncaju na isti nacin? Pravda postoji, u to sam siguran…ako ne na ovom, onda na onom svijetu u nekoj drugoj dimenziji.

3 Likes

Da dijelim Vase misljenje, kako ljudi budu radili na ovom svijetu tako ce im biti i na buducem, svi cemo polagati račune tako da je bitno da se rade dobra djela…

4 Likes

Ja sam 100% siguran da poimanje pravde je relativan pojam i tvorevina covjeka da drzi one koji nemogu drzat sebe pod kontrolom.

I vjerujte mi da se nece nista dogoditi onome tko radi sranja na onom svijetu, a niti na ovom. Jedino mu se moze dogoditi da ga drugi covjek kazni prema zakonu te drzave ili ako drugi covjek uzme pravdu u svoje ruke.

Ali se 10000% slazem da je dobro razmisljanje da ce te netko svevisnji kazniti i to definitivno drzi ljudski rod pod kontrolom, kakvom takvom. U zadnje vrijeme je popularno, radis sranja, oduse u crkvu malo se pomolis pa si cist i spreman da rdis nova sranja. Zato bi mozda svecenici vise trebali se bacit na tu retoriku i opet podsjetiti te ljude sto ce im se dogoditi.

image

Evo i jedan dokaz koji u ovom trenutku svi zivimo, a nalazi se na ovoj slici, climate exchange. E sad neznam na sto on misli s stavljanjem to na sliku gluposti da je ignoriranje climate exchangea glupost ili je glupost znanost iza toga?

Ako je ovo drugo onda u ovom trenutku kada je trebala temperatura na ovim podrucjima biti blize nuli, a ona je blize 20 sve govori. A jos veci primjer je ako se malo dublje analizira sva ta situacija. Ova slika je napravljena bezveze samo da iziritira masu ljudi bas kao i mene koji se mucim sad s time, koji covjek je to napravio i u koju svrhu. I zasto je scientologija u sredini i koja je svrha ove slike, jer ocito se na njoj nalaze stvari koje su vec dokazane vise puta da nisu glupost, a mnoge od njih su u domeni nezna se, odnosno nisu dokazane niti jedno niti drugo, pa zasto onda zakljuciti da su glupost?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey