Imate li dobre domene? Showcase

Ovaj domen su koristi student filozofskog fakulteta mostar i nema vze sa trecim entitetom u BiH. Ali slobodan je i NarodZna.ba ako se nekom da satiricno zezati.

obican. ba
belgradetips. com
nasatv. ba

sezona.hr upravo istekla :grinning:

1 Like

Jackpot.com.hr
+
Avanture.si
Bingo.si
Kampi.si
Kamping.si
Obala.si
Otoki.si

Še nekaj turističnih domen:

www.first-minute.si
www.gumenjaki.si
www.jadrnica.si
www.morje.si
www.poletje.si

igrice.me 40 dolara na godaddy
image

1 Like

ima na aukciji

recenzije.net

https://www.godaddy.com/domainsearch/find?checkAvail=1&segment=repeat&domainToCheck=recenzije.net

@d1namic oćeš kupit

ima i dobre beklinkove

2 Likeova

stolarija.biz - istječe 31.12.2022., voljan sam prodati

salesgrowthtips.net - istiec 23.mart.23 , takodze zelim ga prodati

miroslav-tudjman.com
ramski-branitelji.com
srpskikulturniklub.com
revija-socijalna-politika.com
turizam-zdk.net
fknovipazar.net
srb-rss.com
opstinabijeljina.com
kraljevo.biz
yu-budizam.com
prirodopis.com
plbih.org
fkzeta.me
banatsko-veliko-selo.com

evo neke domene domaće koje su bile istekle imale po koji solidan link i imaju linkove sa vikipedije, ne znam jesu slobodne i dalje nisam ih provjeravao, brišem fajl sa kompa pa eto rekoh možda nekom valja podatak

Mislim da je motivacija.ba slobodna za registraciju

Javite ako netko naleti na expired .com domenu pogodnu za webshop.
Jedna riječ, na engleskom, široko značenje. Po mogućnosti da ima dva ista slova zaredom :slight_smile:

Hvala

Takva, pa expired? Jel i bez aukcije? Klasa optimist :slight_smile:

2 Likeova

:slight_smile:
Zašto se ne nadati?

Imam webshop.biz prodati ako ti je za utjehu

Naravno, ali nekad treba biti i realan :wink:

Evo moje mišljenje na temelju iskustva… nećeš naći slobodnu isteklu .com domenu koja je jedna riječ na engleskom, ako se radi o bilo kojoj poznatoj riječi, a pogotovo nekoj popularnoj riječi.

Može se desiti da neka takva ističe, ali definitivno ide na aukciju prije brisanja (prije nego što bi postala dostupna za registraciju svima), a na aukciji će postići cijenu od nekoliko tisuća do možda i nekoliko stotina tisuća dolara, ovisi o kojoj se riječi radi. Npr. da je top riječ, moguće je da završi na aukciji ako je vlasnik npr. umro, ali postići će veliku cijenu.

Ako ne namjeravaš puno platiti takvu domenu, nemoj trošiti vrijeme nego se prebaci na traženje eventualno 2 riječi ili izvedenicu jedne riječi (npr. Shopify.com), iako su i dobre izvedenice većinom zauzete i prodaju se na brandable marketima za prosječno par tisuća dolara.

Hvala, imam jednu .biz domenu, nije neka sreća.

Da, shopify.com je top. Hvala na ideji, budem potražio.
Nisam u prilici davati $$$ za domenu webshopa. Mada, bilo bi mudro gledati 10 koraka unaprijed i staviti se u poziciju “šta ako uspije?”, a web je dfghkjhsd.com domeni?

@mitok, imaš privatnu p

1 Like

Po meni tu trebaš ići na brandable domain. Recimo nešto kao zalando.

Dobra domena sama po sebi (na temelju imena, ako je dobro ime) ima vrijednost, nekad i jako veliku. Bilo koja domena (tipa dfghkjhsd.com ili neka čitljiva, ali bezvezna) nema vrijednost ako nema dobre metricse (tipa DA, backlinkove itd). Tako da ako napraviš web shop pod dfghkitd.com i on uspije, pa domena dobije DA, backlinkove itd., tako ćeš i domeni dići vrijednost, pa onda nije problem što je shop pod žblj domenom. Problem je što je to “ako”, a puno lakše i puno brže će web shop uspjeti sa dobrom domenom.

S druge strane, marketing čini čuda (ali i košta). Pogledaj Njuškalo. Glavni oglasnik već godinama, bez dvojbe (glavna njuška, kako je i pisalo na plakatima :slight_smile: ), ali…
Pogledaj Oglasnik.hr. Tko je glavna njuška kad se pretražuje oglasnik na Googleu? :slight_smile: Meni je oduvijek i još uvijek Oglasnik.hr prvi u SERPu za tu pretragu :wink:

Može ti web shop uspjeti pod bilo kojom domenom, ali recimo ovako… Ako će biti specijaliziran za kosilice, jeftinije će se probiti sa Kosilice.com nego sa Trnac.com. Kasnije ti je svejedno da li ćeš graditi brand oko Kosilice.com ili Trnac.com.

Ali otišli smo offtopic :slight_smile: Ukratko, dobronamjeran savjet je da ne čekaš expired .com jedna riječ na engleskom nego da prebaciš fokus na neku drugu domenu.