Imate li dobre domene? Showcase

Može i tako, ali kao i sa Njuškalom i Oglasnik.hr, treba veći budget za marketing. Brandable domena definitivno može postati autoritet, samo nije bez razloga da se brandable tipa Zalando.com još uvijek može naći slobodna, a neka konkretna exact match ne.

Ma jasno, najbolje bi bilo uzeti EMD ali opet ovisi sto se prodaje na shopu. Jer ako prodajes sve i svasta koji ti je onda glavni keyword? Tesko je reci, jel tako.

Dobre ideje i savjeti. Hvala

Imam riječnik koje su nekad koristili (i sada, ali rijeko) na jednom otoku. Možda nađem nešto pametno.

Istina. Ali dobar primjer je onda eBay.com. Odlična domena već sama po sebi! U startu vjerojatno nije bila skupa, a ima “sve”. Danas je to top svjetski brand, ali nekad je eBay.com bila samo obična domena.

“e” asocira na online shopping, “bay” asocira na “buy” (kupovina), ali i na neku uvalu, neko mjesto gdje se kupuje. Vrhunski odabir za brand.

Zalando je isto fora ime, ali je recimo eBay neusporedivo bolje, gledano samo po imenu, bez da znamo što je na toj stranici.

1 Like

eat-ento.co.uk
na aukciji, a tema aktuelna, ima masu jakih linkova, nisam gledao jel zagovnana

trenutno nema bidova 20 dolara cijena, sutra ističe aukcija

1 Like

Pijanitvor.com forum istekla domena i na GoDaddy aukcijama za $10, nisam gledao ali star je to i srednje velicine forum bio, ima sigurno bruku linkova na biljke, gljive i domacu proizvodnju alkohola.

Nije ni zagovnan kineskim sranjima jer je skoro istekao radio je prije pola godine.

3 Likeova

Tu sam nekad čitao dosta stvari oko mora i ronjenja bilo čini mi se

1 Like

Hello, what can be the price for domain Pravnik.rs?
Interested in buying? Contact.

Ekipa, s pravne strane, jel dozvoljeno registrirati domenu sa nazivom nekog brenda koji nije u vašem vlasništvu?

Mislim da je dozvoljena sama registracija. Meḍutim, sa takvim domenom nećeŝ moći niŝta konkretno da radiŝ i rizikujeŝ da ti oduzmu “vlasniŝtvo” nad njim.

Naravno da nije. Svojedobno sam imao domenu legoigre. net sa flash lego igricama. Javila mi se njihova odvjetnica sa prijetnjom pred tužbu i morao sam ugasiti domenu.

mislim da je dozvoljeno … samo se ne smijes lazno predstavljati … ako si registrovao domenu koja sadrzi rijec microsoft ne smijes se predstavljati kao kompanija microsoft

davno nekad je vlasnik domene microsoft.ba pisao na jednom forumu da su ga iz microsofta u sarajevu zvali na razgovor, u prostoriji on i njihovih 10 advokata koji ga ubjedjuju da mora predati domenu … nije je predao niti su mu ugasili

microsoft.ba
gmail.ba

Zasto ne predjete na .io ?

Ako sam ja imao lego igrice i na tom sajtu i zaradjivao preko adsense naravno da ce me Lego tuziti jer ostvarujem zaradu na temelju njihovog brenda.

Razlika je u tome sta si imao, da si imao lego igrice domenu i drzao gore igrice koje nisu LEGO, sve bi bilo ok.

www.jackpot.com.hr (prodaje se)

Najnovija: www.jobs.ba

korupcija.hr :grin:

(+dvadesetznakova)

1 Like

istekla danas juče

Zauzeta vec :confused:
Nazalost…