Instagram suspendirao profil iz nepoznatog razloga

Pozdrav, ekipa!

Vodim jedan news portal i jutros me dočekao šok od strane Instagrama. Iz nepoznatog razloga su mi suspendirali profil. Baš nikakvo objašnjenje zbog čega nego jednostavno preostala opcija da se žalim što sam i učinio. Evo već dva sata prošlo i nema odgovora. Jesu li to roboti preuzeli stvar u svoje ruke jer primjerice na FB tu i tamo se maknu neke poveznice koje su okarakterizirane kao “loše”, ali nakon žalbe uvijek vrate. Nešto nestvarno i jako jako frustrirajuće…

Ne mogu objaviti fotku jer sam novi član pa evo kopiram što stoji dok se pokušam logirati:

Podnijeli ste žalbu 9. listopada 2024.

Za pregled informacija obično nam je potrebno malo više od jednog dana. Pogledajte ovdje.

Vaš korisnički račun nije vidljiv drugima na Instagramu i ne možete ga upotrebljavati.

Što zatim slijedi

Ponovno ćemo pregledati vaš korisnički račun.Utvrdimo li da je vaš korisnički račun u skladu s našim Smjernicama zajednice, ponovno ćete moći upotrebljavati Instagram.Utvrdimo li da vaš korisnički račun nije u skladu s našim Smjernicama zajednice, trajno ćemo ga onemogućiti i više se nećete moći žaliti.

sta si objavljivao na nalogu? koja je nisa? jesi li generisao svoj sadrzaj ili si repostovao nesto? jesi li primjenjivao neku metodu za povecanje pratilaca (follow/unfollow itd.)?

je li tip naloga personal ili professional?

je li nesto stiglo na email?

News portal je u pitanju (sportske vijesti točnije, nogomet). Profil ima preko 100 tisuća pratitelja, kreirano još tamo 2016. godine, ali s ozbiljnim radom krenuo početkom 2018. godine i postepeno sve prirodno raslo. Čak sam i uložio neki novac iako je to neisplativo preko Instagrama s obzirom da traže previše love, a učinak je stvarno smiješan.

Klasika je u pitanju, uglavnom bi generirao svoj sadržaj iako je znalo biti kopiranja s drugih stranica. Ipak su u pitanju događaji na kojima se nema što previše pametovati nego samo objava rezultata, izjava ili primjerice transfera.

Tu metodu sam s kolegom koristio baš 2018. godine i isplatilo se, ali kad smo došli do neke cifre 40-50k onda smo prestali i poslije to više nismo radili jer nije imalo smisla.

Mislim da je professional u pitanju jer je spojeno s FB straniicom. Na mail je stiglo samo ovo:

Your Instagram account has been suspended. This is because your account, or activity on it, doesn’t follow our Community Guidelines.

If you think that we made a mistake, you have until 7 April 2025 to appeal.

To je došlo jutros u 7:30

koliko ljudi je imalo pristup racunu? niste koristili VPNove ni skripte za automatsko objavljivanje sadrzaja?

Instagramu samo ja imam pristup, dok na FB troje ali oni ne rade već neko vrijeme. Znam da ne bi oni nešto mrdali po tome…

Ma kakvi, nikakve skripte. Uredio bi fotku i onda preko onog Meta Business Suite bi u isto vrijeme objavio i na IG i na FB. Fenomenalna stvar naravno.

Nisam ništa prčako što se toga tiče. Sve je nekako iznenada…

Tako nešto se nedavno desilo jednom mom prijatelju, ugasili su mu instagram koji je imao preko 300k pratioca. Uglavnom, to radi konkurencija. Na dark webu ima neki servis koji se zove “instagram down” i to košta oko 50 eura. Hakeri masovno šeruju vaše postove na neke loše sajtove i to rade automatski, za nekoliko minuta naprave na hiljade deljenja. Ovaj postupak dovodi do trenutnog gašenja instagram naloga. On nije uspeo nikada da vrati nalog, ali sam čula da su neki uspevali da vrate.

zao mi je, nista mi vise ne pada na pamet osim ovoga sto je gore napisano :confused:

pogotovo ako nije bilo nikakvih upozorenja ni brisanja sadrzaja, ako je Account Status bio cist … bas iznenada :confused:

sretno sa vracanjem

I to mi je čak prošlo kroz glavu kao moguća opcija. Nikad se nisam bavio drugima nego samo izvještavanjem tih vijesti za koje sam zadužen i uglavnom su pozitivne kritike.

Poslao sam zahtjev odmah oko 8-9 sati, ali još uvijek nema odgovora. Što je najžalosnije postoje dvije opcije - ili će ga vratiti pa će sve biti normalno ili će ga ugasiti za sva vremena.

Inače, je li ikakav spas ona plava oznaka? Naime, prije nekoliko dana mi je iskočila obavijest kako mogu to preuzeti, ali mi je užasno skupo. Daju za nekih 600€ mjesečno, i za FB i za IG. To mi je oduvijek bilo primamljivo jer dokazuje ozbiljnost rada stranice, portala i općenito. Ajde da je za 100 ili čak i 200, ali 600€ mjesečno davati za to je nekako prepreskupo.

Kakva iskustva imate s tim?

1 Like

Nećeš da veruješ koliko su ljudi zlobni i pokušavaju na pokvaren način, bez ikakvog znanja da dođu do uspeha, tako što će durgog da unište. Meni su u poslednjih 2 meseca, stigle 5-6, lažne DMCA prijave preko googla i to za moje članke, nisu ni AI, lično sam ih ja pisala. I kretenčine preko lažnog mejla pošalju lažni DMCA zahtev, a Google tu nema nikakvu proveru već se oslanja da podnosioc zahteva postupa u “dobroj veri” i onda ti stigne mejl o uklanjanju iz google pretrage, tvog vlastitog sadržaja, zamisli. A onda ti moraš da im pišeš odgovor na DMCA i da negiraš sve, a da bi to uradio moraš da napišeš sve svoje podatke ime, prezime, adresu, grad, broj telefona i google to pošalje onome ko je podneo tu lažnu DMCA prijavu protiv tebe, što znači da džabe plaćaš WHOIS. Ovo je jedna od najproblematičnijih google ranjivosti koju redovno iskorišćavaju hijene i štakori. DDOS napadi, lažne DMCA prijave i pokušaji deindeksiranja, loši linkovi su redovna praksa kojom se služi veliki broj neuspešnih kretena. O pokušajima da ti sruše instagram ili uspešnu FB grupu neću ni da pričam. Zato se ja fokusiram samo na organsku posetu, a ne na insta i fb. Šta da ti kažem, bori se, nadam se da ćeš uspeti da vratiš svoju instragram stranicu.

1 Like

Mah, nažalost osjetio sam više puta i nema veze što izađem oštećen iz toga. Volim ovaj posao i ponosan sam na sebe jer sam nešto izgradio kroz hobi odnosno zafrkanciju ajmo reći.

Evo što mi je recimo fascinantno, jedna stranica/profil koja se bavi istom tematikom, ali potpuno drugačiji pristup, redovito objavljuje npr video isječke s raznih televizija i koliko vidim ništa im ne skidaju iz nekog razloga. Tako da sumnjam da je nešto u vezi copyrighta problematično. Moguće da je bilo puno ružnih komentara pa je IG jednostavno reagirao. Lako moguće da je onda solucija gasiti komentare na objavama jer redovito su mi objave imale preko 5k lajkova kada bi uredio fotku kako treba. I to su skroz ok rezultati s obzirom da redovito smanjuju reach jer traže boostanje i slične gluposti.

A za plavu kvačicu? Jel imate kakva iskustva s tim? Pojavilo mi se prije par dana opcija da to uzmem, ali ne znam jesam li krivo pročitao - naime, pisalo je kako mjesečno prvu godinu plaćam 650€!? Prijatelj kaže da sam sigurno krivo vidio i da je u pitanju 60€ mjesečno…

Nemam ja sa tim iskustva, kažem ti, ja se ne oslanjam na društvene mreže, samo jurim organske posete i radim vredno na SEO optimizaciji. Po meni su te društvene posete bezvredne. Naravno imam puno deljenja mojih članaka na društvene mreže, ali ih ne delim ja već sami korisnici sajta i to su sve organski sherovi. Što se tiče te plave kvačice stvarno ne znam, sigurno ima neko na forumu ko zna više o tome. Ali mislim da je to baš previše, osim ako nije doživotno, ako je doživotno onda to i nije puno ako se uzme u obzir koliko naplaćuje, recimo X mreža mesečno.

1 Like

Ne bi se baš složio, jer ipak dosta ovisim o FB, pa i IG pričama koje su mi znale prosječno donositi po 1000 pregleda po vijesti što je super brojka. Iz tih razloga, a i još pokojih, moram braniti društvene mreže :smiley:

Bez obzira što redovito smanjuju reach… ali kad mjesečno imam po par milijuna pregleda onda je to itekako dobra stvar, posebice kad dolazim iz male zemlje kao što je HR. Hvala ti svakako na informacijama :wink:

1 Like

Evo ovdje pročitaj, kreće od 15€

Hvala! Sad iz nekog razloga piše da je nedostupno haha.

Vidim da su skroz korektne cifre pa mi nije jasno zašto je pisalo preko 600€ za mene…

Nema ti pravila meni su nedavno svako 20 dana brisali instagram i traze da snimim selfi i onda odgovore da su greskom suspendovali i tako jedno 10 puta dok na kraju pre 20 dana su ga obrisali zastalno fb kakav je da je sigurniji je dosta od instagrama

Evo jutros ugasili… piše da je disabled. Pod razlog navedeno da nismo pratili njihove Community guidelinese.

I kao šlag na tortu dodatni prc ‘what this means’: Nitko ne može vidjeti profil i ne možete ga koristiti. Sve vaše informacije će biti izbrisane.

Nemam opciju za novu žalbu nego samo mogu log out skroz dolje ili kada gore kliknem na one tri ravne crte.

Odvratan osjećaj, odu godine ulaganja, živaca i na kraju novca u vjetar. Pa ajde da su rekli zašto, nego samo da nismo pratili te njihove smjernice zajednice, a pod tamo piše milijun stvari doslovce!!! Čak ni na mail koji je spojen s profilom nisam dobio nikakav odgovor.

I sad ajde pogađaj zbog čega je došlo do toga, jesu li zaista neki ljudi masovno prijavljivali profil ili konkurencija u pitanju ili sam zaista copyright probleme imao. A na više profila vidio kako dijele s raznih televizija i ništa im se ne dogodi. Ne zanimaju me drugi nego samo ovako kažem kako nije pošteno ako je copyirhgt razlog brisanja. Pretužno…

Ma nisam ni ja loša, ali 90% samo organske posete sa googla. Ali ok, svako ima svoj metod rada, neko ulaže u društvene mreže, neko u SEO optimizaciju.

2 Likeova

Luda statistika i za nepovjerovati ctr 50%…Meni na jednom adult najvise sto je bio 20%…Nego dobro bi bilo da otvoris topic, i prosla tema je otisla u nedogled kad se vidjela tvoja statistika :joy:

1 Like

Svaka čast, dominacija samo takva :wink:

Ja idem plakati jer je u vjetar otišlo godine truda, živaca, a bome i novaca. Kako je samo bio dobar engagement na tom profilu i jako me pere osjećaj da sam smetao nekome, nemam drugog objašnjenja.

Probaj BHW ili slican forum, mozda se nadje neko ko rjesava ove situacije - bonus tip ne placaj dok ne rijese hahah