Iskustva i rad na Envato marketplaceu

Da vidio sam da te neke koriste, i nivo ima također responsive. Ubacio sam tih nekoliko različitih, najveći problem mi je nešto slično ovome Slider Layout 1 (no widgets) | Continuum (samo umjesto thumb-a su buttoni). Probat ću potražit neku alternativu i za to.

Pa i to podržava flexslider: FlexSlider 2

A možeš i sam napraviti putem slider API-a.

Pogledajte si foundation framework od zurba, nije tezak za uc u stos, a gotovo sam siguran da sam vidio barem 2-3 resposive teme gore (na themeforestu) izgradjene na istom …

Foundation: The Most Advanced Responsive Front-end Framework from ZURB

Takodjer isti dolazi i uz slidere i ostale sheme koje ipak js treba pogonit, takodjer resposive:

Foundation Documentation: Javascripts

Da, foundation je odličan, radio sam par stranica za trening u njemu, ali bez js dijela, js volim sam pisati.

Za ovu temu koju sad radim je korišten Skeleton framework, također dosta popularan.

[quote=“APazinjan”]Pa i to podržava flexslider: FlexSlider 2

A možeš i sam napraviti putem slider API-a.[/quote]
Hmm zašto ja to ne vidim, nije stvar u thumb-u, već slika lijevo + tekst desno. Idem pogledati API možda tamo ima nešto.

Ne moraš ti trpati samo slike u flexslider, možeš napraviti caption itd, ne mora biti full width slika, samo potrpaj u li konetnjer i stiliziraj putem css-a.

Upravo to gledam sad, hvala.

Mislim da se više ne isplati raditi teme koje nisu responzivne. Responzivnost nije možda još toliko tu među nama, ali je definitivno budućnost. Treba gledati u budućnost i raditi za budućnost, biti ćete koracima ispred svih.

Ja sam se registrirao prije kojih dvije godine, slijedio neke savjete od Jeffreya Waya o prilagođavanju i izgledu profilne stranice za Envato tržište pa sam prvo to riješio te se bacio u izradu Wordpress teme (naravno, ne-responzivne). Odbili su mi je bez da sam dobio točan razlog, ali sam mogao pretpostaviti o kojim stvarima je riječ. Zatim sam se bacio opet na posao, međutim nedugo zatim sam imao drugih poslovnih ponuda te sam otišao drugim putem. Sada također imam dva ili tri projekta na kojima radim, ali definitivno mislim da ću se okušati kasnije na Envatu, čim ih završim.
Prvo mislim da ću morati popraviti logo i banner, jer mi se sad više ne sviđaju kao 2011-te. :smiley:

I da, moje korisničko ime je isto kao i ovdje:

A vi ostali? Nemate korisničke račune? Ako ništa, da vas možemo pratiti na stranici kada nešto novo od vas izađe. Bolje da se držimo na okupu. :wink:

Možda je za početak najbolje krenuti izrađivati obične site templates ili možda malo manje zastupljene proizvode kao što su npr. teme za e-commerce sustave i tome slično, čini mi se da se svi gurate u najzatrpaniju grupu proizvoda na themeforrestu. Meni jedino fali tema za dizajn da ih iskodiram i pošaljem na envato market place, razmišljam da uradim jedan plugin za WP pa da probam i vidim kako će to izgledati.

Imam i ja tamo profil, ali nema se baš što vidjeti:

Prije je bio popis negdje na svakom tržištu zasebice s kojim su proizovdima u deficitu, a čega imaju i previše te se ne preporuča da korisnici rade na takvim proizvodima. Sada to više ne mogu naći na njihovim stranicama. Može netko linkati ako zna o čemu pričam i ako to još uvijek postoji?

Prvi put čujem za tu listu.

@Creatif pa kad se ta kategorija najbolje prodaje i plača. Nema veze šta ima konkurencije, svejedno svako malo neka tema probije ljestvicu pa se proda nekoliko tisuća puta.

Samo treba biti kvalitetan. I da, svakako ti preporučam da napraviš neki plugin, ti si odličan u php-u tako da ti to ne bi trebao biti neki problem, samo nađi nešto što fali na marketplace-u.

[quote=“APazinjan”]Prvi put čujem za tu listu.

@Creatif pa kad se ta kategorija najbolje prodaje i plača. Nema veze šta ima konkurencije, svejedno svako malo neka tema probije ljestvicu pa se proda nekoliko tisuća puta.

Samo treba biti kvalitetan. I da, svakako ti preporučam da napraviš neki plugin, ti si odličan u php-u tako da ti to ne bi trebao biti neki problem, samo nađi nešto što fali na marketplace-u.[/quote]

Hehehe, hvala na komplimentu. Imam već nešto na umu, možda dan, dva posla. Kad složim i postavim javim se ovdje.

Ajd svakako,

nadam se da će se još autora s foruma pokrenuti!

bok,

dali je uvjet za odobrenje wp teme kod themeforesta da tema sadrži psd file ? iako mi nije themeforest primarni cilj jer
mislim prvo ponuditi teme na svojoj stranici ali me zanima jer ću u doneklo vrijeme i tamo isto početi biti aktivan

hvala

Nije ne, nema takvog uvjeta.

hvala na odgovoru :slight_smile:

[quote=“chief_wolfinjo”]bok,

dali je uvjet za odobrenje wp teme kod themeforesta da tema sadrži psd file ? iako mi nije themeforest primarni cilj jer
mislim prvo ponuditi teme na svojoj stranici ali me zanima jer ću u doneklo vrijeme i tamo isto početi biti aktivan

hvala[/quote]

Ako nudiš temu još negdje doli Envato tržišta, više nisi njihov tzv “Exclusive Author” te ne možeš ostvariti punu dobit od prodaje na njihovim stranicama. Prilikom registracije će te pitati želiš li biti Exclusive Author odnosno nuditi svoja digitalna dobra samo na njihovim tržištima ili ćeš još drugdje. Imaj na umu da ti ne vrijedi “lagati” pa ipak prodavati na više mjesta po drugim cijenama, jer jednom kada te uhvate više nema nazad. Nikada ti registraciju neće primiti osim ako se ne registriraš na nečije drugo ime, koristiš drugu karticu, možebitno i IP itd što svakako ne preporučam. Previše problema i muka.

Ono što možeš raditi je linkati na svojim stranicama ka svojim proizvodima na Envatu, te ćeš tako i dalje ostati Exclusive Author te ćeš moći ostvariti maksimalan prihod od prodaje svojih proizvoda. Dakle dozvoljeno je prezentirati svoje uratke bilo gdje ali uz uvjet da link vodi ka tom proizvodu tako da ga kupac zapravo kupuje na Envatu.

Ak mislite na listu sto im treba, a cega imaju i previse onda je ona tu (al ova je vezana samo za graphicriver):

Files We Do and Don’t Need - Envato Support

A ak mislite na njihove sluzbene voditelje za izradu onoga sto im planirate poslati iz podrucja weba (themeforest), link vam je ovdje:

Knowledgebase - Envato Support

A opcenito za ostatak mreze, tj. njihov knowledgebase se nalazi tu:

Knowledgebase - Envato Support

Da, na to sam mislio. :slight_smile:

[quote=“toniperic”]Ako nudiš temu još negdje doli Envato tržišta, više nisi njihov tzv “Exclusive Author” te ne možeš ostvariti punu dobit od prodaje na njihovim stranicama. Prilikom registracije će te pitati želiš li biti Exclusive Author odnosno nuditi svoja digitalna dobra samo na njihovim tržištima ili ćeš još drugdje. Imaj na umu da ti ne vrijedi “lagati” pa ipak prodavati na više mjesta po drugim cijenama, jer jednom kada te uhvate više nema nazad. Nikada ti registraciju neće primiti osim ako se ne registriraš na nečije drugo ime, koristiš drugu karticu, možebitno i IP itd što svakako ne preporučam. Previše problema i muka.

Ono što možeš raditi je linkati na svojim stranicama ka svojim proizvodima na Envatu, te ćeš tako i dalje ostati Exclusive Author te ćeš moći ostvariti maksimalan prihod od prodaje svojih proizvoda. Dakle dozvoljeno je prezentirati svoje uratke bilo gdje ali uz uvjet da link vodi ka tom proizvodu tako da ga kupac zapravo kupuje na Envatu.[/quote]

Hvala na odgovoru. Da to sam i mislio. tj. određen broj tema bi se moglo samo kupiti putem Themeforesta, dok ostatak samo na mojoj stranici. nebi kršio pravila.