Iskustva i rad na Envato marketplaceu

Dođoh do “crne šape” :slight_smile: OriginalEXE | CodeCanyon

Nisam već dva mjeseca ništa objavio no prodaje su i dalje solidne, moram se malo sad aktivirati da to opet boostam, a pogotovo preko ljeta kad planiram razvaliti.

Jel još netko radi šta?

1 Like

[quote=“APazinjan”]Dođoh do “crne šape” :slight_smile: OriginalEXE | CodeCanyon

Nisam već dva mjeseca ništa objavio no prodaje su i dalje solidne, moram se malo sad aktivirati da to opet boostam, a pogotovo preko ljeta kad planiram razvaliti.

Jel još netko radi šta?[/quote]

gdje je moj dio :smiley: onih 30% hehe šalim se
svaka čast :slight_smile:
kao što možeš vidjeti dovršavam teme pa ću nadam se i ja nekaj prodati ali budem paralelno i kod njih i na svojoj stranici nudio teme. mislim različite ne iste radi postotka zarade.

Evo krenuo sam i ja u izradu WP teme. Nije nešto posebno, ali spreman sam potrošiti dosta vremena i truda na nju. Da li mi je pametnije dok sam još na početku da krećem sve od nule, ili mogu da kropujem, menjam standardnu WP temu?

ovisi kolko imaš predznanja, ako nemaš previše znanja onda je bolje početi s nekim frameworkom ili sl.

[quote=“chief_wolfinjo”]gdje je moj dio :smiley: onih 30% hehe šalim se
svaka čast :slight_smile:
kao što možeš vidjeti dovršavam teme pa ću nadam se i ja nekaj prodati ali budem paralelno i kod njih i na svojoj stranici nudio teme. mislim različite ne iste radi postotka zarade.[/quote]

Samo naprijed!

Mogu ti reći da je najbitnije (kod tema) dizajn, ako nemaš dobar dizajn, nećeš biti prihvaćen. Primjetio sam da dosta ljudi ima čak i loš kod, ali ako je dizajn dobar, dobro se prodaju.

Da vas pitam nešto. Da li je moguće da ovaj plugin instaliram na jednom domenu, a da time ne kršim pravila licence.
Tačnije jedna instalacija će biti na domen.com a druga na domen.com/1
u pitanju je ovaj plugin.
WordPress - Facebook Traffic Pop for WordPress | CodeCanyon

Po pravilima ti treba jedna licenca za jedan sajt (domena nema veze s tim).

Evo i moj prvi rad objavljen an Themeforestu. Site Templates - Ares - Coming Soon Template | ThemeForest
I prva prodaja je pala. :slight_smile:

Svaka cast!

lijepo :slight_smile:

Kako dokumentirate fajlove kad ih šaljete tamo, 2 puta sam dobio reject zbog te dokumentacije ?

Možeš koristiti predložak odavde:
http://themeforest.s3.amazonaws.com/108_helpFile/Template.zip

ili ovaj ovdje
http://goo.gl/hdw6E

Šta je s autorskim pravima na slike, dali si ih kupio ili si skinuo slike s neta?

[quote=“CreatifCode”]Evo i moj prvi rad objavljen an Themeforestu. Site Templates - Ares - Coming Soon Template | ThemeForest
I prva prodaja je pala. :)[/quote]

Slike koje se koriste u temi su slike koje su pod Creative Commons licenci Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0 tako da tu nema problema ili nebi trebalo biti. Tako mi reće dizajner, a i da postoji neki problem Envato bi već reagirao.

[quote=“CreatifCode”]Evo i moj prvi rad objavljen an Themeforestu. Site Templates - Ares - Coming Soon Template | ThemeForest
I prva prodaja je pala. :)[/quote]

Bravo!

Baš sam prije par dana krenuo s izradom teme.
Su ti koji put rejectali?
Radim prema ovim uputama WordPress Theme Submission Requirements - Envato Support ali mislim da malo pretjeruju.

[quote=“Zvijer”]Bravo!

Baš sam prije par dana krenuo s izradom teme.
Su ti koji put rejectali?[/quote]
Jesu jednom, zbog nedostatne dokumentacije, ali nakon toga sam skinu njihov template i popunio sve onako kako treba izmjenio malo tekst i sve prošlo bez problema.

Nisam siguran za WP jer on tek dolazi na red za tjedan-dva pa ću vidjeti. Ali da malo pretjeruju, pretjeruju. S druge strane ipak žele zadržati nivo kvalitete koji je bio do sada pa je i to razumljivo. Iako se zna dogoditi da kupiš i smeće od teme koje je prošlo na marketplace ko zna kako.

Gledaj na to s druge strane, barem ce konkurencija biti manja kad pravila stupe na snagu :slight_smile:

Ne krsi li ta licenca onda Wordpress licencu. Plugin mora biti pod GNU GPL licencom, sto znaci kad ga kupis mozes raditi sta god hoces sa njim,

Procitaj ovo: Licensing options for theme and plugin authors on ThemeForest and CodeCanyon - Envato Support