Iskustva s BSP Hostingom?

Očito se vidi da su uvjeti korištenja mjenjani u međuvremenu, a dole piše Zadnja izmjena dokumenta: 09.09.2011

Nešto gadno ne štima sa ljudima ili nekim sa ovog hostinga, reklamirali su se još 2011 sa više računa na više foruma na kojem imam admina gdje su pravili više računa i bili ulovljeni i cenzurirani. 93.139.42.27 je bio ip tada te osobe, a bila je registrirana na jednom od računa [email protected], račun se morao aktivirati putem emaila da bi se mogao registrirati i postati, neki od ostalih emailova: [email protected], [email protected], itd. itd…

eto, ako nekome pomazu te informacije…

Post člana vgmafia je učinjen nevidljivim jer sadrži osobne podatke (imena, prezimena, e-mail adrese), pa čak navodno i osobne podatke neke školske djece.

Kako bilo, cjelokupni taj sadržaj je irelevantan za diskusiju u koju je umetnut. Kako se i iz prethodnih postova vidi i dobro je zaključeno, ovdje se radi o ugovornom odnosu između poslovnih subjekataka i/ili između krajnjeg potrošača i poslovnog subjekta. Ukoliko su ti odnosi, dakle plaćanja regulirani legalno, preko računa, onda sigurno na strani davatelja usluge postoji poslovno sposobna odgovorna osoba. A koga ta osoba zapošljava i koliko taj ima ili nema godina je irelevantno u pogledu ostvarivanja prava ili nadoknade od strane korisnika - oni svoj nesporazum rješavaju s odgovornom osobom, odn. potraživanja potražuju od pravne osobe i sa zaposlenicima ili “zaposlenicima” te pravne osobe nemaju ništa.

Još jednom napominjem da su podaci pravne osobe objavljeni na webu i odgovorna osoba u toj pravnoj osobi je… kako da to drugačije kažem… odgovorna. Ne netko treći, peti ili šesti, ma kako se zvao ili koliko godina imao (stvarno ili izmišljeno).

Osim ovog što je kolega Tsereg naveo, molili bi i člana Domi da se izjasni o navedenim optužbama za lažno reklamiranje (valjda po uzoru na Samsung :D). Naime, treba znati da je posjedovanje višestukih accounta na ovom forumu zabranjeno, a lažno reklamiranje u najmanju ruku neukusno, da ne upotrijebim neke druge izraze…

Iskreno mislim da zaboli njega ona stvar, on prodaje kompaniju i briga ga. A jest mu kompanija od 200 klijenata^^

Nije on prodao kompaniju, on je prodao klijente (korisnike) - to je moje u vezi toga…
Baš mi kolega javlja, očito je na shared hostingu sve otišlo u zaborav. Veli vije stranice ćao… :frowning:

Ja se na reselleru (ne preprodajem, sve su moje domene) još zbrajam…

Jedina dobra stvar, ako ćemo gledat nešto pozitivno, od ovoga što smo sad smješteni u HR…
Korisnička podrška je i prije bila brza (iako ih nisam puno trebao) i sad je, odgovaraju za desetak minuta.

al to je s menom… uvijek, al uvjek naj* hahahahahah malo šale na svoj račun, jelte…

Kaj onda tu nema ni jednog korisnika, osim mene…

Nije prodao kompaniju nego klijente??? Pa s kime su ljudi prihvatili ugovor sa bsp hostingom ili nekim trecim? Po kojem zakonu on moze prodavati klijente??? Ovo je ocito neko dijete koje je prikupilo 200 klijenata na osnovu lazi i prijevara.

Čl. 336. st. 2. Zakona o obveznim odnosima propisuje da sklopljeni ugovor ima učinak i za pravne sljednike ugovornih strana (osim ako je drugačije ugovoreno ili ako iz naravi ugovora proizlazi da to nije moguće). Znači, prodajom se pružatelja usluga ništa ne mijenja - svi ugovori ostaju važeći, pod istim uvjetima. Tipično će se korisnicima ponuditi mogućnost da raskinu ugovor bez štete (i sklope novi sa sljednikom), ali ako ne žele, postojeći je obvezujući. Zato bi u takvoj situaciji sljednik mogao ponuditi nekakav atraktivni “deal” preuzetim korisnicima da ih nagovori da raskinu postojeće ugovore i startaju “iznova” sa sljednikom.

Nisam siguran da li postoji neka osnova da korisnik usluge u slučaju da pružatelj bude kupljen od sljednika može raskinuti ugovor samo zato što je pravna osoba druge strane promijenjena (s obzirom da ta promjena ne utječe na ugovoreno). Isto tako nisam siguran da li postoje neke različitosti kada je korisnik ujedno i potrošač, pa je dodatno odnos reguliran Zakonom o zaštiti potrošača.

Radni dan. Podne. Server pao. Nadam se da će sve biti ok kad se vrati da mogu napokon napraviti transfer sa ovog hostinga. Dao sam im još jednu šansu, ali ovo je zaista previše…

Samo sam bio blokiran od fw… Happy end ipak ovaj put.

Moram podignuti malo temu i nove vlasnike BSP hostinga od kada su ga preuzeli nikakvih problema sa stranicama nisam do sada imao, nadam se tako i dalje biti.

Želim im i dalje puno dobrog poslovanja i sve servere UP :wink: