Iskustva s BSP Hostingom?

Samo napominjem da se na stranicama BSP hostinga mogu naći podaci o poslovnom subjektu - OIB i porezni broj - te provjeriti na stranicama Obrtnog registra MINPO-a.

Pozdrav svima

Nažalost kod BSP-a se dogodilo to što se dogodilo. Navedenu situaciju nažalost nemogu komentirati no mogu reći što mi namjeravamo napraviti. Svi korisnici će biti preseljeni na naše servere u HR, reseller paketi ili Hetzner se sigurno neće koristiti.

Stari vlasnik je bila tvrtka G.R.B d.o.o. -
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:020028501

Novi vlasnik je IT Hosting, čije podatke već sada imate na stranicama bsp-hostinga.

Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju

Jel ovo istina? Jel može ovo još netko potvrditi?

A što ti ima tko potvrditi kad ti je covjek dao sve slike kao dokaz, od njih nemozes bjezati.

Hahaha ovo je predobro :slight_smile: Balonji na vrata treba otic :slight_smile:

u sudskom registru piše 3 radnika, a tu se pisalo da ih ima 10-ak

Pa ja ovo ne mogu apsolutno vjetovat, da se nitko ne zapita od kuda vam sve ovo… jel hakirano ili ste imali lozinke ili… uglavnom zgodno, samo ja moram napomenuti da nisam primjetio neke probleme i zadovoljan sam. doduše web stranica je početnička, tek u nastajanju, tako da za početak velim sam zadovoljan. Vidjet ćemo dalje…

p.s.
znam da mi je ovo prvi post, možda ću komentirat dalje, možda ne, registrirao sam se iz znatiželje, samo da vidim ove linkove, budući da su samo za registrirane korisnike

pozdrav!

Ljudi, nemojte lupati gluposti napamet, to što je jedan clan iznio nemora biti sve istina, a pitanje je i kako je došao do tih podataka i da li su zakonski, a ako je došao ilegalnim putem za to može dobiti i za to predviđenu kaznu - čitaj (krađa osobnih podataka).

Sve u svemu bilo bi dobro čuti i drugu stranu a ne raspinjati čovjeka/ljude na osnovu leganih (citaj: ilegalnih/neistinitih ) podataka

Pa ja samo mogu reći da sam i ja sebi potvrdio, s dvije činjenice da je zapravo riječ o običnom prevarantu. Isto kako on može dobiti kaznu za krađu podataka, mislim da osoba koja je “vlasnik” bsp-hostinga također može dobiti kaznu, za mnogo toga. Od varanja do lažnog predstavljanja.

Što je dotični korisnik iznio kao “dokaze” u svom postu ja osobno mislim da je pola toga laž, a kao prvo u registru ima samo troje zaposlenih što doticni navodi da ih ima 10. Ja mislim da je samo jedan čovjek radio tu a to je Branislav.

Opet kažem volio bi čuti i drugu stranu priče što kaže na ove “dokaze”. I ne, nije to nikakav klinac kao što se u prijedhodnim postovima spominje.

Sada se izvlačite na krađu, kako je taj lik došao do mailova itd. Stvar je u tome da to NIKOGA ne zanima. BSPhosting,OOO i s7z5, ima li još fanova bsphostinga? Umjesto da obrazložite sve slike što je čovjek stavio vi se izvlačite da je lik hakirao bsp hosting. A to što se vara ljude i govori da je bsphosting super,da je kvalitetan i da ste zadovoljni s njime, to postate samo da drugi ljudi vide i stvore bolju sliku o vama i na kraju ljudi kupe hosting jer misle da imate zadovoljne korisnike, a u stvari to su hrpa VAŠE djece koja se lažno predstavlja. Profesionalnost na razmjeni mailova je ravna 0, čak gora od 0 bi rekao. Gdje vam je na stranici obavijest da ste hakirani? Jeli vi upozoravate korisnike na takve stvari? Samo mi je žao što vam nije paypal ispeglao i domenu ukrao ništa više. Svaki post o bsp hostingu na drugim forumima (a pratim ih jako puno) postat cu link na post gdje su sve slike na koji nacin poslujete. Nebrinite se imam sve sacuvano tako nebude iznenadnih brisanja postova. Zašto ovo radim? Jer mrzim lopove i lažove. Lp

To kako oni posluju tj. su poslovali me boli briga. Bitno je samo da nisu varali (što neznam da li su ili nisu) nema dokaza za to pa nebi rekao da su varalice ili lažovi kao što se spominje. Ne nisam jedan od njihove djece koji samo pišu pozitivno o njima, da pisao sam dok se nije desilo to što se desilo, a i meni je propalo par sajtova ali sreca da sam ja imao backup. Sve u svemu i dalje sam njihov korisnik i nadam se da ce novi vlasnik malo bolje paziti da se ovakve stvari više ne događaju.

Ono što ja znam je da samo jedan čovjek stajao iza BSP Hostinga sad da li se on zvao Branislav kako se predstavljao ili Mujo nemam pojma samo me zanima na kraju istina ako je to i moguće

Opet ću ponoviti da bi volio čuti i BSP Hosting u vezi ovih dokaza što su izneseni jer i mene čisto zanima to sve, a nisu ni male optužbe sa ovim dokazima sto su izneseni, da sam na njihovom/njegovom mjestu odazvao bi se na doticni post ako nisam kriv da otkonim svaku sumnju sa sebe.

Volio bi da podjeliš te linkove da i mi drugi vidimo te druge dokaze

p.s. ja nikad nisam imao roblema s njima do ove situacije koja se dogodila tako da nisam ni mogao negativnu kritiku dati. Nažalost šturo su objasnili cijelu situaciju koja se dogodila.

Govorim o ovome linku
http://www.webmajstori.net/forum/33061-iskustva-s-bsp-hostingom-3#post300814
,da netko preporuči bsp i da netko treci stavi ovaj gore link vjerujem da nebi pomislio, a kamoli kupio hosting kod njih.

Tu se slažen u potpunosti s tobom. Ovom situacijom koja im se desila su napravili veliki minus novom vlasniku BSP Hostinga, ako čovjek nije još kupio bolje niti ne kupovati

Poštovani,

da se kratko očitujem o svemu, radi širenja lažnih informacija i klevete slučaj kao i počinitelj je prijavljen Ministarstvu unutarnjih poslova RH, a slučaj će biti predan i odvjetniku tvrtke koji će pokrenuti postupak protiv dotične osobe, odnosno njegovih roditelja jer se radi o maloljetnoj osobi.


U daljnje rasprave neću ulaziti, a sve što se dalje iznese (laž, neistina i dr.) biti će upotrebljeno u sudskom procesu.

Glede backupa, svaki korisnik je sam odgovoran za svoje podatke što je i potvrdio prilikom kupnje usluga:
Uvjeti korištenja - BSP Hosting članak 4.0:

4.0 BACKUP – SIGURNOSNE KOPIJE VAŠEG WEB PROSTORA

4.1 BSP Hosting u svakom korisničkom panelu tj. admninistraciji web hostinga (cPanel) nudi opciju samostalne izrade sigurnosne kopije cijelog Vašeg web hosting prostora, mailova, mysql baza, statistika i sl.

4.2 Svaki korisnik samostalno može kreirati kompletan backup svog web prostora i pohraniti ga lokalno na svoje računalo ili CD / DVD.

4.3 Dnevno / tjedno / mjesečno kreiramo kompletan backup svih korisničkih web prostora tako da smo u mogućnosti vratiti web stranice u prethodno stanje do 30 dana u nazad – backup se kreira u noćnoj obradi. Ukoliko Vam je potreban backup Vašeg web hostinga u mogućnosti smo Vam isti pružiti u nazad jednog dana.

4.4 Ne možemo snositi odgovornost uslijed gubitka podataka u Vašem web prostoru stoga je vrlo bitno da redovito izrađujete svoje lokalne backup sigurnosne kopije.

Ne postoji niti jedan element koji bi se mogao upotrijebiti protiv nas jer smo svoj posao uvijek radili fer i korektno.

Pošto je BSP Hosting preuzet od strane druge tvrtke (sumljam da bi druga tvrtke preuzela tvrtku vođenu od strane “balavca”, a da ne govorim o tome kako bi “balavac” koji ide u 2. razred mogao uopće znati išta o ovome poslu) u daljnje rasprave neću ulaziti.

@aaaaaa21
Molim informaciju gdje ste vidjeli da smo bili hakirani i da smo nekoga prevarili? Širenje lažnih informacija je kazneno dijelo klevete i kažnjivo je zakonom.

Bez ulaska u nekakve tvrdnje izrečene u ovoj temi; bez ulaska u temu; uz ogradu da do ove teme nisam uopće znao da postoji tvrtka tog naziva i da se bavi web hostingom; sa debelim odmakom od svega ovdje izrečenog; samo jedna mala ispravka:
svatko tko se bavi uslugom smještaja tuđih podataka, OBVEZAN je brinuti o njima, odnosno raditi backup i čuvati podatke određeno vrijeme.

Da li tko zna jel hostingit (firma koja preuzima bsp-hosting) i infonet (bivši infoit ako se ne varam) jedno te isto?

[color="#B22222"][size=14]Nisam ti ja nikakav fan![/size][/color]

I naj bit tolko jezan, mi rvati smo uvik na sve jezni a pojma o pojmu obično nemamo.

Postoji element, samo trebaš temeljno pročitati ono što si TI ili tvoj advokat (odvjetnik) napisao/la, a koji se nalazi pod stavkom 4.4. (podebljano) gde se vi odričete odgovornosti na podatke u web prostoru, A NE BACKUPA, o kome je reč u Članu 4, međutim stavkom 4.3. pružate mogućnost osiguravanja i dostavljanja backupa korisniku/klijentu bilo kada, sa minimalnim gubitkom, tako da ujedno ne pružanju tog mogućeg BACKUP-a, ti direktno kršiš pravila koja si ti ili tvoj advokat (odvjetnik) napisao/la.

Jedna pravopisna greška, koja je nenamjerno učinjena je ta koja može presuditi u korist oštećenog (klijenta/korisnika).

Ispričavam se s7z5, ali u ovakvim slučajevima često vidimo 1post korisnika :slight_smile:

Za bsp, prosvjetli me kako je vgmafija došao do tih slika,pristup whm,pristup mailovima itd? Može biti 2 načina:

  1. Da je zaposlenik bsp hostinga
  2. Da je “hakirao” 1 člana i tako dobio pristup navedenim.