Iskustvo sa Raiffeisen bankom - BiH

Oke uredu je to sto si ti napisao i potpuno se slazem :smiley:
Ali u protekle 3 godine liku nikada nista nisu odbijali osim odrzavanja racuna. Ali gledaj sada sa 90 na 200km za mjesec dana :smiley:
CEGA LEGENDO :smiley: Ja bi’ to tuzio svega mi :smiley:
Inače njihov sam korisnik i do sada je sve uredu :smiley:

Evo ako neko hoće da proučava :smiley: na izvodu piše samo početno i konačno stanje, ne piše stanje računa prilikom svake transakcije … samo pišu iznosi transakcija … jasno se vidi da je početno stanje -94.49 i da je na kraju podzbir -164.49 a stanje 7 KM i između toga moje transakcije po 100-200 KM … a napominjem da mi nije omogućen ulazak u minus preko bankomata znači ostaje jedino opcija da su mi oni povećali minus … i još mi nije ni to -164.49 već su mi u banci rekli da je dug -224 KM

od februara do 6. marta sam imao duga -94.49 a od 6. marta do 6. aprila oni su nabrali ukupno -220 KM … još jednom napominjem da nema teorije da sam ja mogao dići sa računa više nego što na njemu ima jer ne mogu u minus ući preko bankomata … i sve pare što su legle u periodu od februara do 6. aprila sam dizao bez problema i nisam dobijao nikakve opomene niti su novci išli za otplatu duga … pojma nisam imao da dugujem

izvinite na grubom editu ali glavno se vidi


Ja kad sam bio u CG skidao sam pare sa računa i svako skidanje bi trebali da naplate 5E od 200E a nisu mi odmah naplaćivali no mislim u sljedećem mjesecu. Možda je slična situacija i u ovom slučaju jer kao što kažes da si morao skidati pare sa drugih bankomata a to se naplaćuje dodatno pa možda samo kasne sa tom naplatom kao i mom slučaju. Ja ovdje na izvodu ne vidim naplatu usluga za dizanje sa drugih bankomata.

gdje sam rekao da sam dizao sa drugih bankomata? uvijek sam dizao na njihovim bankomatima

neko to gore reče pa permutovah da si bio ti, jbg, izvini

1 Like

Da rješimo dileme neke:

  • Proviziju ne naplaćuju samo kada dižeš novac na bankomatima rajfajzen BIH, bilo koja druga država, naplaćuju iako je Rakfajzen.
  • izvodi ti pokazuju samo proknjižene uplate. što znači ako si 31og u nedelju povukao novac sa paypala a rajfajzen, ti ćeš imati pristup novcu, ali on će biti proknjižen tek narednog mjeseca (tj 1i, 2gi) i zato će se pojaviti minus.

Ja i dalje ne razumijem. Kako si u minusu kad ti se balans koji imaš (sa kojeg si skidao pare) prebacuje na sljedeći mjesec? Pokušavam skontat al ne ide

LXg

  1. pa samo sam dizao na bankomatima u bih

  2. to mi je jasno, ali mi do sada nikada nisu stizale opomene da imam DUGA, a tri godine isto radim i kada sam došao petog, vidjeli su u kompjuteru da imam duga 220 KM

anja1

ni meni nije jasno, kako su mi mogle stizati pare i kako sam dizao bez problema ako sam u minusu

ovaj dio mi nije jasan, kako će se pojaviti minus? jer da bi podigao pare mora postojati neki balans koji će pokriti taj minus, valjda.

1 Like

UPRAVO TO, UPRAVO TO … i nisam nigdje vidio minus, ni na bankomatu ni na telefonu apsolutno nigdje … niti je balans kada pare legnu pokrivao taj nevidljivi minus

Auu pa @LXg me sad napomenu da se ovo i meni desilo, @korisnik9758789 in mislim da si im bezveze dao novac, sad se sjetih prije mozda dvije godine je meni bila ova situacija, pojavio se minus onoliko novca koliko sam podigao. Ali ja naravno nisam obracao za to, ali sam primjetio na internet bankarstvu da stoji kartica u minusu odredjeni iznos. Ali se nakon par dana vratilo u normalu.

ako sam dobro shvatio, moguće je da sam ja povukao pare sa paypala, i da sam ih digao sa bankomata a da banka nakon 6 dana nije proknjizila da su mi uopste legle pare i da su me zbog toga bacili u minus

moguće, ali mi opet nije jasno zasto se to desilo prvi put u tri godine i zasto sam jucer prvi put dobio opomenu … i otkud mi u februaru 94 KM duga … i zašto nakon 6 dana nisi proknjizili …

majke mi počinjem da vjerujem da namjerno zamrznu transakciju da bi ti digao novac koji oni nisu registrovali da je uopste stigao da bi mogli kasnije da ti kazu da si u minusu a neće da kažu da transakcija nije proknjizena

ako je to slučaj, dobro je što sam zatvorio sve kod njih, a ubuduće da znam šta može biti … malo mi samo para žao ali dobro izgubio sam možda 3-4 dana rada kad se sve sabere haha

Evo nasao sam taj izvod, inace primam na mail pa sam ga uspio pronaci.

1 Like

to je to sigurno, ubuduće da znam, a nije mi žao što sam zatvorio kod njih … 6 dana da prođe da ne proknjize pare i jos opomene da mi salju starno niđe veze … i u februaru ista situacija

limenka našli smo problem, hvala <3

Nisi trebao to placati, to je greska 100% i lijepo im trazi novac nazad. Kako si uopste izvrsio uplatu? Uplatnicom ili direktna uplata na karticu?
Moguca je pogreska, pa ti mozda i sami vrate novac. Ali ja bih trazio sam, jer ga sad nemaju gdje vratiti ako kazes da si sve zatvorio.

Dok ti ne dodje plava koverta sa suda nikad ne zuri da uplatis bankama neke pare :smiley:

uplatnicom na salteru, sve sam zatvorio i zaboravio na njih, ko ih hebe, jebes i pare halal im bilo haha necu nista da trazim nazad necu ni da ulazim tamo uopste haha

iznervirala me ta zena kaze eto ti izvod pa se malo presaberi i ode, kad sam htio da zatvorim kaže moraš prvo izmiriti dugovanja i tako da sam ispao magarac ali nema veze

“svaka škola se plaća” haha

@Sceko je to lijepo napisao na profilu: “Mlad sam i dosta neiskusan mišljenja sam da će iskustvo samo po sebi doći jer ne kažu džabe stari, ako si iskusan svi su te već prevarili, a ako si neiskusan svi će da te pravare, ali čovjek nikad ne može biti dovoljno iskusan da ga ne bi opet zajebali.”

Nazalost izvarali su me bezbroj puta, pa sad tri puta razmislim. :slight_smile:

ne kažu džabe da su ljudi najgore životinje

Meni je isto se desilo jednom i poslali mi opomenu, sreća pa je šalteruša bila normalna i ogledala sve i proknjižene i neproknjižene i rekla da je to greška i da se neće ponoviti. I nije se ponovila

Upravu su, te pare postoje ali nisu prošle odmah kroz sistem proknjižavanja (koji zavisi od ljudskog faktora).

Naime, sve banke u BiH pri prilivu novca na karticu oslobađaju isti tek kada ga proknjiže, dok nekolicina banaka (rajfa, intesa i još neke) taj isti novac vam daju na raspolaganje i dok stoji u rezervi, a nije proknjižen.

U praksi, veoma je slično slučaju kod čekova. Oni moraju ići na inkasso proveru da bi vi novac dobili, dok neke banke za klijente uzimaju rizik (na osnovu prethodnih transakcija) i daju vam novac pre provere.