Iskustvo sa Raiffeisen bankom - BiH

sad je sve kristalno jasno, ova tema će pomoći ako još nekome zviznu tako neki dug …

i nikad neću saznati zašto neko nakon 6 dana nije proknjizio i zasto sam ja dobio opomenu da za 4 dana moram izmiriti dugovanja … ostaje i pitanje šta bi bilo da ja nisam platio za 4 dana ili da nisu proknjizili u ta 4 dana … da li bi mi blokirali racun zbog njihove greske?

sve u svemu, ne kajem sto sam pogasio sve kod njih, ako se kod sparkasse desi slicna situacija znam sta mi je ciniti

hvala ljudi, pomogli ste

Ja sam ima dva mjeseca uzeo Visa debit Nova Banka i jako sam zadovoljan. Dobio karticu za 5 dana. Lova sa PayPala je dostupna istog dana kada i legne.

to mi i treba, super da znam

generalno sam izbjegavao domaće banke od kad je bobar propao, evo i pavlovic banka na koljenima ne znam kako se drzi nova banka neki kazu da i tu dodik ima pare i da postoji vjerovatnoca da ce i to razjebati hahah ali otom potom

Kad napravis withdrawal sa paypala na Visu u RBA BIH pare su ti iste sekunde dostupne na racunu, iako transakcija nije proknjizena od strane banke. Imao sam slicno iskustvo kad sam podigao veliku svotu koja jos nije bila proknjizena i onda su me zvali radi minusa. Ali covjek mi lijepo objasnio da zna o cemu se radi i da oni tako izlaze u susret ljudima, da ne moras cekat pare po 5 dana. Isto tako stanje racuna koje ti vidis prikaziva i transakcije koje nisu proknjizene.
Sacekaj par dana dok sve proknjize i ne sekiraj se.

P.S. Nisam zaposlenik ove banke :wink:

Nije istina, uzimaju 1% za konverziju valuta ali ovo ti uzmu tek onda kad transakciju proknjize (nakon par dana).

sve ja to razumijem, ali meni u banci niko to nije znao objasniti i još su mi opomene slali, gurnu mi uposlenica banke papir u ruke i kaže odoh imam posla, drugi mi kaže da imam dugovanja i da je to zbog paypal transakcija … ništa više meni nije rečeno … ne bih ni znao šta je u pitanju da nismo nadošli ovdje na forumu …

Evo došla obavijest od Intese da će i oni početi da naplaćuju 1% za konverziju valuta od 01.05. gamad.

Koristim Reiffeisen BIH vec 5 godina. U mom gradu nema guzve na salterima (preferiram licno otici umjesto internet bankarstva iako je i ono im ok). Pare na devizni od Gugla legnu isti dan kad ih Gugl posalje nekad sledeci. PayPal legne cim povucem. Imaju banke i bankomate u svakom gradu. Njihovu VISA electron nikad mi niko nije odbio niti se zablokirala zbog X sitnih transakcija. Imaju broj dostupan 24 casa. Kurs dolara im je obicno dosta bolji nego od bivse Hypo banke, Nove banke, Unicredit banke i NLB razvojne.

Mana su mi visoke provizije i imaju ih na sve zivo.

sve je to tacno, i sad potpisujem … samo što su u filijali te banke u mom gradu sve živi tokmaci

ako sparkasse bude upola dobar kao raiffeisen bit ću zadovoljan, ali onu trebu iz raiffeisen više ne mogu očima, ulicu prelazim kad je vidim haha

1 Like

u sparkasse su poslali na izradu mastercard debit karticu iako sam jasno rekao i jednoj i drugoj da želim VISA ELECTRON … jes mi se zabaksuzilo s ovim bankama to je haos … više počinjem i u sebe da sumnjam, mozda sam ja lud

edit: još samo nek ne bude mogla na paypal da se poveže ta mastercard i zapaliću filijale svih banaka ovdje

Može se povezati ali novac ne možeš povlačiti sa Paypal na mastercard, samo na visu

ahhahhhhhahhahahhahahhahahahahah
hej moj druze prije 4-5 godina kada sam ja vadio visu electron za paypal da vidis smijeha i humora…
4x21 dan sam cekao… prvi puta master card, drugi puta maestro. treci puta nije ni poslao zahtjev i 4ti puta visu :smiley:

1 Like

nemoj me samo zajebavati da je to istina

molim te reci da se zajebavaš

Mrtav ozbiljan. Nju možeš samo koristiti za plaćanje.

odo sad da joj jebem mater

ja vps moram platiti do 15og … ako ne budem operativan sa mastercardom bit će gutavo

odoh sad izvadit visa electron jebem ti dan i kad se rodi

Kao što rekoh, nju možeš koristiti za plaćanje tako da kad je dobješ me bi imao problema da platiš VPS preko Paypala

I ja Sam dobio u UniCredit tu karticu, sa obećanjem da u potpunosti zamjenjuje Visa karticu. To naravno nije istina. Iz PayPal su me zvali i kazali da samo Visa kartice mogu primati uplate.
Tebi odgovara Visa electron , nemoj uzimati Visa clasic jer ćeš si zakomplicirati već kompliciranu situaciju .
P.s. ja sam Visa electron izvadio u Nova Banka za 7 dana. Možda i manje. Uredno radi evo već 2 mjeseca.

evo me došao sam sa fronta, bio sam krajnje uljudan i fin

ona mene i dalje uvjerava da se na mastercard mogu povući pare sa paypala, jedino ako ste svi vi ovdje ludi a ona pametna, prije da je obrnuto al’ nebitno … jos sam zvao i njihov call centar kaze zena da se na mastercard ne mogu povuci pare, samo na visa … opet ova šalteru kaže ma ne znaju oni LOL

dogovor je pao da će stići ta mastercard za dan-dva … taman da platim vps a da će čim stigne ta mastercard poslati na izradu i dodatnu visa electron povezanu na isti račun … to će vjerovatno biti da se plati jednokratno možda 5 km to me boli kurac samo mi je bitno da se izvučem iz ovih govana

@LXg

hvala što si me upozorio spasio si me puno dana cimanja <3

@komentar

izgleda da ću i ja ući u tu novu banku pa nek ide život

1 Like

@korisnik9758789 ja i sin smo uzeli u sparkasse, kad je bilo vreme za zamenu kartice, otišao sam i tražio isključivo VISA electron (povrh njihovog uveravanja da može mastercard za PP), a sin nije i on je dobio mastercard. Međutim, sve što su napisali gore - tada je tako i bilo (prošle god.). Sa mastercard ne možeš primati novac. Da li se šta promenilo nakon godinu dana ne znam, ali samo prenosim svoje iskustvo. Sa VISA elec. nemam nikakvih problema. Samo zahtevaj da ti bude VISA da ne brineš.